Łuszczyca. Psychosomatyka i metafizyka łuszczycy
MOWA : Język polski | Свята-Мова | Русский язык
Masz łuszczycę? Oczywiście, najpierw trzeba wyeliminować przyczyny, które prowadzą do osłabienia wzroku i chorób oczu. Rozważmy metafizyczne (subtelne, mentalne, emocjonalne, psychosomatyczne, podświadome, głębokie) przyczyny problemów skórnych.
Oto co piszą na ten temat światowej sławy eksperci w tej dziedzinie i autorzy książek na ten temat.
Lise Bourbeau w swojej książce "Twoje ciało mówi: Pokochaj siebie!" pisze:
Łuszczyca - bardzo powszechna choroba skóry, dotykająca ludzi obu płci i w każdym wieku. Przy łuszczycy pojawiają się charakterystyczne łuski na skórze, szczególnie w tak zwanych strefach urazowych - na łokciach, kolanach, owłosionej części głowy, dłoniach i podeszwach stóp. Czasami łuszczyca może pojawiać się także na innych częściach ciała. Łuski są utworzone z płytek, które nakładają się na siebie. Stare płytki są grubsze, białawe i przy kontakcie z ubraniem zamieniają się w biały pył.
Zobacz artykuł SKÓRA (PROBLEMY), z tym uzupełnieniem, że człowiek chce zmienić skórę, czyli się zmienić. Nie czuje się komfortowo w swojej obecnej postaci. Być może wydaje mu się, że nie jest uznawany lub jest postrzegany jakoś nie tak. Może nawet pojawić się u niego chęć zmiany swojej osobowości, stania się kimś innym. Trudno mu pogodzić się z samym sobą. Łuszczyca mówi mu o tym, że musi uznać siebie takim, jakim jest teraz, ze wszystkimi swoimi wadami, lękami, słabościami, zaletami, talentami itd. Musi zaakceptować siebie, nie odczuwając wstydu ani strachu przed odrzuceniem.
Doktor Walerij W. Sinielnikow w swojej książce "Pokochaj swoją chorobę" pisze:
Silne poczucie winy i pragnienie samoukarania może stać się przyczyną rozwoju łuszczycy.
Przyszedł do mnie na wizytę młody mężczyzna z łuszczycą. Choroba pojawiła się rok temu. Nawiązaliśmy kontakt z jego podświadomością i on zwrócił się do swojego wnętrza:
— Jakie moje zachowanie doprowadziło do choroby?
W miarę jak zadawał pytanie, kolor jego twarzy zaczął się zmieniać i całą twarz zalała czerwień wstydu.
— Doktorze, zrozumiałem, w czym przyczyna — powiedział. — Czy mogę nie mówić panu o tym?
— Oczywiście, że można — odpowiedziałem. — Każdą informację, którą otrzymuje pan od swojego podświadomego umysłu, ma pan prawo zachować dla siebie.
— Nie, chyba powiem panu — zdecydował się mężczyzna.
Opowiedział mi, jak rok temu "splamił się", zdradzając swoją żonę z żoną swojego przyjaciela. I to "podwójne" poczucie winy doprowadziło go do choroby. Ciekawe jest jeszcze to, że jego żona również miała łuszczycę. I kiedy patrzył na swoje plamy, od razu przypominał sobie swoją żonę i odczuwał poczucie winy.
Odkryłem, że łuszczyca pojawia się po sytuacjach stresowych. Podczas takich nadmiernych obciążeń psychicznych ludzie dosłownie uśmiercają jakieś swoje uczucia, na przykład poczucie zaufania, miłości lub bezpieczeństwa.
U jednego mężczyzny zaczęła się łuszczyca po tym, jak został oszukany, w rezultacie czego stracił dużą sumę pieniędzy.
— Po tej sytuacji straciłem zaufanie do ludzi — opowiadał mi.
U kobiety zaczęła się łuszczyca po śmierci jej ojca.
— Straciłam najbardziej ukochaną osobę w życiu — mówiła ze łzami. — Po co mam teraz żyć?
Zauważyłem jeszcze, że chorzy na łuszczycę są bardzo brzydzący. Niektórzy z nich mają dosłownie "obsesję" na punkcie czystości. A pamiętacie z pierwszej części książki, że uczucie obrzydzenia odzwierciedla silną nienawiść i pogardę wobec czegoś w tym świecie. W podświadomości działa program wyrzeczenia i to odbija się na skórze.
— Nienawidzę tego kraju — mówi mi młody mężczyzna. Choroba u niego jest już od dawna. — Nienawidzę tych brudnych ulic. Gardzę chamami i łajdakami, zazdrośnikami i pochlebcami. Największą przyjemnością dla mnie — kontynuuje — jest leżeć cały dzień w czystej nakrochmalowej pościeli z czystą kobietą i pić dobre wino, jeść dobre jedzenie.
Przy tej chorobie nienaturalnie wzmaga się rogowacenie skóry. Skóra w dotkniętych miejscach staje się szorstka. To wyraźne wskazanie na to, że człowiek chce się chronić przed otaczającym światem.
Dla chorego na łuszczycę ważne jest zrozumienie, że żyje w czystym, harmonijnym i bezpiecznym świecie. I nie tylko żyje, ale sam go tworzy.
Bodo Baginski i Shalila Sharamon w swojej książce "Reiki - uniwersalna energia życiowa" piszą:
Łuszczyca - to swego rodzaju tarcza, którą bardzo wrażliwi ludzie zasłaniają się przed strachem przed emocjonalnym zranieniem. Teraz nic nie wyjdzie na zewnątrz i nic nie przeniknie do środka - granica jest idealnie chroniona. Tak przejawia się konflikt między dążeniem do bliskości i jednoczesnym lękiem przed nią. Blizny i otwarte rany są wskazówką, że trzeba ponownie się otworzyć, nawet jeśli oznacza to bycie podatnym na zranienie.
Otwórz się na życie, w jakiejkolwiek formie do ciebie przychodzi. Bądź także gotowy doświadczyć emocjonalnego bólu i zranień, nie zamykaj się ze strachu przed nimi. Po prostu obserwuj je, wtedy bardzo szybko przestaną ci sprawiać ból. Pozwól swoim uczuciom znowu swobodnie płynąć zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz.
Według Siergieja S. Konowałowa ("Medycyna energoinformacyjna według Konowałowa. Uzdrawiające emocje"):
Przyczyny. Strach przed zostaniem skrzywdzonym, podwyższona wrażliwość i podatność na zranienie, odmowa przyjęcia odpowiedzialności za swoje uczucia.
Louise Hay w swojej książce "Możesz uzdrowić swoje życie" wskazuje na główne negatywne nastawienia (prowadzące do chorób) i harmonizujące myśli (prowadzące do uzdrowienia) związane z pojawieniem się i leczeniem łuszczycy:
Obawa, że zostaniesz skrzywdzony. Utrata poczucia własnego ja. Odmowa przyjęcia odpowiedzialności za własne uczucia.
Harmonizujące myśli: Jestem otwarty na wszystkie radości życia. Zasługuję i przyjmuję wszystko, co najlepsze w życiu. Kocham i akceptuję siebie.
Doktor Oleg G. Torsunow w swojej książce "Związek chorób z charakterem" pisze:
Łuszczyca. To choroba skóry, która często ma swoje korzenie w przeszłych problemach z płcią przeciwną. Może również wynikać z wewnętrznego napięcia i skrytej arogancji, choć te cechy nie muszą być widoczne na pierwszy rzut oka.
Poszukiwania i badania metafizycznych (subtelnych, mentalnych, emocjonalnych, psychosomatycznych, podświadomych, głębokich) przyczyn problemów skórnych trwają. Ten materiał jest stale aktualizowany. Prosimy czytelników o przesyłanie swoich komentarzy i uzupełnień do tego artykułu. Ciąg dalszy nastąpi!
© Andrei ZHALEVICH
www.zhalevich.com
Wykorzystane źródła
- Andrei Zhalevich. ŚWIATOROZUMIENIE. Poszukiwanie głębokich znaczeń, odkrycie pierwotnych przyczyn i wyższych przeznaczeń. - Wrocław: Zhalevich.Com, 2023 r.
- Луиза Хей. Исцели себя сам. - М.: ОЛМА, 1990 г.
- Владимир Жикаренцев. Путь к свободе. Кармические причины возникновения проблем или как изменить свою жизнь. - СПб.: МиМ-Дельта, 1996 г.
- Лазарев С. Н. Диагностика кармы (Т. 1-12). - CПб.: АО Сфера. 1993-2000 гг.
- Валерий Синельников. Возлюби болезнь свою. - К.: София, 2001 г.
- Лиз Бурбо. Твое тело говорит «Люби себя!». - К.: София, 2008 г.
- Торсунов О. Г. Связь болезней с характером. Жизненная энергия человека. - М., 2015 г.
- Бодо Багински, Шарамон Шалила. «Рейки» - универсальная энергия жизни. - К.: София, 2002 г.
- Энергоинформационная медицина по Коновалову. Исцеляющие эмоции. - CПб.: Питер, 2009 г.
- Анатолий Некрасов. 1000 и один способ быть самим собой. - М.:Амрита, 2008 г.
- Лууле Виилма. Душевный Свет. - Екатеринбург: У-Фактория, 2000 г.
- Лууле Виилма. Светлый источник любви. - Екатеринбург: У-Фактория, 2009 г.
i inne źródła na temat psychosomatyki i Światorozumienia