Żołądek. Psychosomatyka i metafizyka chorób żołądka

Z M.O.W.A.

MOWA : Język polski | Свята-Мова | Русский язык


Czy niepokoją Cię problemy z żołądkiem? Oczywiście, najpierw należy wyeliminować przyczyny, które prowadzą do problemów i chorób żołądka. Rozważmy główne metafizyczne (subtelne, mentalne, emocjonalne, psychosomatyczne, podświadome, głębokie) przyczyny problemów i chorób żołądka.

Oto co piszą na ten temat światowej sławy eksperci w tej dziedzinie i autorzy książek na ten temat.

ŻOŁĄDEK (KWESTIE OGÓLNE)

Lise Bourbeau w swojej książce "Twoje ciało mówi: 'Pokochaj siebie!'" pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach chorób żołądka i problemów z żołądkiem:
Żołądek - najważniejszy organ układu trawiennego, położony między przełykiem a jelitem cienkim. Sok wydzielany w żołądku przekształca stałe pożywienie w płynne. Najczęstszymi chorobami żołądka są WRZODY, ZAPALENIE ŻOŁĄDKA, KRWAWIENIA żołądkowe, RAK, a także zaburzenia TRAWIENIA (wymioty, niestrawność itp.). Najpierw przeczytaj artykuł o odpowiedniej chorobie, a następnie opis podany poniżej.
Blokada emocjonalna. Wszystkie choroby żołądka są bezpośrednio związane z niezdolnością do zaakceptowania określonej osoby lub sytuacji. Osoba odczuwa niechęć, a nawet strach wobec tego, co jej nie smakuje. Opiera się nowym pomysłom, szczególnie tym, które nie pochodzą od niej. Nie może dostosować się do osoby lub sytuacji, które nie są zgodne z jej planami, nawykami lub stylem życia. Ma silnie rozwinięty wewnętrzny krytyk, który przeszkadza jej w słuchaniu głosu swojego serca.
Blokada mentalna. Twój żołądek mówi ci, że musisz pozbyć się chęci kontrolowania wszystkiego. Zacznij słuchać opinii innych ludzi. Czujesz się bezradny, ponieważ nie możesz zmienić człowieka lub sytuacji, ale to nieprawda. Znajdź w sobie siłę, aby zmienić swoje życie. Zacznij ufać ludziom, tak jak ufasz swojemu żołądkowi w trawieniu tego, co jesz.
Nie powinieneś mówić swojemu ciału, jak ma funkcjonować i trawić pożywienie. Tak samo nie powinieneś mówić otaczającym cię ludziom, ponieważ każdy z nich ma własną opinię. Żołądek nie jest przypadkowo umieszczony blisko serca. Powinniśmy wszystko przyjmować z miłością, w tym fakt, że wszyscy ludzie są różni. Myśli typu "To niesprawiedliwe", "To nieprawidłowe", "Co za głupota" blokują twój rozwój tak samo, jak twój żołądek blokuje trawienie spożywanego przez ciebie pokarmu. Jeśli nauczysz się bardziej tolerancyjnie odnosić do innych, twój żołądek stanie się bardziej tolerancyjny wobec tego, co do niego wkładasz.
Blokada duchowa jest taka sama jak w przypadku problemów z oczami (patrz OCZY: metafizyczne przyczyny problemów ze wzrokiem i chorób oczu, podpunkt "Oczy ogólnie i ogólne problemy ze wzrokiem").

Bodo Baginski i Shalila Sharamon w swojej książce "Reiki - uniwersalna energia życiowa" piszą o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach problemów z żołądkiem:
Żołądek przyjmuje pokarm i zaczyna go trawić. Dlatego odpowiada również za przyjmowanie i trawienie wrażeń. Wymaga to otwartości, przyjmowania i oddawania. Jeśli ktoś wygnał ze swojej świadomości uczucia, będą one oddziaływać na jego żołądek. Aby otworzyć się na uczucia i wrażenia, idee i opinie oraz umieć je świadomie integrować, musimy rozwinąć zaufanie do siebie i poczucie wewnętrznego bezpieczeństwa. Ostatecznie choroby żołądka wskazują na problemy w tej sferze. Z powodu braku zaufania do siebie trudno ci przyjmować swoje uczucia, szczególnie niezadowolenie i agresję, i świadomie rozwiązywać konflikty. Dlatego wolisz przełknąć urazę.
Otwórz się na wszystko, co życie przygotowało dla ciebie i jeszcze ci przyniesie. Jeśli odkryjesz, że we wszystkim jest ukryty sens, który będziesz mógł zrozumieć tylko wtedy, gdy nie będziesz zamykać się przed światem, to nie będziesz już odczuwać ciężaru w żołądku i nauczysz się z pełnym wewnętrznym zaufaniem oddawać się istnieniu, wchłaniając wszystkie różnorodne wrażenia i doświadczenia, przyjmować własne uczucia i swobodnie je wyrażać.

Walery W. Sinielnikow w swojej książce "Pokochaj swoją chorobę" pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach chorób żołądka i problemów z żołądkiem:
Pojemnik na pokarm. Symbolizuje zdolność do przetwarzania, trawienia i przyswajania jakichkolwiek idei i sytuacji. Dlatego, gdy mamy problemy z żołądkiem, oznacza to, że nie wiemy, jak asymilować życie. Zaczynamy bać się czegoś nowego. Nie jesteśmy w stanie przyswajać jakichkolwiek wydarzeń.
Strach, niepokój i lęk, niechęć i irytacja natychmiast odbijają się na żołądku.

Oleg G. Torsunow w swojej książce "Związek chorób z charakterem" pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach problemów z żołądkiem:
Żołądek i jego funkcje zależą głównie od mowy i działalności człowieka.

Błona śluzowa żołądka
Według Olega G. Torsunowa, błona śluzowa żołądka ma dobre funkcje dzięki delikatności, dobroci i ciepłu w mowie i działaniach człowieka.
Delikatna mowa i działania stabilizują zdolność żołądka do wchłaniania pokarmu.

  • Szorstka mowa i szorstkie zachowanie prowadzą do zmniejszenia wchłaniania składników odżywczych w błonie śluzowej żołądka.
  • Słodkość i podlizywanie się prowadzą do nadmiernej aktywności wchłaniania.

Dobroć, według Olega G. Torsunowa, normalizuje kwasowość białkową w organizmie.

  • Złość powoduje nadmierne zwiększenie wydzielania pepsyny, co prowadzi do zapalenia żołądka.
  • Negatywizm stopniowo prowadzi do zmniejszenia produkcji pepsyny w organizmie.

Ciepło w mowie i zachowaniu, według Olega G. Torsunowa, normalizuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku.

  • Chłód w mowie i zachowaniu powoduje zmniejszenie wydzielania kwasu solnego i daje zapalenie żołądka z obniżoną kwasowością.
  • Gorączkowość, namiętność charakteru prowadzi do zwiększenia wydzielania kwasu solnego, co powoduje zapalenie żołądka z podwyższoną kwasowością.

Mięśnie gładkie żołądka
Mięśnie gładkie żołądka, według Olega G. Torsunowa, czerpią siłę i zdrowie z pewności w mowie i pracowitości.
Pewność w charakterze daje mięśniom gładkim dobry tonus.

  • Niepewność obniża tonus mięśni gładkich żołądka.
  • Zagubienie powoduje silne obniżenie tonusu mięśni gładkich żołądka.
  • Bezczelność nadmiernie podwyższa tonus mięśni żołądka.

Pracowitość, według Olega G. Torsunowa, daje siłę mięśniom gładkim żołądka.

  • Bezczynność zmniejsza siłę mięśni żołądka, co prowadzi do jego rozciągnięcia i powiększenia brzucha.
  • Namiętna praca powoduje nadmierne powiększenie ściany mięśniowej żołądka, co prowadzi do nadmiernych skurczów i skurczów naczyń w żołądku.

Naczynia żołądka
Naczynia żołądka, według Olega G. Torsunowa, czerpią zdrowie z takich cech charakteru jak łagodność w zachowaniu i mowie oraz radość.
Łagodność mowy i zachowania prowadzi do normalizacji elastyczności naczyń.

  • Twardość w mowie i działaniu powoduje zmniejszenie elastyczności naczyń żołądka.
  • Słabość charakteru daje nadmierną elastyczność naczyń, co prowadzi do poszerzenia ich światła.

Poczucie radości w mowie i działaniu, według Olega G. Torsunowa, powoduje normalizację tonusu naczyń żołądka.

  • Tęsknota obniża tonus naczyń.
  • Nadmierne pobudzenie w mowie i zachowaniu nadmiernie podwyższa ich tonus.

Według Siergieja S. Konowałowa ("Medycyna energoinformacyjna według Konowałowa. Uzdrawiające emocje") żołądek - przetwarza, trawi i przyswaja nie tylko pokarm, ale i wszelkie informacje napływające z zewnątrz. Dlatego strach, niepokój i lęk, niechęć i irytacja natychmiast odbijają się na żołądku. Ludzie z chorym żołądkiem są przepełnieni różnymi lękami, dużymi i małymi. Strach prowadzi do skurczu, a skurcz - do bólu i wrzodu.
Sposób leczenia. Walcz z niezdecydowaniem i wykorzeniaj w sobie poczucie beznadziejności.

Władimir Żykarencew w swojej książce "Droga do wolności. Karmiczne przyczyny powstawania problemów lub jak zmienić swoje życie" wskazuje na główne negatywne postawy (prowadzące do chorób) i harmonizujące myśli (prowadzące do uzdrowienia) związane z pojawieniem się i leczeniem chorób żołądka:
Negatywna postawa prowadząca do problemów z oczami i chorób oczu:
Zarządza odżywianiem. Trawi, przyswaja idee. Obawy. Strach przed nowym. Niezdolność do asymilacji nowego.
Harmonizujące myśli:
Życie jest w harmonii ze mną. Asymiluję nowe w każdym momencie mojego życia. Wszystko jest wspaniałe. Łatwo trawię to, co dzieje się w moim życiu.

Louise Hay w swojej książce "Uzdrów swoje ciało" wskazuje na główne negatywne postawy (prowadzące do chorób) i harmonizujące myśli (prowadzące do uzdrowienia) związane z pojawieniem się i leczeniem chorób żołądka:
Negatywna postawa prowadząca do problemów z oczami i chorób oczu:
Pojemnik na pokarm. Odpowiada także za "przyswajanie myśli". Przerażenie. Strach przed nowym. Niezdolność do przyswajania nowego.
Harmonizujące myśli:
Z łatwością "przyswajam" życie. Życie mi nie szkodzi. W każdym momencie dnia przyswajam coś nowego. Wszystko idzie dobrze.

Anatolij Niekrasow w swojej książce "1001 sposobów na bycie sobą" pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach problemów z żołądkiem:
Problemy z żołądkiem mają głębsze przyczyny, niż zwykle się uważa. Ogólna przyczyna problemów z żołądkiem - człowiek idzie przez życie nie tam, gdzie powinien, nie tak żyje. Utracił sens życia lub obrał niewłaściwy kierunek. Musi radykalnie zmienić swoje postrzeganie siebie, ludzi i życia w ogóle. To znaczy, konieczna jest poważna korekta wyobrażenia o Świecie i ścieżce życiowej, w przeciwnym razie czekają go w przyszłości duże problemy. Trzeba odważniej przyjmować nowe i wprowadzać zmiany w swoim życiu.
Problemy z żołądkiem również podpowiadają, że należy zaakceptować konkretną osobę (zazwyczaj najbliższą) i konkretną sytuację. W człowieku silnie rozwinięty jest rozum-krytyk, który przeszkadza w akceptowaniu otaczającego Świata i cieszeniu się życiem. Tolerancja i miłość do innych wyleczą żołądek.

Luule Viilma w swojej książce "Jasne źródło miłości" pisze o jednej z subtelnych / metafizycznych przyczyn problemów i chorób żołądka: obowiązek rozpoczęcia powoduje choroby żołądka.

Oto jeszcze, co doktor Luule Viilma w swoich pracach pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach problemów z żołądkiem:
Z przełyku pokarm trafia do żołądka. U wielu ludzi jedzenie w żołądku pojawia się jakby przypadkowo, ponieważ żołądek nie jest przygotowany do trawienia pokarmu. Być może pamiętasz, że żołądek choruje, gdy człowiek zmusza się do pracy. Gdyby nie było lęków, nie byłoby też złości, do której należy również własne zmuszanie się.
Człowiek, który nie zna lęków, odczuwa szczęście z tego, że ma możliwość wykonywania pracy.
Jeśli w człowieku tkwi strach przed rozpoczęciem czegokolwiek, to boi się on podejmować jakiekolwiek działanie, w tym pracę. Jego żołądek jest jak pomieszczenie magazynowe, do którego coś wrzucono, jakby do worka, a co dokładnie, to go nie dotyczy. Udaje, że zajmuje się ważniejszymi sprawami. Strach przed rozpoczęciem czegoś nowego zmusza człowieka do wymyślania różnych wymówek, aby nie brać się za sprawę, nawet jeśli zamiar jest wspaniały. Wymówki mogą brzmieć przekonująco dla otoczenia, i tylko żołądek zna prawdę, przez co choruje.
U człowieka posiadającego rozwinięty instynkt posiadacza, ale niemającego nic w duszy, wbrew pragnieniom, pojawia się całkowita obojętność wobec cudzych spraw. W innych widzi siebie i beznadziejnie macha ręką, gdy mowa o cudzych przedsięwzięciach. Z czasem już i własne wywołują u niego poczucie beznadziejności, bo bez pomocy z zewnątrz nie da rady. Mimo wszystkich prób zmuszenia się do działania, człowieka ogarnia stan beznadziei, co prowadzi do atonii żołądka. Wiotki żołądek rozciąga się niezależnie od tego, czy jest w nim pokarm, czy nie.
Przyjęło się uważać, że powiększony żołądek jest skutkiem przejadania się. Tak jest, jednak przejadanie się nie jest przyczyną, a skutkiem. Przejadanie się jest wywoływane chęcią posiadania jak najwięcej. To pragnienie nakazuje żołądkowi stać się większym - i żołądek zwiększa się. Jednocześnie receptory sytości zaczynają wymagać, aby żołądek nie był pusty. Receptory sytości reagują na niechęć do wypowiadania pustych słów i wykonywania pustej pracy, niechęć do marnowania czasu na puste zajęcia. Jeśli człowiek doświadcza obu tych stresów - pragnienia posiadania wiele i niechęci do robienia pustych rzeczy, to w jego żołądku mieści się niewiarygodna ilość jedzenia i picia.
Kto chce wiele mieć, ten zaczyna wymagać tego samego od innych, a oni zaczynają protestować. Tak więc, u człowieka może być protest przeciwko nadmiernym pragnieniom i niechęć do wykonywania pustej pracy, czego skutkiem jest mały, konwulsyjnie ściśnięty żołądek. Człowiek przeciąża go jedzeniem, tak jak przeciąża harmonogram spraw na dzień. Po jedzeniu w żołądku nie powinno pozostać ani centymetra pustej przestrzeni. Jeśli pusta przestrzeń pozostaje, człowiek ma zepsuty nastrój. Jeśli porcja jedzenia nie jest dokładnie obliczona i człowiek z grzeczności musi zjeść wszystko do końca, to ostatnie kęsy będzie jadł na siłę, jednak nastrój będzie miał zepsuty.
Zrównoważony człowiek jest szybki, ale się nie spieszy, więc nie staje się powolny. Przestraszony człowiek się spieszy, dopóki nie straci sił, po czym porusza się coraz wolniej i w końcu zatrzymuje się. Dokładnie tak samo działa jego żołądek. Z trudem wlokąc nogi ze zmęczenia, zmuszamy się do robienia jednego, drugiego, trzeciego, w tym zmuszamy się do przyjmowania pokarmu, ponieważ wiemy, że on dodaje sił. Ale nikt nie zadaje sobie pytania, czy to wszystko jest potrzebne naszemu ciału, którego częścią jest żołądek.
Zmęczony przymusem żołądek nie nadąża z zakończeniem swojej pracy do następnego przyjęcia pokarmu i daje o tym znać uczuciem sytości, jednak nie zwraca się na to uwagi, ponieważ do pracy człowiek potrzebuje więcej sił. Wyobraź sobie gumową piłkę, w której gromadzi się jedzenie. Czy napełnia się ją za jednym razem, czy po trochu - rezultat jest ten sam. Różnica polega tylko na zawartości i czasie, w ciągu którego zmienia się sama zawartość.
Pochłonięta w pośpiechu nadmierna ilość pokarmu wydaja z żołądka cały sok trawienny. Sok przestaje być wytwarzany, pojawia się suchość i trawienie pokarmu ustaje. Pokarm zaczyna gnić. Gnijący pokarm zalega w żołądku. Nawyk jedzenia w pośpiechu rodzi nawyk jedzenia dużo, pomimo tego, że żołądek jest jeszcze pełny.
Żołądek jest organem charakteryzującym jakość ludzkiej osobowości. U człowieka zrównoważonego, czyli godnego, czyli u tego, kto jest osobowością, żołądek jest zdrowy, a wytwarzane przez niego soki trawienne pobierają z jedzenia tyle kalorii, soli mineralnych i witamin, ile ciało potrzebuje. Taki żołądek jest podobny do człowieka, który wie, że życie zaczyna się od niego samego i że w pierwszej kolejności należy dbać o siebie. On otwiera się na życie i dziękuje życiu jeszcze zanim to zdąży mu cokolwiek dać - dać sok trawienny, zanim pokarm znajdzie się w ustach. Człowiek, który dziękuje ciału i pokarmowi za to, że są, tym samym sprzyja wydzielaniu soków trawiennych.
Sprowadzanie wartości duchowych do ziemskich kategorii, czyli przeliczanie wszystkiego na pieniądze, działa na żołądek jak wystrzał z armaty. Człowiek dotknięty tym wystrzałem odczuwa tnący ból od każdego połkniętego kęsa, gdy ten trafia do żołądka. Tak daje o sobie znać ostre zapalenie żołądka.
Żołądek jest organem samotności człowieka, jest też organem egocentryzmu. To znaczy, że gromadzi się w nim wszystko, co związane z osobowością, i nie znika, dopóki problem nie zostanie rozwiązany. Człowiek i osobowość - to dwie strony jednej całości. Pomyśl, co oznaczają dla Ciebie te dwa pojęcia.
Strach "nie kochają mnie" czyni człowieka aktywnym. Strach "nie jestem nikomu potrzebny" - pasywnym.
Opadnięcie żołądka i zanikowe zapalenie żołądka są chorobami towarzyszącymi pasywności. Takiej pasywności, przy której człowiek zewnętrznie wydaje się być zgodny absolutnie ze wszystkim. Jeśli zaś wewnętrznie uparcie nadal zaprzecza własnej winie w spotkanym go nieszczęściu, nie pomogą mu żadne słowa i żadne lekarstwo. Pasywność może przekształcić się w swoją przeciwność, i to samo może dziać się z chorobą. To znaczy, rozwija się wrzodziejące zapalenie żołądka.
Kto zmusza się do przezwyciężania strachu, ten zmusza się również do brania się za pracę. Każdego ranka powtarza się to samo, i w rezultacie powstaje wrzód żołądka. Albo tak i pozostaje u człowieka, albo na przemian występuje z wrzodziejącym zapaleniem żołądka, jeśli obudzony z pasywności człowiek po ataku agresywności czuje się winny i znowu wpada w apatię. O normalnym trawieniu pokarmu w przypadku obu skrajności nie może być mowy. Tak więc, wydzielanie soku trawiennego może wahać się od zera, czyli od całkowitego braku, do tak wysokiego stężenia kwasów w soku trawiennym, że błona śluzowa jest wyżerana do wrzodu w ciągu kilku godzin.
Wrzód zaczyna krwawić, gdy człowiek zmusza się do mszczenia się na kimś. Kto puszcza bliźniemu krew, u tego wrzód nie krwawi, ponieważ jego zło wylewa się w postaci krwi płynącej z cudzej cielesnej rany. Fizyczna rana bliźniego staje się dla niego własną raną duchową, dręczącą człowieka w postaci poczucia winy, dopóki wina nie zostanie odkupiona. A kto nosi w duszy straszną zemstę, ten w wyniku strasznego krwawienia żołądka może odejść do przodków, mimo że nie zdążył zrobić nic złego. Myśl jest równoznaczna z czynem. Jeśli bliźni lub bliźni w tej lekcji nie potrzebują, to nie ma i adresata.
Krwiożercza okrutność, przeznaczona do zadania duchowego ciosu, jak bumerang wraca na swój fizyczny poziom, aby myślący materialnymi kategoriami człowiek zrozumiał, jaką siłę posiada myśl. Przekleństwo typu "Jeszcze im pokażę, do czego jestem zdolny!" - może wywołać krwawienie z żołądka nawet w tym przypadku, jeśli człowiek chce udowodnić w odwecie innym, że nie jest słabeuszem, jak oni uważają.
Lęki blokują normalną aktywność życiową i rodzą poczucie winy. Poczucie winy zmusza do podejmowania jakichś działań, aby nie być winnym, aby dusza znalazła spokój. Strach przed okazaniem się bez winy winnym odbija się bólem w sercu. Choć serce i nakazuje człowiekowi działać po ludzku, czyli przede wszystkim przemyśleć swoje działania i dopiero potem - robić, on jednak przede wszystkim bierze się za pracę. Przecież praca fizyczna uspokaja najlepiej. Tak tłumione są małe stresy, i muszą one wyrosnąć w duże.

W takim stopniu, że serce już nie uspokaja się od pracy. Osoba z chorym żołądkiem nie znajduje ukojenia w pracy.
Pamiętajcie, że odczuwanie własnej winy i przekonanie o własnej winie to różne rzeczy. Odczuwanie należy poprawić przez duchowe uwolnienie. Przekonanie należy naprawić fizycznym poprawieniem swojego postępowania.
Uwalniając odczuwanie winy, przestajecie odczuwać wstyd za popełnione czyny i spokojnie naprawiacie swoje postępowanie. Wtedy i otoczenie będzie traktować Was po ludzku.
Chory żołądek wskazuje na to, że człowiek obwinia się za stan rzeczy. Aby odpokutować winę, zmusza się do pracy, a im więcej się zmusza, tym poważniej choruje. Człowiek dążący do uczynienia swojego życia pełniejszym, przyznaje się do swoich niedoskonałości i niewykonanych zadań, i nawet jeśli doskonali życie powoli, ponieważ nie wszystko można naprawić od razu, to oskarżenie go o egoizm brzmi dla niego jak grom z jasnego nieba. W końcu on również widzi w bliźnim siebie. Taka naiwna, prostoduszna ufność istnieje w każdym człowieku, dlatego dzieci i nastolatki muszą dużo cierpieć.

Sergiej N. Łazariew w swoich książkach „Diagnostyka karmy” (księgi 1-12) i „Człowiek przyszłości” pisze o tym, że główną przyczyną absolutnie wszystkich chorób, w tym problemów i chorób żołądka, jest niedobór, brak lub nawet brak miłości w duszy człowieka. Gdy człowiek stawia coś wyżej niż miłość do Boga (a Bóg, jak mówi Biblia, jest Miłością), to zamiast zdobywania boskiej miłości, dąży do czegoś innego. Do tego, co (błędnie) uważa za ważniejsze w życiu: pieniądze, sława, bogactwo, władza, przyjemności, seks, relacje, zdolności, porządek, moralność, wiedza i wiele innych materialnych i duchowych wartości… Ale to wszystko nie jest celem, a jedynie środkiem do zdobycia boskiej (prawdziwej) miłości, miłości do Boga, miłości, jaką ma Bóg. A tam, gdzie nie ma (prawdziwej) miłości w duszy, jako reakcja od Wszechświata, pojawiają się choroby, problemy i inne nieprzyjemności. To jest potrzebne, aby człowiek się zastanowił, uświadomił sobie, że idzie w złym kierunku, myśli, mówi i robi coś nie tak, i zaczął się poprawiać, wszedł na właściwą drogę!

Brak apetytu

Bodo Baginski i Shalila Sharamon w swojej książce „Reiki - uniwersalna energia życia” piszą o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach braku apetytu:
Jeśli cierpisz na brak apetytu, jest to wskaźnik, że odczuwasz strach przed nowymi wrażeniami i unikasz związanej z nimi aktywności. Staje się to szczególnie widoczne, jeśli coś zepsuło ci apetyt.
Świat jest pełen nowych wrażeń, ku naszej radości i dla pobudzenia naszej aktywności, a jeśli się od nich zamykasz, żyjesz tylko w połowie. Rozszerz swoją wewnętrzną zdolność i gotowość do odbioru, wtedy także apetyt się poprawi.

Niestrawność

Lise Bourbeau w swojej książce „Twoje ciało mówi: Kochaj siebie!” pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach niestrawności:
Niestrawność to różne zaburzenia trawienia, spowodowane spożyciem zbyt dużej ilości jedzenia, płynów lub alkoholu, nietolerancją niektórych rodzajów żywności lub zatruciem pokarmowym. Zobacz artykuł ŻOŁĄDEK (PROBLEMY). Jeśli niestrawność jest spowodowana ZATRUCIEM, zobacz odpowiedni artykuł. Jeśli jest spowodowana nadmiarem jedzenia lub alkoholu, do opisu problemów żołądkowych należy dodać, że zbyt wiele gromadzisz w sobie i że niektórzy ludzie i sytuacje wydają ci się zbyt ciężkie. Nie zapominaj, że to uczucie ciężkości jest spowodowane twoim wewnętrznym nastawieniem, a nie obiektywną rzeczywistością.

Zgodnie z Siergiejem S. Konowałowem („Energetyczno-informacyjna medycyna wg Konowałowa. Uzdrawiające emocje”) metafizycznymi przyczynami niestrawności są: zwierzęcy strach, groza, niespokojny stan, ciągłe narzekanie i skargi.
Sposób leczenia. Pełny sen, prawidłowe odżywianie, praca z książką, zwracanie się do Anioła.

Kolki

Zgodnie z Siergiejem S. Konowałowem („Energetyczno-informacyjna medycyna wg Konowałowa. Uzdrawiające emocje”) subtelnymi przyczynami kolek żołądkowych są: irytacja, niecierpliwość, niezadowolenie otoczeniem, które osiąga swój szczyt.
Sposób leczenia. Praca z białym i fioletowym światłem, medytacje z książką, aktywne korzystanie ze źródeł wprowadzania uzdrawiających emocji.

Enterokolitis

Zgodnie z Siergiejem S. Konowałowem („Energetyczno-informacyjna medycyna wg Konowałowa. Uzdrawiające emocje”) subtelnymi przyczynami enterokolitis są: brak pewności siebie, związany z przeszłymi problemami i cierpieniami. Boicie się rozstać z przeszłością i ciągniecie z niej ciężar problemów. Sposób leczenia. Medytacje, ćwiczenia mięśni, relaksacja, praca z książką.

Intoksykacja

Lise Bourbeau w swojej książce „Twoje ciało mówi: Kochaj siebie!” pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach intoksykacji:
Intoksykacja to zespół problemów, spowodowanych działaniem znacznej dawki szkodliwych dla organizmu substancji. Intoksykacja powstaje wtedy, gdy organizm w wyniku jakiegoś zaburzenia zaczyna sam wytwarzać w dużych ilościach toksyczne substancje lub gdy takie substancje dostają się do organizmu z zewnątrz przez układ oddechowy, pokarmowy, skórę itp.
Blokada emocjonalna. Jeśli szkodliwe substancje powstają w organizmie, intoksykacja jest ostrzeżeniem, że człowiek sam zatruwa sobie życie swoimi niezdrowymi myślami, które nie odpowiadają potrzebom jego osobowości.
Jeśli intoksykacja ma charakter zewnętrzny, to oznacza, że człowiek jest zbyt podatny na wpływy zewnętrzne i nawet uważa, że ktoś go zatruwa. Takie podejście może rzeczywiście prowadzić nie tylko do psychologicznego, ale także do fizycznego zatrucia.
Blokada mentalna. Powinieneś zrozumieć, że żaden człowiek na świecie, poza tobą samym, nie może cię zatruć. Tylko twoje wewnętrzne nastawienie zmusza cię do odczuwania, że jakieś sytuacje lub idee cię trują. Obudź w swoim sercu współczucie dla siebie lub dla osoby, która, jak uważasz, zatruwa ci życie.

Rak żołądka
Doktor Luule Viilma w swoich pracach pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach raka żołądka:
Udowadnianie jest najbardziej podstępnym rodzajem energii zemsty, gromadzącej się z dnia na dzień.
Dążenie do udowodnienia czegoś objawia się w postaci drobnych krwawiących urazów, odniesionych w pracy, które, jeśli nie wyciąga się z nich wniosków, sumują się w chorobę żołądka z towarzyszącym wydzielaniem krwi. Jeśli i to traktuje się tylko jako materialną chorobę, rozwija się rak żołądka. Może on przez lata wysyłać sygnały ostrzegawcze, jednak człowiek nie zwraca uwagi na drobiazgi. Przecenianie siebie i swoich celów prowadzi do tego, że człowiek odczuwa napięcie w górnej części brzucha, uczucie pełnego żołądka, wzdęcia górnej części brzucha, podczas gdy sam uważa to za otyłość. Zamykając się w sobie z powodu samoobrony, coraz bardziej zmusza się do pracy, aby udowodnić, że jest lepszy, niż o nim myślą. Wynik może być znany, ale człowiek w to nie wierzy, dopóki nie nadejdzie nieszczęście. Dumny lekceważenie winowajców jego cierpień i ogromne wysiłki, aby wytrzymać dzielnie w zaistniałej sytuacji, w końcu prowadzą do raka żołądka.
Rak żołądka, jak pamiętacie, to złośliwa złość na samego siebie, której istota polega na tym, że mimo maksymalnych wysiłków nie mogę osiągnąć tego, czego mi potrzeba.

Poszukiwania i badania metafizycznych (subtelnych, mentalnych, emocjonalnych, psychosomatycznych, podświadomych, głębokich) przyczyn problemów i chorób żołądka trwają. Ten materiał jest ciągle korygowany. Prosimy czytelników o pisanie swoich komentarzy i przesyłanie uzupełnień do tego artykułu. Kontynuacja nastąpi!


© Andrei ZHALEVICH
www.zhalevich.com


Wykorzystane źródła

  1. Andrei Zhalevich. ŚWIATOROZUMIENIE. Poszukiwanie głębokich znaczeń, odkrycie pierwotnych przyczyn i wyższych przeznaczeń. - Wrocław: Zhalevich.Com, 2023 r.
  2. Луиза Хей. Исцели себя сам. - М.: ОЛМА, 1990 г.
  3. Владимир Жикаренцев. Путь к свободе. Кармические причины возникновения проблем или как изменить свою жизнь. - СПб.: МиМ-Дельта, 1996 г.
  4. Лазарев С. Н. Диагностика кармы (Т. 1-12). - CПб.: АО Сфера. 1993-2000 гг.
  5. Валерий Синельников. Возлюби болезнь свою. - К.: София, 2001 г.
  6. Лиз Бурбо. Твое тело говорит «Люби себя!». - К.: София, 2008 г.
  7. Торсунов О. Г. Связь болезней с характером. Жизненная энергия человека. - М., 2015 г.
  8. Бодо Багински, Шарамон Шалила. «Рейки» - универсальная энергия жизни. - К.: София, 2002 г.
  9. Энергоинформационная медицина по Коновалову. Исцеляющие эмоции. - CПб.: Питер, 2009 г.
  10. Анатолий Некрасов. 1000 и один способ быть самим собой. - М.:Амрита, 2008 г.
  11. Лууле Виилма. Душевный Свет. - Екатеринбург: У-Фактория, 2000 г.
  12. Лууле Виилма. Светлый источник любви. - Екатеринбург: У-Фактория, 2009 г.

i inne źródła na temat psychosomatyki i Światorozumienia

Przeczytaj także