Angina. Psychosomatyka i metafizyka anginy
MOWA : Język polski | Свята-Мова | Русский язык
Masz anginę lub zapalenie migdałków? Rozważmy metafizyczne (subtelne, mentalne, emocjonalne, psychosomatyczne, podświadome, głębokie) przyczyny anginy lub zapalenia migdałków.
Oto co piszą o tym światowej sławy eksperci i autorzy książek na ten temat:
Liz Burbo w swojej książce „Twoje ciało mówi: Pokochaj siebie!” pisze o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach anginy:
Blokada fizyczna
Migdałki to narządy ochronne, stanowiące barierę dla zarazków. Są jak strażnicy, pilnujący wejść do dróg oddechowych i pokarmowych. Migdałki ulegają zapaleniu, gdy trafia na nie infekcja. Podczas zapalenia migdałków choremu trudno jest przełykać.
Blokada mentalna
Dokładnie przeanalizuj, co złego może się stać, jeśli pozwolisz sobie na urodzenie dziecka. Następnie zapytaj siebie, czym spowodowane są twoje lęki – rzeczywistymi powodami, pracą twojej wybujałej wyobraźni czy wpływem innych osób. Jeśli z jakiegoś poważnego powodu nie możesz sobie teraz pozwolić na urodzenie dziecka, daj sobie prawo do przełożenia tego wydarzenia na późniejszy czas, nie odczuwając przy tym poczucia winy.
Blokada duchowa polega na tym samym, co w przypadku problemów z oczami (zob. OCZY: metafizyczne przyczyny problemów ze wzrokiem i chorób oczu, podpunkt "Oczy w całości i ogólne problemy ze wzrokiem").
Bodo Baginski i Sharmo Shalila w swojej książce „Reiki - uniwersalna energia życia” piszą o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach anginy:
Te problemy zwykle odzwierciedlają trudności w relacjach rodzinnych, napiętą atmosferę w domu. Dzieci z takimi objawami zazwyczaj czują się niepotrzebne. Daj swojemu dziecku do zrozumienia, że mimo wszystkich trudności jest kochane. Każdy człowiek jest wyrazem twórczej siły Boga i ma prawo do istnienia, nawet jeśli musi jeszcze dorastać i się uczyć. Dlatego szanuj siebie i swoje dziecko takimi, jakimi jesteście. Okazujcie sobie wzajemnie prawdziwą miłość i troskę.
Walery W. Sinielnikow w swojej książce „Pokochaj swoją chorobę” pisze o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach anginy:
Jeśli powstrzymujesz się od wypowiadania ostrych słów, „przełykasz”, tłumisz w sobie gniew i inne emocje lub boisz się powiedzieć na głos to, co myślisz, twoje gardło od razu na to zareaguje stanem zapalnym. Choroba w takim przypadku jest rodzajem przeszkody przed wypowiedzeniem zakazanego.
Ludzie z chorym gardłem nie mogą wyrazić siebie, swojego stosunku, stanąć w swojej obronie, poprosić o to, czego chcą. Sami stwarzają wewnątrz siebie różne przeszkody, a potem na tym cierpią.
— Chcę powiedzieć, ale nie mogę — stwierdził jeden z pacjentów, który miał częste zapalenia gardła.
— Dlaczego nie możesz? Co ci przeszkadza się wypowiedzieć? — zapytałem go.
— Nie wiem. Chyba uważam, że nieprzyzwoicie jest mówić na głos to, co myślę. Jeśli zacznę mówić wszystko, co mam na duszy, ludzie mnie źle zrozumieją.
— Co znaczy „źle zrozumieją”? — zapytałem. — Boisz się pokazać im swoją prawdziwą twarz?
— Tak, masz rację — odpowiedział pacjent. Sądząc po wyrazie jego twarzy, nigdy wcześniej tak nie myślał i dopiero co to sobie uświadomił.
— Dobrze, przypomnij sobie, jak dziecko prosi o coś dla siebie, jak się wyraża — słychać to u wszystkich sąsiadów. I nie uważa tego za złe. Jego umysł jest jeszcze wolny od różnych konwencji. Zacznij i ty wyrażać na głos wszystko, co myślisz. Zrozum, że każdy człowiek jest unikalną osobowością, indywidualnością, i ty również. Nie ma ludzi wyższych i niższych, gorszych i lepszych. Każdy zajmuje swoje unikalne miejsce we wszechświecie. Twoja opinia jest tak samo cenna, jak opinia każdego innego człowieka. I stopniowo, obserwując reakcję otaczających cię ludzi, odnajdź swoją prawdziwą twarz. Doprowadź do zgodności zewnętrznej i wewnętrznej.
Odkryłem, że istnieje inna ważna przyczyna — poczucie własnej niższości. Wszystkie kompleksy związane z poczuciem własne niższości przechodzą przez gardło, ponieważ człowiek przy tym stale się karci, wyraża niezadowolenie z siebie: ze swojego wyglądu, działań. I podświadomy umysł musi wywołać chorobę, aby chronić nas przed nami samymi. Na tej samej zasadzie działa podświadomość, gdy krytykujemy i osądzamy innych.
Zgodnie z Siergiejem S. Konowałowem („Energo-informacyjna medycyna wg Konowałowa. Uzdrowicielskie emocje”), możliwymi psychosomatycznymi i metafizycznymi przyczynami anginy są: najbardziej ostra forma drażliwości i gniewu, gdy wewnątrz ciebie szaleją niewypowiedziane uczucia, być może całkiem uzasadnione. Powstrzymujesz się od ostrych słów, a one w rzeczywistości brzmią w twoim umyśle i duszy. To jeszcze gorsze niż powiedzenie. Bo są już w połowie drogi i utknęły w gardle, tworząc sprzyjające warunki do rozmnażania się bakterii.
Sposób leczenia. Konieczne jest pilne uwolnienie nagromadzonej energii. Najlepiej zapalać i zdmuchiwać świece lub nadmuchiwać balony, a potem je wypuszczać — energia rozpuści się w atmosferze i zneutralizuje. Dmuchaj na wodę w wannie, a potem szybko ją spuszczaj. Można dmuchać na wodę w misce i od razu ją wylewać. Kilka takich ćwiczeń złagodzi ból. Medytacja i relaks są niezbędne.
Władimir Żikareńcew w swojej książce „Droga do wolności. Karmiczne przyczyny problemów lub jak zmienić swoje życie” wskazuje na główne negatywne nastawienia (prowadzące do chorób) i harmonizujące myśli (prowadzące do uzdrowienia) związane z pojawieniem się anginy:
Angina, ropne zapalenie migdałków (W. Żikareńcew)
Negatywne nastawienie, prowadzące do problemów i chorób:
Silne przekonanie, że nie możesz podnieść głosu w obronie swoich poglądów i poprosić o zaspokojenie swoich potrzeb.
Harmonizujące myśli:
Mam prawo od urodzenia, aby ludzie liczyli się z moimi potrzebami. I teraz proszę o to, czego chcę, łatwo i swobodnie.
Louise Hay w swojej książce „Możesz uzdrowić swoje życie” wskazuje na główne negatywne nastawienia (prowadzące do chorób) i harmonizujące myśli (prowadzące do uzdrowienia) związane z pojawieniem się anginy:
Angina (zob. także „okołomigdałkowy ropień”, „gardło”, „zapalenie migdałków”) (L. Hay)
Negatywne nastawienie, prowadzące do problemów i chorób:
Powstrzymujesz się od ostrych słów. Czujesz się niezdolny do wyrażenia siebie.
Harmonizujące myśli:
Odrzucam wszystkie ograniczenia i odzyskuję wolność bycia sobą.
Dr Lule Vilma w swoich pracach pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach anginy:
Jeśli człowiek jest zmuszony przyznać się do głupoty własnego umysłu, mówiąc prościej — do swojej głupoty, jego gardło zaczyna chorować. Oznacza to, że człowiek jest urażony. Niejasna uraza to podświadoma uraza do samego siebie. Im bardziej uraza wyraża się w jawnej złości, tym silniejszy jest ból w gardle. Mówiąc codziennym językiem, im bardziej człowiek przeklina samego siebie, tym bardziej boli go gardło.
Uświadomienie sobie własnej głupoty poniża poczucie dumy i stawia człowieka w zależność od jego głupoty. Upokorzenie prowadzi do stanu zapalnego. Poczucie nieznośnego upokorzenia wywołuje ropne zapalenie gardła, które często powoduje powikłania w sercu, nerkach lub tkance łącznej. Im bardziej człowiek złości się z powodu własnej głupoty i jej konsekwencji, tym poważniejsze są powikłania.
Gardło zwykle nazywamy gardzielą. Zapalenie migdałków podniebiennych – angina – to najczęstsza choroba gardła.
Migdałki to uszy gardła, czyli uszy samouwielbienia, które wychwytują to, z powodu czego można zadzierać nosa. Wcześniej czy później człowieka zawodzi pycha, która nie pozwala umysłowi stać się rozsądnym. Im bardziej człowiek uważał się za mądrzejszego, tym mocniej przeklina siebie i tym poważniejszą ma anginę. On sam albo jego dziecko.
Przypomnij sobie dzień poprzedzający anginę, kiedy twoje dziecko na nią zachorowało. Przez kilka dni chwaliłeś je, zwłaszcza w ten sam dzień, ale nagle okazało się, że ma na koncie przewinienia. Twoja uraza wylała się na dziecko w postaci oskarżenia. Radosny wyraz jego buzi przygasł, zastąpiony wyobcowaniem. Nie zwróciłeś na to uwagi, ponieważ w sprawiedliwym, triumfalnym gniewie ujawniałeś małe kłamstwo, które dziecko użyło z chęci bycia lepszym i strachu przed szczerym przyznaniem się. Kazałeś mu iść spać, i poszło. Poszło bez sprzeciwu, jak zwykle. Po kilku godzinach leżało już z anginą, z wysoką gorączką. Zupełnie zdrowe dziecko — i nagle chore!
Możesz z ręką na sercu przysiąc, że choroba pojawiła się znikąd, ponieważ dziecko nie przeziębiło się poprzedniego dnia. Za przyczynę choroby nadal uważasz czynniki fizyczne. Upajając się własną słusznością, nie zauważyłeś, że pokorne posłuszeństwo dziecka było procesem zamykania się w sobie, podczas którego człowiek, żałując siebie, złości się na siebie. Poczucie bezradności z powodu niezdolności do pomocy swojemu rodzicowi wywołało obopólną litość, przez którą rodzicielska złość przeniosła się na dziecko. Za tym wszystkim stała zmiana twojego nastroju. Przez kilka dni byłeś dumny z siebie i chwaliłeś dziecko, ponieważ widziałeś w nim siebie. Następnie nastrój spadł, a spowodowana tym irytacja wylała się na dziecko. Ono wszystko przyjęło i zachorowało.
Poszukiwania i badania metafizycznych (subtelnych, mentalnych, emocjonalnych, psychosomatycznych, podświadomych, głębokich) przyczyn anginy trwają. Ten materiał jest stale korygowany. Prosimy czytelników o komentarze i przysyłanie uzupełnień do tego artykułu. Ciąg dalszy nastąpi!
© Andrei ZHALEVICH
www.zhalevich.com
Wykorzystane źródła
- Andrei Zhalevich. ŚWIATOROZUMIENIE. Poszukiwanie głębokich znaczeń, odkrycie pierwotnych przyczyn i wyższych przeznaczeń. - Wrocław: Zhalevich.Com, 2023 r.
- Луиза Хей. Исцели себя сам. - М.: ОЛМА, 1990 г.
- Владимир Жикаренцев. Путь к свободе. Кармические причины возникновения проблем или как изменить свою жизнь. - СПб.: МиМ-Дельта, 1996 г.
- Лазарев С. Н. Диагностика кармы (Т. 1-12). - CПб.: АО Сфера. 1993-2000 гг.
- Валерий Синельников. Возлюби болезнь свою. - К.: София, 2001 г.
- Лиз Бурбо. Твое тело говорит «Люби себя!». - К.: София, 2008 г.
- Торсунов О. Г. Связь болезней с характером. Жизненная энергия человека. - М., 2015 г.
- Бодо Багински, Шарамон Шалила. «Рейки» - универсальная энергия жизни. - К.: София, 2002 г.
- Энергоинформационная медицина по Коновалову. Исцеляющие эмоции. - CПб.: Питер, 2009 г.
- Макс Гендель. Эзотерические принципы здоровья и целительства. - М.: Профит-Стайл, 2005 г.
- Анатолий Некрасов. 1000 и один способ быть самим собой. - М.:Амрита, 2008 г.
- Лууле Виилма. Душевный Свет. - Екатеринбург: У-Фактория, 2000 г.
- Лууле Виилма. Светлый источник любви. - Екатеринбург: У-Фактория, 2009 г.
i inne źródła na temat psychosomatyki i Światorozumienia