Dysbakterioza. Psychosomatyka i metafizyka przyczyn dysbiozy

Z M.O.W.A.

MOWA : Język polski | Свята-Мова | Русский язык


Masz dysbiozę? Rozważmy metafizyczne (subtelne, mentalne, emocjonalne, psychosomatyczne, psychologiczne, podświadome, głębokie) przyczyny dysbiozy.

60% chorych nabawiło się dysbiozy na tle nerwowym. Wyleczyć dysbiozę można tylko usuwając jej subtelne psychosomatyczne i metafizyczne pierwotne przyczyny. Oto co piszą o tym światowej sławy eksperci w tej dziedzinie i autorzy książek na ten temat:

Doktor Luule Viilma w swoich pracach pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach dysbiozy:
W przewodzie pokarmowym jest wiele bakterii. Konkurując między sobą — a ta konkurencja prowadzi do zaburzenia mikroflory, zwanego dysbiozą — przyczyniają się do powstawania gazów. Jeśli człowiek ma sprzeczne opinie na temat działań otoczenia, to jego bakterie zaczynają ze sobą walczyć. Już nie pomagają sobie nawzajem w procesie trawienia, a zaczynają się wzajemnie okładać. Zachowują się dokładnie tak samo, jak organizm gospodarza.
Im bardziej zacięta walka, tym więcej gazów. Im bardziej zacięta wojna przeciwko kłamstwu, tym gazy bardziej śmierdzące. Im wyższa kwasowość żołądka, tym więcej bakterii żołądkowych jest niszczonych. Innymi słowy, im bardziej człowiek zmusza wszystkich wokół do kręcenia się, obsypując ich oskarżeniami, tym bardziej niszczy siebie. Im niższa kwasowość żołądka, czyli im bardziej człowiek czuje się winny w różnego rodzaju sprawach, tym więcej w żołądku bakterii, które sprzyjają fermentacji. Gazy mogą pojawić się u człowieka już w trakcie długiego posiłku. Na przykład, jeśli pracownik, który ma mnóstwo pracy, jest zmuszony siedzieć przy świątecznym stole cały wieczór, pojawiają się u niego bolesne gazy. A jeśli w dodatku z grzeczności chwali święto, chociaż sam wolałby zajmować się swoją pracą, gazy nabierają tak ostrego zapachu, że w nocy nie można oddychać. Jeśli sytuacja powtarza się kilka razy, człowiek ma pełne prawo zostać w domu i zajmować się swoją pracą, podczas gdy inni domownicy bawią się w gościach. I jemu dobrze, i im.

Artiom Tołokonin w swojej książce "Praktyczna psychosomatyka. Jakie emocje i myśli programują chorobę i jak odzyskać zdrowie" pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach dysbiozy:
Mikroflora bierze udział w utylizacji konfliktów. Dysbioza – to oznaka konfliktu emocjonalnego. To nie wyklucza normalizacji odżywiania. Wielu pacjentów, którzy rok siedzą na ścisłej diecie, rzeczywiście zaczyna zdrowieć.
Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ człowiek przez wiele lat żył jednym stylem życia, nie kontrolując go, i nagle zaczął świadomie kontrolować swoje zachowania żywieniowe, co wymagało od niego
zaangażowania co najmniej trzy razy dziennie. I to zajęło znaczną część jego dnia. Oczywiście, pozostałe konflikty, które ma, schodzą na drugi plan. I zaczyna czuć się inaczej. I dzięki temu uruchamia się inna reakcja emocjonalna lub inne
postrzeganie świata: oczyszczam organizm, tyle korzyści mu przynoszę, tyle wysiłku w to wkładam!
Naturalnie, psychika włącza się w ten proces. I wszystkie zjawiska psychiczne zaczynają działać. Z wyjątkiem głębokich traum.
Jeśli człowiek tego nie uświadamia sobie, pozostają one oczywiście poza kadrem.
Podejścia w takim przypadku bywają różne. Czasami przy dysbiozie zmiana żywienia już przynosi rezultat. Czasami to nie wystarczy. Ale nawet zmiana stylu życia o sześćdziesiąt procent, według statystyk, wpływa na zdrowie. No, w ostrych przypadkach, oczywiście, gdy chodzi o zagrożenie życia, współczesna chirurgia jest bezkonkurencyjna w porównaniu z jakąkolwiek niekonwencjonalną praktyką.

Poszukiwania i badania metafizycznych (subtelnych, mentalnych, emocjonalnych, psychosomatycznych, psychologicznych, podświadomych, głębokich) przyczyn problemów trawiennych trwają. Ten materiał jest ciągle aktualizowany. Prosimy czytelników o pisanie swoich komentarzy i przesyłanie uzupełnień do tego artykułu. Ciąg dalszy nastąpi!


© Andrei ZHALEVICH
www.zhalevich.com


Wykorzystane źródła

  1. Andrei Zhalevich. ŚWIATOROZUMIENIE. Poszukiwanie głębokich znaczeń, odkrycie pierwotnych przyczyn i wyższych przeznaczeń. - Wrocław: Zhalevich.Com, 2023 r.
  2. Луиза Хей. Исцели себя сам. - М.: ОЛМА, 1990 г.
  3. Владимир Жикаренцев. Путь к свободе. Кармические причины возникновения проблем или как изменить свою жизнь. - СПб.: МиМ-Дельта, 1996 г.
  4. Лазарев С. Н. Диагностика кармы (Т. 1-12). - CПб.: АО Сфера. 1993-2000 гг.
  5. Валерий Синельников. Возлюби болезнь свою. - К.: София, 2001 г.
  6. Лиз Бурбо. Твое тело говорит «Люби себя!». - К.: София, 2008 г.
  7. Торсунов О. Г. Связь болезней с характером. Жизненная энергия человека. - М., 2015 г.
  8. Бодо Багински, Шарамон Шалила. «Рейки» - универсальная энергия жизни. - К.: София, 2002 г.
  9. Энергоинформационная медицина по Коновалову. Исцеляющие эмоции. - CПб.: Питер, 2009 г.
  10. Анатолий Некрасов. 1000 и один способ быть самим собой. - М.:Амрита, 2008 г.
  11. Лууле Виилма. Душевный Свет. - Екатеринбург: У-Фактория, 2000 г.
  12. Лууле Виилма. Светлый источник любви. - Екатеринбург: У-Фактория, 2009 г.
  13. Артем Толоконин. Практическая психосоматика. Какие эмоции и мысли программируют болезнь и как обрести здоровье. - М.: Эксмо, 2020 г.

i inne źródła na temat psychosomatyki i Światorozumienia

Przeczytaj także