Katar. Psychosomatyka i metafizyka kataru

Z M.O.W.A.

MOWA : Język polski | Свята-Мова | Русский язык


Masz katar? Rozważmy metafizyczne (subtelne, mentalne, emocjonalne, psychosomatyczne, podświadome, głębokie) przyczyny kataru.

Oto, co piszą o tym światowej sławy eksperci w tej dziedzinie i autorzy książek na ten temat:

Liz Burbo w swojej książce „Twoje ciało mówi 'Kochaj siebie!'” pisze o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach kataru:

Blokada fizyczna
Katar to zapalenie błony śluzowej nosa. Przy katarze nos jest zatkany i „cieknie”, chory ciągle kicha.
Blokada emocjonalna
Katar występuje u osoby, która napotkała jakąś skomplikowaną sytuację i jest zdezorientowana. Ma wrażenie, że ktoś lub jakaś sytuacja wręcz rzuca się na nią. Zazwyczaj taka osoba zbyt mocno martwi się o drobne szczegóły. Nie wie, od czego zacząć. Powoduje to u niej gniew, ponieważ chciałaby wszystko zrobić za jednym razem. Zamieszanie, które powstaje w jej głowie, przeszkadza jej poczuć swoje prawdziwe potrzeby i żyć chwilą obecną. Może nawet wydawać się, że jakaś sytuacja źle pachnie. Może zachorować na katar z podświadomego kalkulowania - że jakiś nieprzyjemny dla niej człowiek w końcu zostawi ją w spokoju z obawy przed zakażeniem.
Blokada mentalna
Podstawową blokadą mentalną przy katarze jest popularne przekonanie, że „katar występuje wskutek wychłodzenia”. Takie przekonania wpływają na nas dużo silniej, niż nam się wydaje, działając jako formuły autosugestii. Nie mniej powszechnym jest błędne przekonanie, że katar jest zakaźny. Zarażają się nim tylko ci, którzy podzielają to błędne przekonanie. W związku z tym powinieneś pozbyć się takich błędów. Jeśli każdy tak postąpi, na naszej planecie będzie o wiele więcej zdrowych ludzi. W każdym razie, ponieważ każda choroba niesie ze sobą jakiś sens, katar jako wynik jakiegoś powszechnego błędnego przekonania mówi ci, że jesteś łatwo sugestywny i podatny na wpływy innych.
Głębszy sens kataru jako komunikatu polega na tym, że powinieneś się odprężyć i nie męczyć się niepotrzebnie. Nie tłum emocji. Nie próbuj robić jednocześnie wielu rzeczy. Nie przyzwyczajaj się obwiniać jakiejś sytuacji lub innych ludzi za swoje problemy: nie chcąc odczuwać, wąchać sytuacji lub osoby, wyłączasz wszystkie swoje zmysły, co utrudnia ci dokładne określenie swoich priorytetów i potrzeb. Zobacz także artykuł NOS (PROBLEMY).

Walerij W. Sinielnikow w swojej książce „Pokochaj swoją chorobę” pisze o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach kataru:

Wydzieliny z nosa to podświadome łzy lub wewnętrzny płacz. Podświadomość próbuje w ten sposób wydobyć na zewnątrz głęboko stłumione uczucia: częściej smutek i żal, rozczarowanie i żal z powodu niespełnionych planów, marzeń.
Katar alergiczny świadczy o całkowitym braku kontroli emocjonalnej. Zwykle występuje po silnych wstrząsach emocjonalnych.
Na przykład, u pewnego mężczyzny pojawił się katar alergiczny po zerwaniu z dziewczyną. Nie doczekała na niego z wojska, i bardzo żałował tego.
— Po tym przypadku całkowicie rozczarowałem się kobietami — wyznał mi.
Inny przypadek. U kobiety zaczęły się wydzieliny z nosa jakiś czas po śmierci męża.
— Do tej pory nie mogę w to uwierzyć — mówiła. — Dlaczego to przytrafiło się właśnie jemu? Mam teraz męża, ale wciąż żałuję przeszłości.
Czasami katar to swoisty apel o pomoc. Tak często wyrażają swoją bezradność dzieci. Nie czują swojej siły i wartości.

Przyszli do mnie rodzice z 9-letnim synem.
— Syn ma bardzo częsty katar — zaczął tłumaczyć ojciec — praktycznie co miesiąc. My, a i on sam, już jesteśmy zmęczeni.
Z dalszej rozmowy wyszło, że ojciec dziecka jest osobą bardzo sztywną. W wychowywaniu syna często stosował przemoc i groźby. A matka współczuła synowi, a i sama czasami czuła się ofiarą wobec męża.

Siergiej S. Konowalow („Energoinformacyjna medycyna według Konowalowa. Uzdrawiające emocje”) o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach problemów i chorób nosa pisze następująco:

Katar
Przyczyny. U podstaw każdego kataru leży uczucie własnego niedocenienia przez społeczeństwo, innych ludzi. Odczuwasz współczucie do siebie, żałujesz niespełnionych planów i czujesz rozczarowanie. Emocje smutku i żalu wywołują łzy, które są wewnątrz i nie mogą wydostać się na zewnątrz. Katar to łzy, ale podświadome, które wołają o pomoc. Choroba mówi o stłumionych uczuciach.
Sposób leczenia. Znaleźć osobę, która może cię zrozumieć i współczuć ci. Opowiedzieć jej o swoich przeżyciach, ale spokojnie, a nie cierpiąc i płacząc. Po drugie: znaleźć przyczyny swoich wewnętrznych łez. Określić, jakie nadzieje nie spełniły się, jakie plany nie zostały zrealizowane i ocenić, na ile były realne. Jeśli są realne, to natychmiast przystąpić do ich realizacji.

Katar alergiczny
Przyczyny. Szczególna zwiększona wrażliwość i całkowity brak kontroli nad swoimi emocjami, które manifestują się w sposób nieadekwatny do okoliczności. Drobne nieprzyjemności są postrzegane jako wielkie cierpienie, a zwykłe rozmowy przyjaciół lub znajomych jako oszczerstwa lub obrazy. Osoba postrzega życie przez powiększalnik, zwracając uwagę tylko na negatywne zjawiska, podczas gdy pozytywne są całkowicie ignorowane. W takim nadmiernym powiększeniu nieprzyjemności wywołują reakcję alergiczną.
Sposób leczenia. Odstawić powiększalnik, starać się realistycznie patrzeć na świat, uczyć się od innych ludzi, jak reagować na nieprzyjemności. Jeśli oni mogą reagować spokojnie, to i ty nie powinieneś panikować. Przykład innych ludzi może być zaraźliwy i w dobrym sensie. Jak najczęściej przeprowadzać sesje relaksacji i medytację w celu przyciągnięcia energii.

Zgodnie z pracami doktor Luule Viilma, śluz z nosa - to złość z powodu urazy. Osoba, która stara się być dobra i czynić dobro, obraża się, jeśli ktoś znajdzie wadę w jej działaniu. Kto chodzi z obrażoną miną, aby obelżywy zauważył, ten ma oburzenie, które objawia się na zewnątrz w postaci nadmiaru śluzu nosowego. Ale ten, kto z dumy ukrywa swoją urazę, ponieważ chce uważać się za lepszego od obrażającego lub chce, aby inni tak uważali, ma śluz nosowy, który przemieszcza się do zatok szczękowych i powoduje ich zapalenie.
Gdy uraza i chęć jej ukrycia przekraczają wszelkie granice ludzkiej logiki, powstaje zapalenie zatoki czołowej, wskazujące na to, że ludzka głupota zagraża rozumowi. Dzieci nie mają rozwiniętych zatok przynosowych. Jeśli dziecko nie jest rozumiane, jeśli jego troski nie są wysłuchane, jeśli dziecko ciągle musi połykać łzy smutku, to rozwijają się u niego adenoidy. Można je usunąć, ale mogą się odrodzić.

Władimir Żykariencow w swojej książce „Droga do wolności. Karmeiczne przyczyny powstawania problemów lub jak zmienić swoje życie” wskazuje na główne negatywne nastawienia (prowadzące do chorób) i harmonizujące myśli (prowadzące do uzdrowienia) związane z pojawieniem się i uzdrowieniem chorób nosa:
Przeziębienie, katar, katar górnych dróg oddechowych (W. Żykariencow)
Negatywne nastawienie, prowadzące do problemów i chorób:
Zbyt wiele naraz. Zawstydzenie, chaos. Małe szkody, drobne rany, zadrapania, stłuczenia. Typ przekonania: „Każdej zimy trzy razy przeziębiam się”.
Harmonizujące myśli:
Daję swojemu umysłowi możliwość odprężenia się i bycia spokojnym. Wokół mnie i wewnątrz mnie panują jasność i harmonia.

Louise Hay w swojej książce „Uzdrów siebie” wskazuje na główne negatywne nastawienia (prowadzące do chorób) i harmonizujące myśli (prowadzące do uzdrowienia) związane z pojawieniem się i uzdrowieniem chorób nosa:

Katar (L. Hay)
Negatywne nastawienie, prowadzące do problemów i chorób:
Prośba o pomoc. Wewnętrzny płacz.
Harmonizujące myśli:
Kocham i pocieszam siebie tak, jak lubię.

Wydzieliny z nosogardła (L. Hay)
Negatywne nastawienie, prowadzące do problemów i chorób:
Wewnętrzny płacz. Dziecięce łzy. Jesteś ofiarą.
Harmonizujące myśli:
Uświadamiam sobie, że twórcza moc w moim świecie to ja i rozumiem to. Od teraz cieszę się swoim życiem.

Poszukiwania i badania metafizycznych (subtelnych, mentalnych, emocjonalnych, psychosomatycznych, podświadomych, głębokich) przyczyn problemów i chorób nosa trwają. Materiał ten jest nieustannie aktualizowany. Prosimy czytelników o przesyłanie swoich komentarzy i uzupełnień do tego artykułu. Ciąg dalszy nastąpi!



© Andrei ZHALEVICH
www.zhalevich.com


Wykorzystane źródła

  1. Andrei Zhalevich. ŚWIATOROZUMIENIE. Poszukiwanie głębokich znaczeń, odkrycie pierwotnych przyczyn i wyższych przeznaczeń. - Wrocław: Zhalevich.Com, 2023 r.
  2. Луиза Хей. Исцели себя сам. - М.: ОЛМА, 1990 г.
  3. Владимир Жикаренцев. Путь к свободе. Кармические причины возникновения проблем или как изменить свою жизнь. - СПб.: МиМ-Дельта, 1996 г.
  4. Лазарев С. Н. Диагностика кармы (Т. 1-12). - CПб.: АО Сфера. 1993-2000 гг.
  5. Валерий Синельников. Возлюби болезнь свою. - К.: София, 2001 г.
  6. Лиз Бурбо. Твое тело говорит «Люби себя!». - К.: София, 2008 г.
  7. Торсунов О. Г. Связь болезней с характером. Жизненная энергия человека. - М., 2015 г.
  8. Бодо Багински, Шарамон Шалила. «Рейки» - универсальная энергия жизни. - К.: София, 2002 г.
  9. Энергоинформационная медицина по Коновалову. Исцеляющие эмоции. - CПб.: Питер, 2009 г.
  10. Анатолий Некрасов. 1000 и один способ быть самим собой. - М.:Амрита, 2008 г.

i inne źródła na temat psychosomatyki i Światorozumienia

Przeczytaj także