Macica. Psychosomatyka i metafizyka problemów z macicą
MOWA : Język polski | Свята-Мова | Русский язык
Masz problemy z macicą? Rozważmy metafizyczne (subtelne, mentalne, emocjonalne, psychosomatyczne, podświadome, głębokie) przyczyny chorób macicy.
Doktor N. Wołkowa pisze: "Udowodniono, że około 85% wszystkich chorób ma przyczyny psychologiczne. Można założyć, że pozostałe 15% chorób jest również związane z psychiką, ale ustalenie tego związku jest jeszcze kwestią przyszłości... Wśród przyczyn powstawania chorób uczucia i emocje zajmują jedno z głównych miejsc, a czynniki fizyczne - przechłodzenie, infekcje - działają wtórnie, jako mechanizm spustowy..."
Doktor A. Menegetti w swojej książce "Psychosomatyka" pisze: "Choroba to język, mowa podmiotu... Aby zrozumieć chorobę, konieczne jest odkrycie projektu, który podmiot tworzy w swojej nieświadomości... Następnie konieczny jest drugi krok, który musi wykonać sam pacjent: musi się zmienić. Jeśli człowiek zmieni się psychologicznie, to choroba, będąc anormalnym przebiegiem życia, zniknie..."
Rozważmy metafizyczne (subtelne, mentalne, emocjonalne, psychosomatyczne, podświadome, głębokie) przyczyny chorób macicy.
Oto co piszą na ten temat światowej sławy eksperci w tej dziedzinie i autorzy książek na ten temat.
Lise Bourbeau w swojej książce "Twoje ciało mówi 'Pokochaj siebie!'" pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach problemów z macicą:
Blokada emocjonalna: Ponieważ macica jest pierwszym domem dziecka na tym świecie, wszelkie związane z nią zaburzenia należy odnosić do przyjęcia, ogniska domowego, mieszkania i schronienia. Kiedy kobieta nie może rodzić dzieci z powodu choroby macicy, jej ciało mówi jej, że w głębi duszy chce mieć dziecko, ale strach przeważa nad tym pragnieniem i tworzy fizyczną blokadę w jej ciele. Z problemami macicy może również cierpieć kobieta, która złości się na siebie za to, że źle przyjęła swoje dziecko na tym świecie.
Ponadto, choroby macicy świadczą o tym, że kobieta wysuwa lub realizuje jakieś nowe pomysły, nie pozwalając im dojrzeć. Takie choroby mogą również występować u kobiety, która obwinia się o to, że nie była w stanie stworzyć dobrego ogniska domowego dla tych, których kocha.
Blokada mentalna: Czas, abyś bardziej otworzyła się na nowe pomysły i przeszła do aktywnego budowania swojego życia bez jakiegokolwiek poczucia winy. W ten sposób stworzysz w swoim życiu miejsce dla mężczyzny i tego, co męskie. Pozbądź się lęków, które tylko ci szkodzą.
Doktor Walery W. Sinielnikow w swojej książce "Pokochaj swoją chorobę" pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach problemów z macicą:
Macica symbolizuje świątynię kreatywności kobiety. Stan macicy odzwierciedla to, jak bardzo udało ci się wyrazić w tym świecie jako kobieta, matka, żona.
Doktor Oleg G. Torsunow w swojej książce "Związek chorób z charakterem" pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach problemów z macicą:
Takie cechy charakteru jak łagodność, pokora, skromność w mowie i czynach sprzyjają prawidłowemu funkcjonowaniu macicy. Łagodność w mowie i czynach sprzyja normalizacji metabolizmu i krążenia krwi.
-Szorstkość, brutalność w mowie i zachowaniu powoduje zaburzenia metabolizmu i krążenia krwi w macicy.
-Słodkawość w mowie i uniżoność w czynach obniżają aktywność macicy.
Pokora normalizuje napięcie macicy.
-Nieposłuszeństwo powoduje zwiększone napięcie macicy.
-Zastraszenie, przygnębienie obniża napięcie macicy.
Skromność, nieśmiałość daje macicy zdolność do wytrzymałości.
-Arogancja powoduje nadmierne napięcie w macicy.
-Nieśmiałość, skrępowanie w mowie i zachowaniu obniżają wytrzymałość.
Według Siergieja S. Konowałowa ("Medycyna energoinformacyjna według Konowałowa. Uzdrawiające emocje"):
Macica symbolizuje świątynię kreatywności kobiety. Stan macicy odzwierciedla to, jak bardzo udało ci się wyrazić w tym świecie jako kobieta, matka, żona. Nie można pamiętać i "nosić" w sobie urazy wyrządzonej przez mężczyznę. Trzeba wybaczyć lub zapomnieć. Guz macicy - to nagromadzone urazy do mężczyzn, ciągłe rozpamiętywanie dawnych krzywd. Jest też inna przyczyna pojawienia się guzów - to narastające uczucie niechęci do świata, do siebie, do ludzi lub własne wyrzuty sumienia.
Sposób leczenia. Gdy tylko kobieta całkowicie pozbędzie się uraz i gniewu wobec mężczyzn - guz się wchłania. W innych przypadkach trzeba pracować nad swoimi emocjami wszystkimi sposobami opisanymi w książce.
Zdaniem Aleksandra Astrogora psychosomatyka chorób kobiecych związanych z macicą wiąże się z tym, że kobieta nie umie być czuła, uważna wobec mężczyzny. Jeśli jest szorstka, impertynencka wobec mężczyzn, a także omawia swoich bliskich przez telefon z przyjaciółkami, będzie miała wiele problemów z macicą. Kobieta musi nauczyć się kontrolować swój język.
Louise Hay w swojej książce "Możesz uzdrowić swoje życie" pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach problemów z macicą:
Macica. Symbolizuje świątynię kreatywności.
Harmonizujące myśli: W swoim ciele czuję się jak w domu.
Doktor Luule Viilma w swojej książce "Psychologiczne przyczyny chorób" pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach problemów z macicą:
Macica (krwawienie): Gniew wobec tych, których kobieta obwinia o przeszkadzanie jej w byciu dobrą matką, których uważa za winnych jej macierzyńskiej niewydolności.
Oto co jeszcze doktor Luule Viilma w swoich pracach pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach chorób macicy:
Macica jest organem macierzyństwa. Macierzyństwo jest jednością, która składa się zarówno z dobra, jak i zła. Matka ciesząca się swoimi dziećmi wypuszcza swoją radość na wolność. Ukryta strona radości - smutek - nie może wtedy wzrosnąć, a jeśli matka wypłacze swój smutek powstały z powodu dzieci, smutek opuszcza ją i nie wyrządza jej już więcej szkody. Jeśli kobieta nie może być taką matką, jaką chciałaby być, jej macierzyństwo ze wszystkim co dobre i złe pozostaje w macicy. Nie zdaje sobie sprawy z tego, że powstrzymuje się ze strachu. Powstrzymywane macierzyństwo materializuje się w chorobę. Im większe powstrzymywanie, tym silniejsze zagęszczenie tkanek w chorobie.
"Powstrzymywane macierzyństwo" brzmi jakoś dziwnie. Tak myśleć nie jest przyjęte. Podam jeden przykład: matka chce być dla swoich dzieci najlepszą matką na świecie. To znaczy, że chciałaby dać swoim dzieciom wszystko, o czym marzą. Będąc typowym przestraszonym człowiekiem, nie uważa miłości za najcenniejszy dar. Pieniędzy ma niewiele, i dlatego dręczy ją poczucie winy. Czego by tylko nie dała swoim dzieciom! Dlaczego inne matki mogą, a ona nie może!
Strach dzisiejszych matek przed byciem złą zwykle wyraża się w tym, że zgarnęłyby wszystkie dobra świata dla swoich dzieci. Matki nie zdają sobie sprawy, że dziecko przychodzi samodzielnie uczyć się lekcji swojego życia i że dobre jest to, co człowiek sam obraca ze złego w dobre. Albo bierze się za niewykonane zadania - złe - i przerabiając je, zyskuje dobre. Jeśli dziecku wszystko podaje się na tacy, to nie będzie się starało, aby to wszystko osiągnąć.
Ruch to życie. Leniwy człowiek jest leniwy nie dlatego, że nie chce nic robić, ale dlatego, że nie chce robić właśnie w ten sposób. Chciałby robić tak, jak mu się podoba, a okazuje się, że wszystko już zostało zrobione. Jeśli dziecko jest zmuszone żyć według dobrze przemyślanych planów rodziców, to nawet pojawia się u niego lenistwo myśli. To jest protest przeciwko takiemu życiu.
Gdyby zdarzyła się taka zewnętrznie idealna sytuacja, że rodzice otrzymaliby nieograniczoną sumę pieniędzy i zapewnili dziecku życie aż do najdrobniejszych szczegółów tak, że nigdy nie musiałoby się martwić z jakiegokolwiek powodu, to dane dziecko wkrótce by umarło. Pod warunkiem bezwzględnego posłuszeństwa rodziców. Na szczęście, taka możliwość ma charakter tylko teoretyczny. To znaczy, że jeśli dziecko nie doświadcza materialnych niedostatków, to odpowiednio wzrastają jego duszewne męki. Mogą one przekroczyć krytyczną granicę i wtedy dziecko zaczyna łamać i niszczyć rodzicielskie dary, aby samemu zacząć budować swoje życie. Majątek rodziców jest dla niego więzieniem.
Nie będziemy teraz poruszać tego, że przyzwolenie na wszystko źle wpływa na dziecko. Rozważmy tylko osobiste stresy takiej matki. Ta matka złości się na życie, które nie pozwala jej być dobrą matką. Czy zaczyna przeklinać państwo czy rząd, ale tak czy inaczej kolejka dochodzi do oskarżania męża. Rozgniewana przez lęki kobieta nie może bezwarunkowo kochać swojego przestraszonego męża. Odkupiłaby odpowiednie poczucie winy wzorowym wypełnianiem roli matki, ale to, niestety, jest ponad jej siły. Jej smutek stopniowo przeradza się w agresywną złość na męża, który wymaga swojej części uwagi i dlatego nie pozwala kobiecie być wystarczająco dobrą matką. Pojawia się ostro negatywny stosunek do życiowych trudności, które komplikują życie dzieciom. Na powierzchnię wypływa przeszłość wraz z tłumionym protestem przeciwko nadmiernym wymaganiom matki. Wszystko to wywołuje smutek, ograniczając i tak nieliczne możliwości córki.
Sprawiedliwy gniew przeciwko winnym, którzy przeszkadzają kobiecie być dobrą matką, wylewa się kiedyś w postaci krwawienia z macicy. Jakakolwiek by za tym nie stała choroba macicy, krwawienie wskazuje na to, że zemsta się rozpoczęła. Kiedy człowiek upiera się przy swojej racji, prawda ustępuje.
Codzienne życie służy jako najbardziej żyzna gleba dla powstawania wojowniczych myśli związanych z macierzyństwem. Pragnienie bycia inteligentną zmusza kobietę do powstrzymywania się, i u danej matki ukryta w głębi miednicy macica może przypominać bojową maczugę, będąc lustrzanym odbiciem życia duchowego danej matki. Jeśli macica jest usuwana chirurgicznie, to konieczne jest, aby kobieta koniecznie zajęła się poprawą nastawienia umysłu, ponieważ w przeciwnym razie złość, która wywołała mięśniaka, będzie szukać dla siebie nowego miejsca. W ciele nie ma innego organu zdolnego do tak znacznego rozciągania się, a więc zdolnego do pomieszczenia tylu stresów. Поэтому от женщины с удалённой маткой и нельзя ожидать долготерпения и гибкости. Надлом происходит быстро.
Мать, которая невозмутимо осознаёт, что всего, что радует глаз, всё равно не заиметь, формирует аналогичное отношение у детей, поскольку мать является душой ребёнка. Такие дети умеют радоваться малому и находить счастье в творении своих рук. Они ощущают всем своим существом, что того, чего не могут дать им родители, они добьются когда-нибудь сами. Из таких детей вырастают прежде всего дающие, а уж затем - берущие.
Александр Астрогор в своей книге «Исповедь болячки» пишет о возможных психосоматических, психологических и метафизических причинах проблем матки:
Матка является местом, где концентрируется вся сила женская. Это достаточно нежный, чувствительный и ранимый орган. Вот почему все удары судьбы принимает на себя ваш биологический орган - матка. Если душа ваша не может отстраниться от мерзости жизни, то матка собирает всю эту грязь и впитывает её в себя. Вы режете правду - матку, а потом удивляетесь, почему у вас режущие боли…
Мне стыдно за вас, что на пути духовного совершенства вы опустились в такую самость, так унизили своё женское достоинство, превращаясь в бабу, что опущение матки стало нормой почти для всех вас. А выпадение матки - это баба без тормозов, она не хочет и не умеет ходить в упряжке, держать себя в узде…
Ваш орган, матка, крепится связочным аппаратом: двумя жилами (подтяжками) к бёдрам. Вот вам и вожжи! Если женщина опустилась, перестала следить за собой, превратилась в бабу, то и подтяжки не работают, а матка опускается или вообще выпадает. Она опускается и под тяжестью шлаков и грязи, которые собрались в матке. Но вы их собрали и утрамбовали в себе словами и гневом, осуждая своих близких...
Если женщина оскверняет всех мужчин, а особенно того, кто вдохнул в неё жизнь в виде ребёнка, с которым она должна найти радость и познать материнскую любовь, то она собирает столько грязных слов про него, что матка становится нежизнеспособной, и её чистят, буквально выскребают всю грязь или попросту удаляют. Мне сверху всё видно и слышно, как вы с подружками только и делаете, что при встрече у подъезда или часами по телефону осуждаете своих мужчин, детей или родителей. А потом всем вам приходится делать чистку матки. Те из вас, кто не имеет подруг для таких осуждений, не имеют и таких проблем с маткой…
Сергей Н. Лазарев в своих книгах «Диагностика кармы» (книги 1-12) и «Человек будущего» пишет о том, что основной причиной абсолютно всех болезней, является дефицит, недостаток или даже отсутствие любви в душе человека. Когда человек ставит что-то выше любви к Богу (а Бог, как говорится в Библии, есть Любовь), то он вместо обретения божественной любви устремляется к чему-то другому. К тому, что (ошибочно) считает более важным в жизни: деньги, слава, богатство, власть, удовольствия, секс, отношения, способности, порядок, мораль, знания и многим-многим другим материальным и духовным ценностям… Но это все не цель, а только средства для обретения божественной (истинной) любви, любви к Богу, любви, как у Бога. А туда, где нет (истинной) любви в душе, как обратная связь от Вселенной, приходят болезни, проблемы и прочие неприятности. Это нужно для того, чтобы человек задумался, осознал, что не туда идет, думает, говорит и делает что-то не так и начал исправляться, стал на правильный Путь! Есть множество нюансов, как проявляется болезнь в нашем организме. Подробнее об этой практической концепции можно узнать из книг, семинаров и видео-семинаров Сергея Николаевича Лазарева.
СПАЙКИ
Лиз Бурбо в своей книге «Твоё тело говорит "Люби себя!"» пишет о возможных психосоматических, психологических и метафизических причинах спаек:
Спайки являются следствием воспаления, которое возникает в организме, когда он пытается компенсировать вторжение. В результате этого воспалительного процесса соединяются друг с другом органы, которые обычно разделены. Спайки могут объединять самые различные органы и представляют собой фиброзную ткань, которая нарастает вокруг органов и постепенно уплотняется. Место, где возникли спайки, позволяет точно определить их причину.
Эмоциональная блокировка:
Спайки обычно возникают у человека, который зачерствел и упорно цепляется за свои верования, чтобы лучше противостоять какой-то агрессии. Эти верования занимают в его сознании слишком много места и мешают ему чувствовать.
Ментальная блокировка:
Если в твоем организме образовались спайки, это означает, что ты цепляешься за какие-то идеи, и уже довольно давно, так как любые опухоли и новообразования свидетельствуют о каких-то длительных процессах. Избавься от этих старых идей, которые тебе только вредят. Перестань верить в то, что жесткость и черствость сделают тебя более желанным и любимым.
Поиски и исследования метафизических (тонких, ментальных, эмоциональных, психосоматических, подсознательных, глубинных) причин заболеваний матки и придатков продолжаются. Этот материал непрерывно корректируется. Просим читателей писать свои комментарии и присылать дополнения к данной статье. Продолжение следует!
© Andrei ZHALEVICH
www.zhalevich.com
Wykorzystane źródła
- Andrei Zhalevich. ŚWIATOROZUMIENIE. Poszukiwanie głębokich znaczeń, odkrycie pierwotnych przyczyn i wyższych przeznaczeń. - Wrocław: Zhalevich.Com, 2023 r.
- Луиза Хей. Исцели себя сам. - М.: ОЛМА, 1990 г.
- Владимир Жикаренцев. Путь к свободе. Кармические причины возникновения проблем или как изменить свою жизнь. - СПб.: МиМ-Дельта, 1996 г.
- Лазарев С. Н. Диагностика кармы (Т. 1-12). - CПб.: АО Сфера. 1993-2000 гг.
- Валерий Синельников. Возлюби болезнь свою. - К.: София, 2001 г.
- Лиз Бурбо. Твое тело говорит «Люби себя!». - К.: София, 2008 г.
- Торсунов О. Г. Связь болезней с характером. Жизненная энергия человека. - М., 2015 г.
- Бодо Багински, Шарамон Шалила. «Рейки» - универсальная энергия жизни. - К.: София, 2002 г.
- Энергоинформационная медицина по Коновалову. Исцеляющие эмоции. - CПб.: Питер, 2009 г.
- Анатолий Некрасов. 1000 и один способ быть самим собой. - М.:Амрита, 2008 г.
- Лууле Виилма. Душевный Свет. - Екатеринбург: У-Фактория, 2000 г.
- Лууле Виилма. Светлый источник любви. - Екатеринбург: У-Фактория, 2009 г.
- Александр Астрогор. Исповедь болячки. - М.: Профит-Стайл, 2021 г.
- Волкова Н. Популярная психогинекология. - CПб.: Диля, 2007 г.
- Антонио Менегетти. Психосоматика. - М.: НФ «Антонио Менегетти», 2023 г.
i inne źródła na temat psychosomatyki i Światorozumienia