Nadnercza. Psychosomatyka i metafizyka problemów nadnerczy

Z M.O.W.A.

MOWA : Język polski | Свята-Мова | Русский язык


Masz problemy z nadnerczami? Oczywiście najpierw trzeba usunąć przyczyny, które prowadzą do problemów i chorób nadnerczy. Rozważmy metafizyczne (subtelne, mentalne, emocjonalne, psychosomatyczne, podświadome, głębokie) przyczyny problemów z nadnerczami.

Oto co piszą na ten temat światowej sławy eksperci w tej dziedzinie i autorzy książek na ten temat.

Debbie Shapiro w swojej książce "Umysł leczy ciało" pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach problemów z nadnerczami:
Położone nad nerkami gruczoły te odpowiadają punktowi pojawienia się pierwszych oznak ruchu płodu, i dlatego, gdy stajemy w obliczu sytuacji "uciekaj lub walcz", wytwarzają hormon adrenalinę. Podobnie jak punkt pojawienia się pierwszych oznak ruchu płodu w modelu ciąży odgrywa rolę centralnej osi w huśtawce między naszym światem wewnętrznym a zewnętrznym, tak adrenalina stymuluje podjęcie decyzji: ratować się (uciekać i wycofać się w siebie, zamiast wykazać się odwagą i stawić czoła niebezpieczeństwu) lub walczyć (zwrócić się na zewnątrz i stawić czoła niebezpieczeństwu, niezależnie od wewnętrznego ostrzeżenia). Ten hormon pozwala nam radzić sobie z różnymi wyczerpującymi i stresującymi emocjami w stosunku do siebie i innych.
Nadnercza okazują się niezastąpione w utrzymaniu poziomu cukru we krwi i ciśnienia tętniczego. Odpowiada to roli punktu pojawienia się pierwszych oznak ruchu płodu, jako mostu między osobistymi a społecznymi aspektami naszej natury: tu właśnie znajdujemy nadnercza, które regulują skład i równowagę krwi (energii miłości) w miarę jej przemieszczania się od osobistej (klatka piersiowa) do społecznej (brzuch) części naszej istoty. W procesie oczyszczania krwi nerki często muszą usuwać z niej negatywne emocje, takie jak gniew i strach; dlatego przy nagromadzeniu nadmiernej ilości energii negatywnych emocji może wystąpić podrażnienie dróg moczowych.
Główną funkcją nadnerczy jest wytwarzanie adrenaliny, która reguluje częstość skurczów serca i poziom ciśnienia tętniczego przy postrzeganiu zagrożenia życia. Sytuacje postrzegane jako zagrażające i sytuacje rzeczywiście niebezpieczne to nie to samo, jednak organizm w każdym przypadku natychmiast reaguje na stres i napięcie, tak jakby istniało prawdziwe zagrożenie, nawet jeśli myślimy, że tak nie jest. Świadczy to o powadze, z jaką ciało traktuje stres.
Nadnercza są położone na górnych biegunach nerek, które w tradycyjnej medycynie chińskiej uważane są za siedliska strachu; w związku z tym regulują one wpływ strachu na organizm. Adrenalina jest wydzielana wtedy, gdy jesteśmy podekscytowani z powodu stresu, który może być zarówno stymulujący i twórczy, jak i destrukcyjny i szkodliwy. Przy nagromadzeniu stresu lub zbyt częstym pojawianiu się sytuacji wymagających "walki lub ucieczki", rozwija się wyczerpanie i związane z nim problemy. Przywrócić równowagę pomaga spokojny, prosty i otwarty tryb życia.

Lise Bourbeau w swojej książce "Twoje ciało mówi: Pokochaj siebie!" pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach problemów z nadnerczami:
Blokada fizyczna
Nadnercza to parzyste gruczoły wydzielania wewnętrznego, położone, jak wynika z nazwy, nad nerkami. Pełnią kilka funkcji: w razie potrzeby wydzielają adrenalinę, która aktywizuje pracę mózgu, przyspiesza rytm serca i mobilizuje cukier z rezerwy, gdy organizm potrzebuje dodatkowej energii. Wydzielają kortyzon - hormon odgrywający ważną rolę w metabolizmie i posiadający działanie przeciwzapalne. Nadnercza wytwarzają także hormony niezbędne do utrzymania równowagi elektrolitycznej w organizmie. Główne zaburzenia pracy nadnerczy to ich HIPOFUNKCJA i HIPERFUNKCJA.
Blokada emocjonalna
Te gruczoły łączą fizyczne ciało człowieka z jego podstawową, czyli krzyżową, czakrą (centrum energetycznym). Czakra krzyżowa daje nam energię niezbędną do utrzymania wiary w naszą Matkę - planetę Ziemię, w jej zdolność do zaspokojenia wszystkich naszych podstawowych potrzeb, czyli wszystkich potrzeb związanych ze sferą MIEĆ.
Zaburzenie funkcji nadnerczy mówi o tym, że człowiek przeżywa wiele nierealnych lęków, głównie związanych z materialną stroną jego życia. Boi się pomylić w wyborze kierunku. Nie jest wystarczająco pewny swojej zdolności do zaspokojenia swoich materialnych potrzeb. Ma zbyt bogatą wyobraźnię. Nie docenia siebie. Złości się na siebie, bo uważa się za niewystarczająco odważnego i dynamicznego.
Hiperfunkcja nadnerczy jest oznaką tego, że człowiek jest stale czujny, stale na straży, chociaż zwykle niebezpieczeństwo istnieje tylko w jego wyobraźni. Traci miarę i konsekwencję w swoich myślach i działaniach. Hipofunkcja nadnerczy pojawia się w tych sytuacjach, gdy człowiek nie zdaje sobie sprawy z granic swoich możliwości i doprowadza się do wyczerpania. Jego gruczoły są zmęczone i chcą odpocząć. Hipofunkcja nadnerczy mówi o tym, że człowiek powinien się zrelaksować i bardziej wierzyć Wszechświatowi - On zawsze troszczy się o te żywe istoty, które Mu na to pozwalają.
Blokada mentalna
Twoje ciało chce, żebyś przestał wierzyć, że musisz sam zaspokajać swoje potrzeby i polegać tylko na swoim umyśle - czyli na tym, co znasz na dzień dzisiejszy. Musisz zrozumieć, że masz jeszcze swoją wewnętrzną siłę, swojego wewnętrznego BOGA, który zna wszystkie twoje potrzeby dużo lepiej, niż zna je twój umysł. Ufając tej sile, otrzymasz wszystko, czego potrzebujesz. Zamiast bez końca się martwić, podziękuj światu za to, co masz w danej chwili. Nawiąż kontakt ze swoją wewnętrzną siłą - to da ci impuls do ruchu we właściwym kierunku.

Doktor Luule Viilma w swoich pracach pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach problemów z nadnerczami:
Nadnercza to organy godności. Godność to odwaga, by wierzyć we własną wewnętrzną mądrość i rozwijać się w kierunku przyrostu tej mądrości. Nadnercza to organy zdobywania godności. Godność jest koroną odwagi. Innymi słowy, godność jest wyrazem rozsądku. Nadnercza są jak czapki na głowach nerek, znak szacunku zarówno dla kobiecej, jak i męskiej roztropności, a więc życiowej mądrości.

Louise Hay w swojej książce "Możesz uzdrowić swoje życie" wskazuje na główne negatywne przekonania (prowadzące do chorób) i harmonizujące myśli (prowadzące do uzdrowienia) związane z pojawieniem się problemów z nadnerczami:
Rezygnacja z walki. Niechęć do troszczenia się o siebie. Ciągły niepokój.
Możliwe rozwiązanie sprzyjające uzdrowieniu
Kocham siebie. Mogę troszczyć się o siebie.

Poszukiwania i badania metafizycznych (subtelnych, mentalnych, emocjonalnych, psychosomatycznych, podświadomych, głębokich) przyczyn problemów nadnerczy trwają. Ten materiał jest ciągle aktualizowany. Prosimy czytelników o pisanie swoich komentarzy i przesyłanie uzupełnień do tego artykułu. Ciąg dalszy nastąpi!


© Andrei ZHALEVICH
www.zhalevich.com


Wykorzystane źródła

  1. Andrei Zhalevich. ŚWIATOROZUMIENIE. Poszukiwanie głębokich znaczeń, odkrycie pierwotnych przyczyn i wyższych przeznaczeń. - Wrocław: Zhalevich.Com, 2023 r.
  2. Луиза Хей. Исцели себя сам. - М.: ОЛМА, 1990 г.
  3. Владимир Жикаренцев. Путь к свободе. Кармические причины возникновения проблем или как изменить свою жизнь. - СПб.: МиМ-Дельта, 1996 г.
  4. Лазарев С. Н. Диагностика кармы (Т. 1-12). - CПб.: АО Сфера. 1993-2000 гг.
  5. Валерий Синельников. Возлюби болезнь свою. - К.: София, 2001 г.
  6. Лиз Бурбо. Твое тело говорит «Люби себя!». - К.: София, 2008 г.
  7. Торсунов О. Г. Связь болезней с характером. Жизненная энергия человека. - М., 2015 г.
  8. Бодо Багински, Шарамон Шалила. «Рейки» - универсальная энергия жизни. - К.: София, 2002 г.
  9. Энергоинформационная медицина по Коновалову. Исцеляющие эмоции. - CПб.: Питер, 2009 г.
  10. Анатолий Некрасов. 1000 и один способ быть самим собой. - М.:Амрита, 2008 г.
  11. Лууле Виилма. Душевный Свет. - Екатеринбург: У-Фактория, 2000 г.
  12. Лууле Виилма. Светлый источник любви. - Екатеринбург: У-Фактория, 2009 г.
  13. Дебби Шапиро. Разум лечит тело. - Мн.: Попурри, 1998 г.

i inne źródła na temat psychosomatyki i Światorozumienia

Przeczytaj także