Niedociśnienie (niskie ciśnienie krwi). Psychosomatyka i metafizyka hipotonii (niskie ciśnienie krwi)

Z M.O.W.A.

MOWA : Język polski | Свята-Мова | Русский язык


Masz niskie ciśnienie krwi? Oczywiście najpierw należy usunąć przyczyny prowadzące do hipotonii. Rozważmy metafizyczne (subtelne, mentalne, emocjonalne, psychosomatyczne, podświadome, głębokie) przyczyny niskiego ciśnienia tętniczego.

Oto co piszą o tym światowej sławy eksperci w tej dziedzinie i autorzy książek na ten temat

Lise Bourbeau w swojej książce "Twoje ciało mówi: Pokochaj siebie!" pisze o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach problemów z niskim ciśnieniem krwi:
HIPOTENSJA (HIPOTONIA) - to obniżone ciśnienie krwi w naczyniach krwionośnych. Charakterystycznymi objawami są częste omdlenia, słabe ukrwienie kończyn, ciągłe zmęczenie i zawroty głowy. Jeśli ciśnienie jest obniżone, ale nie występuje żaden z wyżej wymienionych objawów, to możliwe, że ten poziom ciśnienia jest dla danej osoby normalny.
Blokada emocjonalna
Na obniżone ciśnienie zwykle cierpią ludzie, którzy łatwo popadają w przygnębienie i upadają na duchu. Taka osoba zwykle z góry czuje się pokonana. Jej energia życiowa bardzo szybko się wyczerpuje, nie może wziąć na siebie ciężaru odpowiedzialności za wydarzenia zachodzące w jej życiu. Brakuje jej odwagi, bardzo łatwo odstępuje od swoich zamiarów.
Blokada mentalna
Obniżone ciśnienie mówi o tym, że nie masz kontaktu ze swoją zdolnością do samodzielnego tworzenia swojego życia. Za bardzo przysłuchujesz się swoim złym myślom i wątpliwościom i dlatego wierzysz, że do niczego nie jesteś zdolny i że partia jest przegrana jeszcze przed jej rozpoczęciem. Powinieneś wyznaczyć sobie cel, coś konkretnego, do czego będziesz dążyć. Nie jesteś pewien, czy poradzisz sobie z trudnościami życiowymi, i ta niepewność przeszkadza ci w realizacji twoich wspaniałych marzeń.
Blokada duchowa polega na tym samym, co w przypadku problemów z oczami (patrz OCZY: metafizyczne przyczyny problemów ze wzrokiem i chorób oczu, podpunkt "Oczy jako całość i ogólne problemy ze wzrokiem").

Bodo Baginski i Shalila Sharamon w swojej książce "Reiki - uniwersalna energia życiowa" piszą o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach problemów z niskim ciśnieniem krwi:
Hipotonia jest dokładnym wskazaniem na to, że próbujesz uniknąć problemów i konfliktów. Masz mało siły życiowej, przebojowości i naporu. Niskie ciśnienie krwi może wskazywać także na ucieczkę od życia seksualnego.
Rozejrzyj się w siłach żyjących w tobie, ale nie osądzaj ich. Po prostu patrz. Przyjmij siebie takim, jaki jesteś, ze wszystkimi słabościami i zaletami. Bądź szczery wobec samego siebie, wtedy będziesz mógł także przyjąć życie i odpowiedzialność. Idź do wewnątrz siebie i znajdź tam siłę, wtedy znów staniesz się aktywny i radosny. A Reiki da ci dodatkową energię.

Walerij W. Sinielnikow w swojej książce "Pokochaj swoją chorobę" pisze o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach problemów z niskim ciśnieniem krwi:
Obniżenie ciśnienia tętniczego, aż do omdlenia, oznacza, że tracisz siłę życiową. Nie wierzysz w siebie, w swoje siły i możliwości. Starasz się uniknąć sytuacji konfliktowych, uciec od odpowiedzialności. W takim przypadku staje się niemożliwe pełnowartościowe przeżywanie rzeczywistości.
Jedna z moich pacjentek z niskim ciśnieniem miała wyraźnie upadły nastrój. Dla niej życie zawsze było walką i była tak zmęczona oporem, że dawno machnęła na wszystko ręką:
— Co za różnica?! I tak nic się nie uda.
Ludziom z obniżonym ciśnieniem potrzebne jest prowadzenie aktywnego życia. Stawianie przed sobą całkiem realnych celów. Osiąganie ich, śmiało pokonując przeszkody. Nie trzeba uciekać od życia, od konfliktów. Każda "zła" sytuacja może stać się dla ciebie źródłem do gromadzenia osobistej siły.
Pomocne są zajęcia sportowe, masaż, aktywny wypoczynek. Ogólnie, każdy rodzaj działalności, który uczyni twoje życie nasyconym i pełnowartościowym.

Według Siergieja S. Konowałowa ("Medycyna energoinformacyjna według Konowałowa. Uzdrawiające emocje"), możliwymi psychosomatycznymi i metafizycznymi przyczynami tych problemów są: deficyt miłości w dzieciństwie, nastrój klęski i pewność, że nigdy nic się nie uda. Przygnębienie, płaczliwość.
Sposób leczenia. Radykalnie zmienić swoje wyobrażenie o życiu. W tym celu uregulować prawidłowy tryb życia (czytaj o tym w książce), przeprowadzać medytacje z książką, częściej wychodzić na kontakt ze mną, prosić mnie, swojego Nauczyciela, o uzdrawiającą energię.

Doktor Luule Viilma w swoich pracach pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach niskiego ciśnienia tętniczego:
Niskie ciśnienie — hipotonia — to problem poczucia winy. Możesz sam podnieść ciśnienie, zaczynając uwalniać poczucie winy i przestać obwiniać siebie. Najkrótsza droga do podniesienia życiowej aktywności, w tym i ciśnienia krwi — to uwolnienie strachu przed byciem winnym. Strach przed byciem winnym wywołuje u człowieka także zaburzenia rytmu serca.
Podwyższenie ciśnienia mówi o tym, że człowiek walczy. Z kim? No oczywiście, z sobą, ze swoimi stresami, których nie umie uwolnić. Tak samo nagłe podwyższenie ciśnienia krwi następuje, gdy człowieka ogarnia gniewna rozpacz: NIKOGO NIE OBCHODZĘ, nikt nie chce mnie zrozumieć.
Ciśnienie krwi oznacza się dwoma cyframi. Na przykład, normalne ciśnienie — 120/80. Ciśnienie pulsu: 120—80 = 40.
Normalny puls, krew płynie, przemiana materii w porządku. Górne ciśnienie tętnicze mówi o tym, czy człowiek godzi się z kobietami czy walczy; dolne — to samo w stosunku do mężczyzn.
Kiedy człowiek walczy z kobietami, to podnosi się ciśnienie tętnicze. Powiedzmy, 150/80. Ciśnienie pulsu już 70, to niedobrze. Może być niebezpieczne. Jeszcze trochę się podniesie — i może się zdarzyć nieszczęście.
Dalej wszystko zależy od tego, jakie człowiek ma duchowe pragnienia. Jeśli człowiek jeszcze czegoś pragnie duchowo, to jego mięśnie gładkie są w napięciu. Mięśnie gładkie, jak pamiętamy, wyścielają wszystkie naczynia krwionośne. A oto jeśli człowiek w czymś odczuł beznadziejność, wtedy gładkie mięśnie w określonym miejscu stają się miękkie jak ciasto. Przy podwyższeniu ciśnienia tętniczego rośnie też ciśnienie tętna. Wtedy ściana naczynia zacznie się wybrzuszać i napełniać krwią, jak balon, i w pewnym momencie pęknie. Nastąpi krwotok z naczynia krwionośnego do tkanek lub jam organizmu, a jeśli to żywotnie ważny organ, na przykład mózg - człowiek zostanie sparaliżowany.
Może podnosić się też ciśnienie rozkurczowe. Powiedzmy, 150/120. Lekarze mówią, że jeśli ciśnienie rozkurczowe się podnosi, to jest jeszcze bardziej niebezpieczne. To mówi: walka z mężczyzną - twórcą świata materialnego - niesie niebezpieczeństwo dla waszego istnienia na poziomie materialnym.
Jest jeszcze jedna możliwość. Ciśnienie skurczowe nie rośnie, ponieważ nie walczymy z kobietami, a walczymy, powiedzmy, z mężczyznami.
Ciśnienie 120/110 - to już sytuacja awaryjna.
Ciśnienie tętna 10 mówi o tym, że krew praktycznie już nie płynie. Jeśli krwotok przy podwyższonym ciśnieniu tętniczym nazywa się udarem, to gdy krew się zatrzymuje i może powstać skrzep, to zawał. Zawał może być w mózgu, w sercu, w płucach, w innych żywotnie ważnych organach.
Może być też tak, że obniża się i ciśnienie skurczowe, i rozkurczowe. Szczególnie niebezpieczne jest, jeśli człowiek miał ciśnienie 150/80, a stało się 100/60 i puls, który bił jak u wojownika, 90 uderzeń na minutę, teraz - 50. To już niebezpieczne. To mówi o tym, że człowiek wpadł pod lawinę osobistego poczucia winy, które tłumi całą aktywność życiową.
Taka sytuacja bardzo łatwo może powstać, gdy wasza czara cierpliwości w stosunku do szantażu się przepełniła. I wy po raz pierwszy w życiu otworzycie usta i powiecie szantażyście: "Ty - terrorysta".
Na przykład powiecie to swojej mamie. To szczególnie ważne, bo wobec mamy zawsze czujecie się najbardziej winni, bo już od samego początku robiliście jej źle. Już tym, że w ogóle przyszliście na ten świat. Co ona urodziła? Swój wstyd. Chciała dziecka, nie chciała wstydu. A ponieważ sama nie umie żyć bez wstydu, dziecko zwiększa jej wstyd.
Tak trwa z roku na rok. I oto gdy pierwszy raz powiecie mamie: "terrorystka", - być może dla niej wiele się wyjaśni w waszych relacjach. A was ogarnia straszne poczucie winy. I już nie wiecie, co robić. W tym momencie spadają wszystkie wskaźniki waszej aktywności życiowej i możecie umrzeć.
Dlatego zajmowanie się poczuciem winy jest bardzo ważne.
- Niskie ciśnienie - to co?
- Człowiek żyje z poczucia winy, a to co? To hipotonik.
- Wiecie, jeśli człowiek jest zrównoważony, ma puls 50-60 uderzeń na minutę, ciśnienie 120/80. Jeśli człowiek pracuje z miłości, jest szczęśliwy, że może pracować, nie mogą u niego podnosić się patologiczne wskaźniki życia ciała w żadnym wypadku.
- A jeśli skacze ciśnienie?
- To znaczy, że poczucie winy na przemian występuje z gniewem.
- A bywa normalne ciśnienie, a puls przyspieszony?
Rytm serca i ciśnienie nie są ze sobą powiązane. Każdy z tych wskaźników mówi o swoim problemie. Przyspieszenie rytmu - to strach przed okazaniem się winnym. Im większy ten strach, tym większe "odchylenie" od normalnego rytmu.

Władimir Żikarencew w swojej książce "Droga do wolności. Karmiczne przyczyny powstawania problemów lub jak zmienić swoje życie" wskazuje na główne negatywne nastawienia (prowadzące do chorób) i harmonizujące myśli (prowadzące do uzdrowienia) związane z niskim ciśnieniem krwi:
Brak miłości w dzieciństwie. Nastrój pokonanego. Jaki pożytek z tego wszystkiego, i tak nic się nie uda?!
Harmonizujące myśli:
Teraz wybieram dla siebie - zawsze żyć w radosnym DZISIAJ. Moje życie jest pełne radości.

Louise Hay w swojej książce "Ulecz swoje ciało" wskazuje na główne negatywne nastawienia (prowadzące do chorób) i harmonizujące myśli (prowadzące do uzdrowienia) związane z niskim ciśnieniem krwi:
Deficyt miłości w dzieciństwie. Nastrój pokonanego: "Co za różnica?! I tak nic się nie uda".
Harmonizujące myśli:
Od teraz żyję w wiecznie radosnym teraz. Moje życie jest pełne radości.

Aleksander Astrogor w książce "Spowiedź dolegliwości. Traktat o przyczynach powstawania chorób" pisze o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach problemów z niskim ciśnieniem krwi:
Na przykład, krążą w człowieku negatywne emocje, burzy się umysł, pienią się uczucia, wtedy najlepszym lekarstwem dla niego będzie piwo. Nie przypadkowo mówimy: "Patrzcie, jak się zaPIENIŁ, rozPIENIŁ" Jak piana gasi ogień, tak i piwo gasi ludzkie namiętności, które krążą w nim, tworząc wewnętrzne ciśnienie. Tutaj wszystko jest zbudowane i działa na zasadzie podobieństwa. W produkcji piwo staje się pieniste dzięki fermentacji w zamkniętych zbiornikach, w których tworzy się i utrzymuje określone ciśnienie. Tak i ludzkie ciało - to zamknięty zbiornik, gdzie krążą uczucia, spada i podnosi się ciśnienie.

Siergiej N. Łazariew w swoich książkach "Diagnostyka karmy" (książki 1-12) i "Człowiek przyszłości" pisze o tym, że podstawową przyczyną absolutnie wszystkich chorób, w tym i hipotonii jest deficyt, niedostatek lub nawet brak miłości w duszy człowieka. Kiedy człowiek stawia coś ponad miłość do Boga (a Bóg, jak mówi się w Biblii, jest Miłością), to on zamiast zdobycia boskiej miłości dąży do czegoś innego. Do tego, co (błędnie) uważa za ważniejsze w życiu: pieniądze, sława, bogactwo, władza, przyjemności, seks, relacje, zdolności, porządek, moralność, wiedza i wiele-wiele innych materialnych i duchowych wartości… Ale to wszystko nie jest celem, a tylko środkami do zdobycia boskiej (prawdziwej) miłości, miłości do Boga, miłości, jak u Boga. A tam, gdzie nie ma (prawdziwej) miłości w duszy, jako sprzężenie zwrotne od Wszechświata, przychodzą choroby, problemy i inne nieprzyjemności. To jest potrzebne po to, żeby człowiek się zastanowił, uświadomił sobie, że nie tam idzie, myśli, mówi i robi coś nie tak i zaczął się poprawiać, stanął na właściwej Drodze! Jest wiele niuansów, jak przejawia się choroba w naszym organizmie. Więcej o tej praktycznej koncepcji można dowiedzieć się z książek, seminariów i video-seminariów Siergieja Nikołajewicza Łazariewa.

Poszukiwania i badania metafizycznych (subtelnych, mentalnych, emocjonalnych, psychosomatycznych, podświadomych, głębokich) przyczyn problemów z ciśnieniem tętniczym trwają. Ten materiał jest stale korygowany. Prosimy czytelników o pisanie swoich komentarzy i przysyłanie uzupełnień do tego artykułu. Ciąg dalszy nastąpi!


© Andrei ZHALEVICH
www.zhalevich.com


Wykorzystane źródła

  1. Andrei Zhalevich. ŚWIATOROZUMIENIE. Poszukiwanie głębokich znaczeń, odkrycie pierwotnych przyczyn i wyższych przeznaczeń. - Wrocław: Zhalevich.Com, 2023 r.
  2. Луиза Хей. Исцели себя сам. - М.: ОЛМА, 1990 г.
  3. Владимир Жикаренцев. Путь к свободе. Кармические причины возникновения проблем или как изменить свою жизнь. - СПб.: МиМ-Дельта, 1996 г.
  4. Лазарев С. Н. Диагностика кармы (Т. 1-12). - CПб.: АО Сфера. 1993-2000 гг.
  5. Валерий Синельников. Возлюби болезнь свою. - К.: София, 2001 г.
  6. Лиз Бурбо. Твое тело говорит «Люби себя!». - К.: София, 2008 г.
  7. Торсунов О. Г. Связь болезней с характером. Жизненная энергия человека. - М., 2015 г.
  8. Бодо Багински, Шарамон Шалила. «Рейки» - универсальная энергия жизни. - К.: София, 2002 г.
  9. Энергоинформационная медицина по Коновалову. Исцеляющие эмоции. - CПб.: Питер, 2009 г.
  10. Анатолий Некрасов. 1000 и один способ быть самим собой. - М.:Амрита, 2008 г.
  11. Лууле Виилма. Душевный Свет. - Екатеринбург: У-Фактория, 2000 г.
  12. Лууле Виилма. Светлый источник любви. - Екатеринбург: У-Фактория, 2009 г.
  13. Александр Астрогор. Исповедь болячки. - М.: Профит-Стайл, 2021 г.

i inne źródła na temat psychosomatyki i Światorozumienia

Przeczytaj także