Niedokrwistość. Psychosomatyka i metafizyka anemii (niska hemoglobina)
MOWA : Język polski | Свята-Мова | Русский язык
Masz anemię? Rozważmy metafizyczne (subtelne, mentalne, emocjonalne, psychosomatyczne, podświadome, głębokie) przyczyny anemii (niskiego poziomu hemoglobiny).
Oto, co piszą na ten temat światowej sławy eksperci w tej dziedzinie oraz autorzy książek na ten temat.
Liz Burbo w swojej książce „Twoje ciało mówi 'Kochaj siebie!'” pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach anemii (niskiego poziomu hemoglobiny):
Blokada fizyczna
Anemia to zmniejszenie liczby czerwonych krwinek we krwi. Czerwone krwinki dostarczają tlen do komórek organizmu i usuwają z nich dwutlenek węgla. Objawami anemii są: bladość skóry i błon śluzowych, przyspieszone oddychanie i bicie serca, silne zmęczenie. Ponadto, osoba z anemią może cierpieć na bóle głowy, zawroty głowy i szum w uszach (oznaki niedotlenienia mózgu).
Blokada emocjonalna
W metafizyce krew symbolizuje radość życia. Osoba z anemią utraciła radość życia. Taka osoba może mieć trudności z akceptacją swojej egzystencji i nawet całkowicie utracić chęć do życia. Nie sprzeciwia się przygnębieniu, które coraz bardziej ją opanowuje, i traci kontakt ze swoimi pragnieniami i potrzebami. Czuje, jak stopniowo więdnie.
Blokada mentalna
Jeśli cierpisz na anemię, powinieneś odzyskać kontrolę nad swoim życiem i przestać polegać na innych ludziach. Świadomie odbieraj negatywne myśli, które przeszkadzają ci cieszyć się życiem. Uwolnij w sobie małe dziecko, które chce się bawić i cieszyć.
Walerij W. Sinełnikow w swojej książce „Kochaj swoją chorobę” pisze o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach anemii (niskiego poziomu hemoglobiny):
Odkryłem, że osoby z anemią doświadczają deficytu radości w życiu. Później odkryłem w literaturze, że krew uosabia radość. Moje przypuszczenia się potwierdziły.
Pomyśl, w jakiej dziedzinie życia brakuje ci radości? Praca, pieniądze, relacje... Rozwiąż te problemy. Może przeszkadza ci odczuwanie radości i przyjemności strach przed życiem, kompleksy niższości lub stare urazy. Uwolnij się od nich.
Jedna z moich pacjentek z anemią tak opisała swoje życie:
— Wydaje się, że mam wszystko: mieszkanie, rodzinę, pracę. Czego jeszcze potrzebuję?! Ale... Nie, wydaje mi się, że brakuje głównej rzeczy — radości.
— Co przeszkadza ci cieszyć się takim stanem rzeczy? — zapytałem ją. — Może brakuje czegoś jeszcze bardziej istotnego?
— Tak, to prawda. Brakuje mi miłości. Nie czuję miłości od mojego męża, a i sama go chyba nie kocham. Nie podoba mi się też moja praca, choć płacą dobrze.
Bodo Baginski i Sharma Shalila w swojej książce „'Reiki' - uniwersalna energia życia” piszą o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach anemii (niskiego poziomu hemoglobiny):
Anemia pokazuje niedobór radości, brak siły i dynamiki.
- Dlaczego opierasz się przyjmowaniu energii z zewnątrz, która jest dla ciebie przeznaczona? Powinieneś wiedzieć, że radość, siła i energia są we Wszechświecie w nadmiarze dla nas wszystkich, musimy tylko otworzyć się i pozwolić im wniknąć w nas.
Władimir Żykarenzew w swojej książce „Droga do wolności. Karmiczne przyczyny problemów lub jak zmienić swoje życie” wskazuje na główne negatywne nastawienia (prowadzące do chorób) i harmonizujące myśli (prowadzące do uzdrowienia) związane z pojawieniem się anemii (niskiego poziomu hemoglobiny):
Negatywne nastawienie:
Postawa wobec otaczającego świata typu "Tak, ale". Brak radości w życiu. Strach przed życiem. Uczucie, że nie jesteś wystarczająco dobry dla otaczającego świata.
Harmonizujące myśli:
Życie i czerpanie radości z życia i z tego, co robię, jest bezpieczne. Kocham życie.
Louise Hay w swojej książce „Ulecz siebie” wskazuje na główne negatywne nastawienia (prowadzące do chorób) i harmonizujące myśli (prowadzące do uzdrowienia) związane z pojawieniem się anemii (niskiego poziomu hemoglobiny):
Negatywne nastawienie:
Brak pewności siebie. Życie bez radości. Strach przed życiem. Uważasz się za niewystarczająco dobrego.
Harmonizujące myśli:
Życie i czerpanie radości z życia oraz z tego, czym się zajmuję, jest bezpieczne. Kocham życie.
Psycholog Elena Guszkowa na swojej stronie pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach anemii (niskiego poziomu hemoglobiny):
Czy możesz nazwać siebie osobą, która radzi sobie ze wszystkim? Czy wśród twoich programów psychicznych znajduje się taki, który mówi, że niezależnie od tego, z czym się spotkasz w życiu, zawsze znajdziesz rozwiązanie? Jeśli tak, to prawdopodobnie masz bardzo wysoki poziom hemoglobiny. Jesteś pełen energii i widzisz świat jako oczyszczoną polanę możliwości, wypełnioną światłem, a trudności są jedynie przezwyciężanymi przeszkodami.
I z takim problemem jak anemia można sobie poradzić. Autorką artykułu jest psycholog Elena Guszkowa.
Jednak jeśli masz niski poziom hemoglobiny, to prawdopodobnie wśród twoich programów znajduje się jeden dość głęboki – „nie radzę sobie z tym, z czym się spotykam”. Na poziomie fizycznym objawia się to zmęczeniem, sennością, niskim ciśnieniem.
W pracy z psychosomatyką istnieją różne technologie określania, jakie programy prowadzą do danej choroby. Jednak aby dostrzec taki program jak „nie radzę sobie”, trzeba dużo ćwiczyć, aby być świadomym swoich programów. Dlaczego jest to trudne w przypadku anemii?
Ponieważ stosunkowo łatwo jest przeprowadzić wizualizację związaną z konkretnym bólem. Ktoś cię zranił, sprawił ból. Oto ból, oto uczucie z nim związane. Teraz przestajemy się obrażać, przeżywamy ból i wszystko.
Natomiast aby poczuć program związany z poczuciem niemożności radzenia sobie, trzeba się napracować (klient musi umieć śledzić swoje psychologiczne „tła”, a także radzić sobie z bardzo subtelnymi uczuciami i umieć je „zagęszczać”, aby dobrze je zobaczyć). Dlatego jeśli klient nie jest zaznajomiony z takim poziomem świadomości, z anemią najczęściej pracuje się, najpierw badając fakty z życia, a potem „łapiąc” obraz bólu duszy.
Natalia Witorska w swojej książce „Przyczyny chorób i źródła zdrowia” pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach niedokrwistości z niedoboru żelaza:
Stan, który charakteryzuje się zmniejszeniem ilości hemoglobiny i (lub) erytrocytów w jednostce objętości krwi. Erytrocyty – czerwone krwinki, które za pomocą hemoglobiny (pigmentu zawierającego żelazo) transportują tlen i dwutlenek węgla między płucami a tkankami. Ponadto uczestniczą w transporcie aminokwasów, przeciwciał, toksyn i szeregu leków, adsorbując je na swoich ściankach. Spadek produkcji hemoglobiny prowadzi do głodzenia tlenowego tkanek. Niedobór żelaza w organizmie powoduje uszkodzenie tkanek nabłonkowych (atrofia błony śluzowej przewodu pokarmowego; zaburzenia troficzne skóry, włosów, paznokci). Żelazo symbolizuje twardość, niezawodność. Dlatego brak tego pierwiastka w organizmie wskazuje na brak umiejętności obrony siebie, brak twardości, przekonań. Głównym objawem postępującej anemii jest słabość, zmęczenie, brak chęci do działania, a także miękkość, pasywność.
„Anemia to odmowa przyjęcia niezbędnej części energii życiowej i przekształcenia jej w działanie”. Zaburzenia w systemie transportu tlenu i dwutlenku węgla mogą również świadczyć o niedoborze następujących cech w komunikacji: radości, entuzjazmu, pewności siebie, optymizmu. Zniszczenie erytrocytów z powodu ich nieskuteczności (anemie hemolityczne) to niepokojący sygnał, że osoba upiera się przy swoich błędnych przekonaniach.
Przyczyny
Brak radości, niepewność siebie, pesymizm, jako skutek niezrozumienia sensu życia. Niedobór doświadczenia w interakcjach, pasywność w komunikacji. Egoistyczne cele. Brak umiejętności obrony swoich przekonań, walka o swoje życie.
Rekomendacje
Aktywny poszukiwanie swojego miejsca w życiu. Częściej słuchaj tego, co mówi ci serce, i bron swoje stanowisko, polegając na swojej sumieniu i odpowiedzialności. Ważne jest, aby przezwyciężyć w sobie pasywność i aktywnie uczestniczyć w otaczającym życiu, rozwijać uważność, wrażliwość na innych i starać się skutecznie im pomagać.
Pytania do przemyślenia
1. Czy jestem wrażliwy na problemy innych? W jaki sposób mogę konkretnie pomóc osobie w krytycznej sytuacji?
2. Jak często usprawiedliwiam swoje bezczynności obiektywnymi powodami?
3. Jak radzę sobie z przygnębieniem? Co dzisiaj jest dla mnie bodźcem do życia?
Hemoglobina
Doktor Luule Viilma w swoich pracach pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach problemów z hemoglobiną:
W łańcuchu transportowym gazów oddechowych centralne miejsce zajmuje hemoglobina. Hemoglobina pochłania tlen, łącząc się z nim na bardzo krótki czas, aby transportować go do komórek. Po przekazaniu tlenu komórce, pochłania dwutlenek węgla uwolniony z komórki, łącząc się z nim ponownie na czas jednego wdechu, aby dostarczyć dwutlenek węgla do płuc. Po przekazaniu dwutlenku węgla płucom do wydechu, hemoglobina ponownie jest gotowa do przyjęcia tlenu. Gdzie więc zniknął pochłonięty tlen, bez którego dwutlenek węgla w komórkach się nie tworzy?
Hemoglobina jest białkiem, w którym wiązanie tlenu (utlenowanie) zachodzi bez zmiany walencji atomu żelaza. Przekazanie tlenu komórkom (deoksygowanie) również odbywa się bez jakichkolwiek zmian. W ten sposób hemoglobina wyraża charakter i zachowanie osoby zdolnej do przejęcia odpowiedzialności. Odpowiedzialna osoba przyjmuje to, co jej dają, zatrzymuje to przy sobie, kontynuuje swoje zajęcia i po pewnym czasie przekazuje innym, ponieważ oni również tego potrzebują.
Hemoglobina zawiera energię odpowiedzialności.
Kto żyje swoim życiem, ten jest wolny. Ponieważ nie odczuwa braku wolności, nie odczuwa też braku powietrza. Dla niego w powietrzu znajduje się tyle tlenu, ile potrzeba. Nie trzyma się wolności, czyli powietrza, nie gromadzi zapasów, nie chroni przed innymi i nie przechowuje dla osobistego użytku. Wszystkiemu, co ma, daje wolność wyboru - gdzie być lub co robić. Jego tlen dociera do komórek, ponieważ komórki tego potrzebują. Odpowiedzialna osoba nie uważa się za dobroczyńcę i nie oczekuje wdzięczności. Nie osądza ludzi za to, że nie radzą sobie z codziennymi problemami.
Strach przekształca poczucie odpowiedzialności w poczucie obowiązku. Im silniejsze jest poczucie obowiązku u danej osoby, tym wyższy poziom hemoglobiny w erytrocytach. Im więcej w ciele wszystkiego, czego ciało nie potrzebuje. Niepotrzebne substancje w ciele przekształcają się w toksyny. W pewnym momencie pojawia się stan niebezpieczny dla życia. Nadmiar hemoglobiny szkodzi. Łączy się z tlenem, przez co dwuwartościowe żelazo staje się trójwartościowe. Powstaje methemoglobina, której poziom w organizmie wzrasta w przypadku chorób i zatrucia. Jej rozpad i wydalanie przez wątrobę zaczyna się dopiero po trzech tygodniach. Methemoglobina to wolność więźnia, która gniewa człowieka.
Trzy tlenki żelaza - to rdza. Krew - to miłość. Można więc powiedzieć, że u osoby kierowanej poczuciem obowiązku, miłość rdzewieje. W przeciwieństwie do żelaza, u człowieka dzieje się to wewnętrznie, ponieważ zewnętrznie stara się udowodnić swoją pozytywność. Im bardziej pozytywny człowiek, tym szybciej rdzewieje w środku.
Dwutlenek węgla powstaje w wyniku normalnej aktywności tkanek. Hemoglobina zabiera go z komórek i przekazuje płucom. Kiedy tlen przechodzi z krwi do komórek, zdolność krwi do wiązania dwutlenku węgla wzrasta, a krew dostarcza go do płuc. Oznacza to, że odpowiedzialna osoba daje ludziom to, co ma, i nie żałuje tego. Jest również bezinteresowna w myślach. Życie toczy się dalej dzięki poczuciu odpowiedzialności.
Osoba kierująca się poczuciem obowiązku, zachowuje się zewnętrznie w ten sam sposób, a w istocie przeciwnie. Nie chce rozstać się z tym, co dobre, i nie chce przyjąć tego, co złe. Im bardziej uważa siebie za dobrego, tym bardziej umniejsza to, co pochodzi od innych. Im bardziej chce zatrzymać wszystko dla siebie i nie dzielić się z nikim, tym więcej methemoglobiny w jego krwi. W wyniku czego komórki muszą pracować w środowisku beztlenowym, anaerobowym. Dla komórek życia jest to stan nienormalny. Każda żywa komórka, aby zachować swoją strukturę i funkcjonalność, potrzebuje określonej ilości energii, którą w normalnych warunkach otrzymuje z rozkładu substancji odżywczych w procesie utleniania. Mówiąc prościej, z spalania.
Ogień życia stworzony jest, by płonąć jak świeca, dając optymalne światło i ciepło. Im bardziej osoba jest energiczna, zdecydowana, aktywna, agresywna, tym szybciej „spala się”, jeśli nie dostaje tego, czego chce. Jej świadomość zatruta jest złością, każącą jej zabrać innym to, co pomogłoby jej przetrwać. W ten sposób zatruwa życie innym. Kogo? Tym, którzy prowokują ją swoim jadem, przyciągając ją do siebie. Dokładniej mówiąc, zatruwa życie ludziom podobnym sobie, którzy swoim brakiem akceptacji złości, udowadniają swoją wyższość nad nią.
Co się dzieje, jeśli w warunkach niedoboru tlenu nie zachodzi rozkład oksydacyjny? Wtedy rozpoczyna się glikoliza. Glikoliza to proces mało ekonomiczny, ponieważ jej końcowym produktem jest kwas mlekowy, mający wysoki ładunek energetyczny. Ta energia jest niezbędna do życia ciała, ale znajduje się w ciele w stanie związanym. Aby uzyskać energię potrzebną do życia, ciało musi konsumować więcej pokarmu. W efekcie ciało cierpi z powodu niedoboru energii, podczas gdy jest dosłownie wypełnione energią. Przy anaerobowym metabolizmie każda komórka, aby uzyskać potrzebną energię, musi przetwarzać piętnastokrotnie więcej glukozy niż przy aerobowym metabolizmie.
Okazuje się, że osoba kierująca się poczuciem obowiązku musi spożywać pokarm piętnastokrotnie więcej, aby przetrwać, niż osoba odpowiedzialna. Osoba z poczuciem obowiązku, która nie dba o swój wygląd, tyje z tego powodu. Osoba z poczuciem obowiązku, dbająca o swój wygląd, naraża się na jakąkolwiek chorobę, aż do raka.
Osoba, która choć trochę dba o siebie, odczuwa, co dzieje się w jej ciele. Jeśli jest jej źle, chce, żeby było dobrze. Dobre samopoczucie zapewnia tlen, dlatego osoba oddycha głęboko. Niestety, im głębiej oddycha, tym bardziej jest to bezsensowne. Komórki nie zdążają ani przyjmować, ani wydalać tlenu. Aktywność komórkowa zostaje wstrzymana, ponieważ następuje zatrucie tlenem.
Anemia
Doktor Luule Viilma w swoich pracach pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach anemii:
Anemia rozwija się w wyniku niedoboru witaminy B12. Żelazo nadaje krwi siłę. Anemia jest skutkiem nadmiaru siły. Witamina B12 oznacza energię samoobrony. Broni siebie ten, kto żyje w strachu. Życie w strachu jest głównym błędem człowieka, a za sobą ciągnie wszystkie inne. Niezauważalnie dla siebie taka osoba przestaje być dającą. Ponieważ niemożliwe jest życie, nic nie oddając, człowiek oddaje to, co gorsze, zapewniając wszystkich, w tym siebie, że oddaje to, co najlepsze. Taka postawa prowadzi do rozwoju anemii. Zapowiedzią anemii jest blady kolor skóry, zwłaszcza skóry twarzy, co może trwać latami, zanim wystąpi anemia.
Jeśli dziecko ma blady kolor skóry lub jeśli chociaż raz zdiagnozowano mu anemię, to rodzice pilnie muszą uwolnić swoją pewność siebie. Szczególnie ważne jest uwolnienie pewności siebie zazdrości, ponieważ prowadzi ona do najcięższych chorób krwi.
Anemia występuje także u osoby, która uważa dostawcę za złego. Jeśli matka uważa swojego męża za złego dostawcę rodziny, dziecko rozwija anemię. Jeśli kobieta wychowuje dziecko bez męża i nazywa złe życie, które ją utrzymuje, dziecko na pewno będzie chorowało na anemię. Krew dziecka pogarsza się również wtedy, gdy matka uważa siebie za bezradną i bezużyteczną i męczy dziecko narzekaniami na ten temat. Typowym zachowaniem osoby dręczonej chęcią zdobycia pieniędzy jest to, że obwinia innych za swoją bezradność. Bardzo chce dostawać, innym oddaje to, co gorsze lub nic, ale oskarża.
Lekopenia
Doktor Luule Viilma w swoich pracach pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach leukopenii:
Leukopenia to patologiczne zmniejszenie liczby białych krwinek (leukocytów) we krwi, co oznacza obniżoną odporność na choroby. Zwiększenie liczby leukocytów we krwi jest oznaką ochronnej reakcji organizmu na różne bodźce. Tak więc leukopenia wskazuje na to, że ciało jest bezbronne.
Symboliczne podłoże choroby:
1. Cieczy w ciele są krew i limfa. Limfa symbolizuje mężczyznę, krew - kobietę.
2. Krew zawiera czerwone krwinki (erytrocyty) i białe krwinki (leukocyty). Erytrocyty odpowiadają kobiecie. Leukocyty - mężczyźnie.
3. Tak jak każda całość, człowiek ma w sobie męski i żeński pierwiastek. Różnica polega na tym, że męski pierwiastek jest bardziej obecny u mężczyzny niż u kobiety, a żeński pierwiastek jest bardziej obecny u kobiety niż u mężczyzny. Jednak niezależnie od płci, krew symbolicznie odnosi się do kobiety.
W związku z tym, w przypadku osoby z leukopenią, ilość męskiego pierwiastka we krwi jest poniżej normy. Jeśli pacjent jest kobietą, oznacza to, że odnosi się negatywnie do mężczyzn. Należy uwolnić męża, ojca, brata itp. Jeśli pacjentem jest mężczyzna, to również odnosi się negatywnie do przedstawicieli swojego płci lub do samego siebie. Krew odzwierciedla stan umysłu pacjenta.
Jeśli ojciec dominował nad matką, dziecko reaguje szybkim wzrostem liczby leukocytów we krwi. Wzrost liczby leukocytów jest oznaką zapalenia, więc osoba z podwyższoną liczbą leukocytów może mieć kompleks niższości lub poczucie upokorzenia i stara się od niego uciec, dominując nad matką.
Jeśli matka dominowała nad ojcem, czyli jeśli matka cierpi na kompleks niższości i bez powodu atakuje męża, a mąż to znosi, to ona jest bezsilną osobą dręczoną przez strach, a liczba leukocytów u jej dziecka spada z powodu najmniejszego bodźca - dziecko choruje. Należy uwolnić kompleks niższości, stres upokorzenia i poczucie winy, a także partnera - wysłać mu naszą duchową miłość.
4. Krew to miłość. Krąży dzięki sercu - kochającemu. Jak kochający kocha, tak płynie miłość. Osoba, która kocha bezwarunkowo, ma serce jak źródło, które wysyła swoją wodę rzekom, dopóki wnętrze ziemi nie zwróci tej wody. Wnętrza ziemi określają ilość i skład wody podobnie jak narządy krwiotwórcze określają ilość i skład krwi.
Narządami krwiotwórczymi są śledziona, wątroba i szpik kostny.
Siergiej N. Lazarew w swoich książkach „Diagnoza karmy” (tom 1-12) i „Człowiek przyszłości” pisze o tym, że główną przyczyną absolutnie wszystkich chorób, w tym problemów z krwią, jest brak miłości w duszy człowieka. Kiedy człowiek stawia coś ponad miłość do Boga (a Bóg, jak mówi Biblia, jest Miłością), to zamiast zdobywania boskiej miłości, dąży do czegoś innego. Do tego, co (błędnie) uważa za ważniejsze w życiu: pieniędzy, sławy, bogactwa, władzy, przyjemności, seksu, relacji, umiejętności, porządku, moralności, wiedzy i wielu innych materialnych i duchowych wartości... Ale to wszystko nie jest celem, lecz tylko środkami do zdobycia boskiej (prawdziwej) miłości, miłości do Boga, miłości, jaką ma Bóg. A tam, gdzie brakuje (prawdziwej) miłości w duszy, pojawiają się choroby, problemy i inne nieprzyjemności jako sygnał zwrotny od Wszechświata. Jest to po to, aby człowiek zastanowił się, zdał sobie sprawę, że idzie w złym kierunku, myśli, mówi i robi coś nie tak, i zaczął się poprawiać, odnajdując właściwą drogę! Istnieje wiele niuansów dotyczących tego, jak choroba objawia się w naszym organizmie. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w książkach, seminariach i wideo-seminariach Siergieja Nikołajewicza Lazarewa.
Poszukiwania i badania metafizycznych (subtelnych, mentalnych, emocjonalnych, psychosomatycznych, podświadomych, głębokich) przyczyn problemów i chorób krwi trwają. Materiał ten jest na bieżąco aktualizowany. Prosimy czytelników o pisanie komentarzy i przesyłanie uzupełnień do tego artykułu. Ciag dalszy nastąpi!
© Andrei ZHALEVICH
www.zhalevich.com
Wykorzystane źródła
- Andrei Zhalevich. ŚWIATOROZUMIENIE. Poszukiwanie głębokich znaczeń, odkrycie pierwotnych przyczyn i wyższych przeznaczeń. - Wrocław: Zhalevich.Com, 2023 r.
- Луиза Хей. Исцели себя сам. - М.: ОЛМА, 1990 г.
- Владимир Жикаренцев. Путь к свободе. Кармические причины возникновения проблем или как изменить свою жизнь. - СПб.: МиМ-Дельта, 1996 г.
- Лазарев С. Н. Диагностика кармы (Т. 1-12). - CПб.: АО Сфера. 1993-2000 гг.
- Валерий Синельников. Возлюби болезнь свою. - К.: София, 2001 г.
- Лиз Бурбо. Твое тело говорит «Люби себя!». - К.: София, 2008 г.
- Торсунов О. Г. Связь болезней с характером. Жизненная энергия человека. - М., 2015 г.
- Бодо Багински, Шарамон Шалила. «Рейки» - универсальная энергия жизни. - К.: София, 2002 г.
- Энергоинформационная медицина по Коновалову. Исцеляющие эмоции. - CПб.: Питер, 2009 г.
- Макс Гендель. Эзотерические принципы здоровья и целительства. - М.: Профит-Стайл, 2005 г.
- Анатолий Некрасов. 1000 и один способ быть самим собой. - М.:Амрита, 2008 г.
- Лууле Виилма. Душевный Свет. - Екатеринбург: У-Фактория, 2000 г.
- Лууле Виилма. Светлый источник любви. - Екатеринбург: У-Фактория, 2009 г.
i inne źródła na temat psychosomatyki i Światorozumienia