Nudności i wymioty. Psychosomatyka i metafizyka przyczyn nudności i wymiotów
MOWA : Język polski | Свята-Мова | Русский язык
Czy odczuwasz nudności i wymioty? Przeanalizujmy metafizyczne (subtelne, mentalne, emocjonalne, psychosomatyczne, psychologiczne, podświadome, głębokie) przyczyny nudności i wymiotów.
Oto co piszą na ten temat światowej sławy eksperci w tej dziedzinie oraz autorzy książek na ten temat:
Bodo Baginski i Sharmo Shalila w swojej książce „„Reiki” - uniwersalna energia życia” piszą o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach nudności i wymiotów:
To świadczy o odrzuceniu przez Ciebie czegoś, czego nie chcesz posiadać, co jest Ci trudno przyswoić - i to nie tylko w żołądku. Podobnie jak w przypadku jedzenia, gdy jemy zbyt dużo i bez umiaru, tak samo gdy przyjmujemy zbyt wiele nowych wrażeń - jedno i drugie może powodować problemy z trawieniem, a my bronimy się wymiotami przed dalszym przyjmowaniem. Tę samą rolę pełnią wymioty u ciężarnych. Zawsze oznaczają one nieświadomą obronę przed dzieckiem lub męskim nasieniem, których kobieta nie chce przyjąć do swojego ciała. Często ukrywa się za tym również odrzucenie roli matki.
Dlatego bądź bardziej świadomy przy wyborze rzeczy, które przyjmujesz w siebie, abyś mógł je przyswoić. Twoje ciało chce Ci tylko pokazać, że zbyt wiele - nie zawsze jest dobrze. A jeśli już nie
możesz zmienić sytuacji, to wewnętrznie otwórz się i stań się bardziej pojemny, aby zwiększyła się Twoja zdolność przyjmowania. Bądź wdzięczny swojemu ciału za tę wskazówkę!
Walery V. Sinielnikow w swojej książce „Pokochaj swoją chorobę” pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach:
Nudności i wymioty w języku podświadomości oznaczają, że jest coś (ktoś) w Twoim życiu, czego (kogo) nie akceptujesz i nie przyswajasz oraz od czego (kogo) chcesz się uwolnić.
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego wiele ciężarnych kobiet doświadcza toksykozy? Ponieważ nie akceptują swojej ciąży i narodzin dziecka.
Odczuwasz silną niechęć i niezgodność. Twój podświadomy umysł odmawia zaakceptowania jakiejś sytuacji.
— Mdli mnie od jego dotyku, — opowiada mi moja pacjentka o swoim mężu. — Szczególnie kiedy chce ze mną współżyć. Gdy tylko to sobie wyobrażam, zaczyna mnie mdlić.
Ta kobieta cierpiała na chorobę wrzodową i często miała wymioty.
Różnorodne podświadome lęki - to jeszcze jedna przyczyna nudności. Znajdź te lęki w sobie i uwolnij się od nich.
Naucz się łatwo przyswajać życie, akceptować każdą sytuację w swoim życiu jako pozytywną lekcję. Naucz się przyswajać i asymilować wszystkie nowe pomysły. Wtedy Twój żołądek będzie zawsze dobrze funkcjonował.
Doktor Luule Viilma w swoich pracach pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach nudności:
Kto z powodu strachu zmusza się do obwiniania się, ten może odczuwać ból w całym układzie pokarmowym, od żołądka po odbytnicę, i to tak, że nikt nie może rozpoznać, w czym problem. Czasami strach przeważa nad poczuciem winy, czasami poczucie winy przeważa nad strachem, a czasami pojawia się protest przeciwko danej sytuacji.
Nagromadzone w przewodzie pokarmowym stresy wywołują nudności, które mogą trwać długo, jednak do wymiotów nie dochodzi, jeśli osoba nie zdaje sobie sprawy, że trzyma w niewoli miłość do swoich spraw. Od takich lęków - miłość cierpi. Uwolnij swoją miłość, wtedy już nigdy nie będzie jej źle. Wtedy będziesz odnosić się z miłością do swoich spraw i przedsięwzięć, a także do spraw i przedsięwzięć bliskich i przestaniesz chwytać się spraw bez potrzeby. Będziesz mógł spokojnie patrzeć, jak bliska osoba się trudzi, niczym mrówka, i zrozumiesz, że to jej teraz potrzebne, a Ty nie musisz rzucać się, by to za nią robić.
Nudności pojawiają się także od zepsutych produktów, gdyż podobne przyciąga podobne. Zepsuty człowiek spożywa zepsutą żywność, nie zdając sobie sprawy, że jest zepsuta. Kto nie rozumie samego siebie, nie rozumie także partnera, czy to człowieka, czy jedzenia. Jedzenie psuje się z powodu złego przechowywania, czyli przechowywania nieodpowiadającego potrzebom. Z tego samego powodu psuje się także człowiek. Kto go źle przechowywał? Przede wszystkim on sam, jeszcze w poprzednim życiu, potem rodzice, a następnie znów on sam swoimi złymi myślami. Nudności są sygnałem, że teraz jest najodpowiedniejszy czas na poprawę błędów.
O atakach nudności mówi się także: jedzenie wraca. Wymioty i ataki nudności są zawsze związane z przeponą, której kurczowe skurcze pomagają na zasadzie pompy próżniowej oczyścić żołądek w nienaturalnym dla niego kierunku. Przyczyną wymiotów jest chęć pozbycia się urazów i niesprawiedliwości. Kto opróżnia się wymiotami, ten na pewien czas się ich pozbywa.
Kto boi się, że od niesprawiedliwości tak łatwo się nie uwolni, chociażby chciał, ten cierpi na ataki nudności, ale do wymiotów nie dochodzi, ponieważ przełyk zaciągnął się skurczem strachu. Jeśli osoba uważa, że z jej przedsięwzięć tak czy inaczej nic nie wyjdzie, to jedzenie w przewodzie pokarmowym jakby zatrzymuje się w miejscu i nic nie wychodzi ani z przodu, ani z tyłu. Strach „nic nie wyjdzie” materializuje się na poziomie fizycznym, i z człowieka nic nie wychodzi.
Ufaj sobie, ale nie bądź zbyt pewny siebie, wtedy nie będziesz musiał łamać obietnic i żałować tego, co zrobiłeś. Wiara w siebie pozwala człowiekowi zachować godność i nie pozwala składać obietnic dotyczących tego, co od niego samego nie zależy. Człowiek, który wierzy w siebie, czuje, że kiedyś nadejdzie szczęście. Idzie na spotkanie ze szczęściem.
Doktor Luule Viilma w swoich pracach pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach wymiotów:
Wymioty ujawniają gniew spowodowany odrazą, gniew wobec bezczelności innych, a często także wobec własnej bezczelności. Wymioty to odraza do życia. Jeśli człowiek czuje, że nie może wyjść z impasu, że nie może poradzić sobie z sytuacją, ponieważ nie ma ani sił, ani możliwości, to zaczyna go mdlić. Opróżnia się z nieczystości tego świata, które wywołują nudności, czy to jedzenie, czy duchowo nieakceptowalna sytuacja. Opłakiwanie starych czasów i chęć ich przywrócenia, protest przeciwko czemuś, niechęć do pójścia naprzód - za tym wszystkim stoi strach przed przyszłością, wywołujący skurcze żołądka, które odsyłają jego zawartość do tyłu. Są też tacy ludzie, którzy nie potrafią wywołać u siebie wymiotów, nawet jeśli jest to konieczne. To niespokojni, idący naprzód ludzie, dla których życie to przyszłość.
Liz Burbo w swojej książce „Twoje ciało mówi „Kochaj siebie!”” pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach nudności:
Blokada fizyczna
Nudności to przykre uczucie w okolicy nadbrzusza i gardła. Nudności często poprzedzają WYMIOTY. Osoba, która odczuwa nudności, zazwyczaj czuje niechęć do jakiegokolwiek jedzenia.
Blokada emocjonalna
Nudności pojawiają się, gdy osoba czuje zagrożenie ze strony jakiejś osoby lub wydarzenia. To, co się dzieje, budzi w niej odrazę, ponieważ nie zgadza się z jej planami. Odrazę może wywołać także konkretna osoba lub przedmiot.
Warto zauważyć, że wiele ciężarnych kobiet cierpi na nudności, ponieważ trudno im zaakceptować zmiany w swoim życiu związane z ciążą. Pojawia się u nich albo odraza do swojego zmienionego ciała, albo strach przed utratą wolności, wywołaniem dezaprobaty ojca itp.
Blokada mentalna
Nudności mówią o tym, że powinieneś zmienić swoje podejście do tego, co teraz dzieje się w Twoim życiu. Zamiast odrzucać siebie, inną osobę lub rzecz, przeanalizuj, dlaczego odczuwasz odrazę i strach. Może dramatyzujesz sytuację lub nie widzisz jej wystarczająco obiektywnie, aby wydać właściwy osąd. Staraj się kochać siebie.
Blokada duchowa i podsumowanie
Aby zrozumieć blokadę duchową, która przeszkadza w zaspokojeniu ważnej potrzeby Twojego prawdziwego Ja, zadaj sobie pytania podane na końcu tej książki. Odpowiedzi na te pytania pozwolą Ci dokładniej określić prawdziwą przyczynę Twojego fizycznego problemu.
Wymioty — to spazmatyczne wyrzucanie zawartości żołądka przez usta. Zob. artykuł NIESPRAWNOŚĆ ŻOŁĄDKA, a także następujący opis.
Jeśli wymioty są spowodowane odrazą i pogardą wobec kogoś, należy spróbować tej osobie wybaczyć. Akceptacja osoby nie oznacza zgody z nią, uznania jej za rozsądną i wspierania jej. Akceptacja oznacza okazanie tolerancji, zrozumienia i współczucia. Zobacz etapy przebaczania na końcu tej książki.
Niestrawność żołądka
Liz Burbo w swojej książce „Twoje ciało mówi „Kochaj siebie!”” pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach niestrawności żołądka:
Niestrawność żołądka to różne zaburzenia trawienia wywołane spożyciem zbyt dużej ilości jedzenia, płynów lub alkoholu, nietolerancją niektórych rodzajów jedzenia lub zatruciem pokarmowym. Zobacz artykuł ŻOŁĄDEK (PROBLEMY). Jeśli niestrawność jest spowodowana ZATRUCIEM, zobacz odpowiedni artykuł. Jeśli jest spowodowana nadmiarem jedzenia lub alkoholu, do opisu problemów żołądkowych należy dodać, że zbyt wiele kumulujesz w sobie i że niektóre osoby i sytuacje wydają Ci się zbyt trudne. Nie zapominaj, że to uczucie ciężkości wynika z Twojego wewnętrznego nastawienia, a nie z obiektywnej rzeczywistości.
Zatrucie
Liz Burbo w swojej książce „Twoje ciało mówi „Kochaj siebie!”” pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach zatrucia:
Zatrucie - to zespół problemów spowodowanych działaniem znaczącej dawki substancji szkodliwych dla organizmu. Zatrucie występuje, gdy organizm w wyniku jakiegoś zaburzenia zaczyna sam wytwarzać w dużych ilościach toksyczne substancje lub gdy takie substancje dostają się do organizmu z zewnątrz przez drogi oddechowe, układ pokarmowy, skórę itp.
Blokada emocjonalna. Jeśli szkodliwe substancje powstają w organizmie, zatrucie jest ostrzeżeniem, że człowiek sam zatruwa sobie życie swoimi niezdrowymi myślami, które nie odpowiadają potrzebom jego osobowości.
Jeśli zatrucie ma charakter zewnętrzny, to mówi o tym, że człowiek jest zbyt podatny na wpływy zewnętrzne i nawet uważa, że ktoś go zatruwa. Takie nastawienie może rzeczywiście prowadzić nie tylko do psychologicznego, ale i do fizycznego zatrucia.
Blokada mentalna. Musisz zrozumieć, że nikt na świecie, oprócz Ciebie samego, nie może Cię zatruć. Tylko Twoje wewnętrzne nastawienie sprawia, że czujesz, iż jakieś sytuacje lub idee Cię trują. Obudź w swoim sercu współczucie dla siebie lub dla osoby, którą uważasz za kogoś, kto zatruwa Twoje życie.
Poszukiwania i badania metafizycznych (subtelnych, mentalnych, emocjonalnych, psychosomatycznych, psychologicznych, podświadomych, głębokich) przyczyn problemów trawiennych trwają. Ten materiał jest ciągle korygowany. Prosimy czytelników o pisanie swoich komentarzy i przesyłanie uzupełnień do tego artykułu. Ciąg dalszy nastąpi!
© Andrei ZHALEVICH
www.zhalevich.com
Wykorzystane źródła
- Andrei Zhalevich. ŚWIATOROZUMIENIE. Poszukiwanie głębokich znaczeń, odkrycie pierwotnych przyczyn i wyższych przeznaczeń. - Wrocław: Zhalevich.Com, 2023 r.
- Луиза Хей. Исцели себя сам. - М.: ОЛМА, 1990 г.
- Владимир Жикаренцев. Путь к свободе. Кармические причины возникновения проблем или как изменить свою жизнь. - СПб.: МиМ-Дельта, 1996 г.
- Лазарев С. Н. Диагностика кармы (Т. 1-12). - CПб.: АО Сфера. 1993-2000 гг.
- Валерий Синельников. Возлюби болезнь свою. - К.: София, 2001 г.
- Лиз Бурбо. Твое тело говорит «Люби себя!». - К.: София, 2008 г.
- Торсунов О. Г. Связь болезней с характером. Жизненная энергия человека. - М., 2015 г.
- Бодо Багински, Шарамон Шалила. «Рейки» - универсальная энергия жизни. - К.: София, 2002 г.
- Энергоинформационная медицина по Коновалову. Исцеляющие эмоции. - CПб.: Питер, 2009 г.
- Анатолий Некрасов. 1000 и один способ быть самим собой. - М.:Амрита, 2008 г.
- Лууле Виилма. Душевный Свет. - Екатеринбург: У-Фактория, 2000 г.
- Лууле Виилма. Светлый источник любви. - Екатеринбург: У-Фактория, 2009 г.
i inne źródła na temat psychosomatyki i Światorozumienia