Pęcherzyk żółciowy. Psychosomatyka i metafizyka przyczyn chorób pęcherzyka żółciowego

Z M.O.W.A.

MOWA : Język polski | Свята-Мова | Русский язык


Masz problemy z pęcherzykiem żółciowym? Przyjrzyjmy się metafizycznym (subtelnym, mentalnym, emocjonalnym, psychosomatycznym, psychologicznym, podświadomym, głębokim) przyczynom problemów z pęcherzykiem żółciowym.

Oto co piszą na ten temat światowej sławy eksperci w tej dziedzinie i autorzy książek na ten temat:

Liz Burbo w swojej książce "Twoje ciało mówi 'Kochaj siebie!'" pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach problemów z pęcherzykiem żółciowym:
Pęcherzyk żółciowy - to organ jamowy, który zawiera żółć napływającą z wątroby i nie pozwala jej wypływać do jelita w przerwach między trawieniem pokarmu. Podczas trawienia pęcherzyk żółciowy otwiera się i wyrzuca żółć przez przewód żółciowy do dwunastnicy. Żółć jest niezbędna do tego, aby jelito mogło wchłaniać tłuszcze z pożywienia. Najczęstszym problemem związanym z pęcherzykiem żółciowym jest tworzenie się w nim małych kamyczków ("piasku") lub jednego dużego kamienia, blokującego przewód żółciowy. Patrz artykuły KAMIENIE i WĄTROBA (PROBLEMY), z tym uzupełnieniem, że człowiek boi się, że coś mu odbiorą. Czuje, że ktoś próbuje wtargnąć na jego terytorium.

Bodo Baginski i Shalila Sharamo w swojej książce "'Reiki' - uniwersalna energia życia" piszą o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach żółtaczki:
Żółć - to bardzo agresywna substancja, która rozpuszcza tłuszcz. Choroby pęcherzyka żółciowego zawsze są związane z agresją, i najprawdopodobniej nawet nie zdajesz sobie w pełni sprawy ze swojej agresywności, nie ma znaczenia, czy ją tłumisz, czy wypuszczasz na zewnątrz. Zwykle te choroby są wywoływane przez korek, zator energii, stworzony przez agresję. Tak więc, choleryk wyrzuca jad i żółć, zamiast przeżyć je świadomie.
- Spójrz na swój gniew kiedyś świadomie, nie osądzaj go, po prostu obserwuj, co zobaczysz. Bądź uczciwy wobec siebie, szanuj siebie takim, jakim jesteś, ze wszystkimi siłami, które kipią w tobie. Przyjmij samego siebie z miłością, wtedy zniknie też twój gniew na innych lub jakaś sytuacja w twoim życiu się zmieni i będziesz mógł wykorzystać swoją energię "w pokojowych celach".

Władimir Żikarencew w swojej książce "Droga do wolności. Karmiczne przyczyny powstawania problemów, czyli jak zmienić swoje życie" wskazuje na główne negatywne przekonania (prowadzące do chorób) i harmonizujące myśli (prowadzące do uzdrowienia) związane z pojawieniem się żółtaczki:
Negatywne przekonanie prowadzące do żółtaczki:
Wewnętrzne i zewnętrzne uprzedzenie, stronnicza opinia. Podstawa pozbawiona równowagi.
Harmonizujące myśli:
Czuję tolerancję, współczucie i miłość w stosunku do wszystkich ludzi i do siebie.

Louise Hay w swojej książce "Ulecz swoje ciało" wskazuje na główne negatywne przekonania (prowadzące do chorób) i harmonizujące myśli (prowadzące do uzdrowienia) związane z pojawieniem się żółtaczki:
Negatywne przekonanie prowadzące do żółtaczki:
Wewnętrzna i zewnętrzna stronniczość. Jednostronne wnioski.
Harmonizujące myśli:
Odnoszę się z tolerancją, współczuciem i miłością do wszystkich ludzi, włącznie z sobą.

Doktor Luule Viilma w swoich pracach pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach problemów z żółcią i pęcherzykiem żółciowym:
Żółć rozkłada grube struktury.
Enzymy trzustki rozkładają cienkie struktury.
W pęcherzyku żółciowym gromadzi się męski gniew. Żółć reprezentuje męski gniew. Gniew pochodzi z poczucia bezradności, z powodu tego, że człowiek nie może robić tego, czego pragnie, kiedy pragnie i jak pragnie. Rozgniewany człowiek nie przyznaje, że największą przeszkodą jest on sam. Widzi tylko innych, nie siebie. Ponieważ żyjemy także w świecie fizycznym, okazuje się, że gniew jest nieunikniony. Ważne jest, aby uwolnić go w początkowym stadium, a nie trzymać przy sobie, hodując ogromną niszczycielską siłę. Zamaszysty chód i lekkość w pracy, nawet jeśli komuś się to nie podoba, sprzyjają uwolnieniu gniewu w zarodku. Człowiek, który stara się dogodzić cudzym pragnieniom, blokuje swój naturalny ruch, w rezultacie czego żółć przestaje być wytwarzana podczas przyjmowania pokarmu, jak powinna, albo jest wytwarzana, ale nie tak, jak trzeba. O takim sposobie myślenia świadczy jasny kolor kału.
Żółć napływa z wątroby. Jeśli w wątrobie tkwi pragnienie zniszczenia i unicestwienia wszystkiego złego, to żółć niszczy i unicestwia pożywienie, odmawiając mu miłości. Domyślcie się sami, co ciało będzie mogło przyswoić z takiego pożywienia. Ciało potrzebuje przyjaznego rozdziału - białka w jedno miejsce, tłuszcze w drugie, węglowodany w trzecie. To zwiększa efektywność i szybkość procesu trawienia. Z powodu gniewu ciało jest zmuszone z kupy śmieci wyszukiwać to, co jest mu potrzebne. Nawet mieszkaniec wysypiska nie jest w stanie posortować całej góry śmieci. Jak więc może poradzić sobie z tym ciało? Nieposortowane śmieci pozostają gnić w kupie. Śluzówka przewodu pokarmowego musi pogodzić się z takim upokorzeniem. Musi, ale czy się godzi - to inna kwestia.
Kto podczas jedzenia wyrzeka się swojej naturalności na rzecz wyszukanych manier, u tego zaburza się naturalne wydzielanie żółci. U tego, kto żre jak świnia, na pewno się wydziela. Po świńsku je ten, w kim narastał protest przeciwko fałszywej ogładzie. Swoimi manierami przy stole chce wyrazić swój protest, chce sprowokować konflikt, który wydobyłby prawdę na zewnątrz. Im silniejszy protest, tym więcej żółci się wydziela. U człowieka zachowującego się w ten sposób kał na pewno ma ciemnobrązowy kolor.
Nadmierne wydzielanie żółci wywołuje odbijanie. Odbijaniu może towarzyszyć tak obrzydliwy zapach żółci, że nikt nie chce jeść z takim człowiekiem przy jednym stole. Jest to doskonały środek do odstraszania nieprzyjemnych ludzi, w towarzystwie zaś miłych ludzi odbijanie znacznie się zmniejsza, a jeśli protest nie jest nadmierny, to całkowicie ustępuje.
Wszystko, co człowiek w sobie powstrzymuje, kiedyś przelewa się przez brzeg. Poryw gniewu wywołuje konwulsyjne opróżnienie pęcherzyka żółciowego, po czym następuje odbijanie, które stawia inteligentnego człowieka w bardzo niezręcznej sytuacji. Podczas jedzenia byłoby to jeszcze wybaczalne, ale nie w trakcie ważnej rozmowy. Odbijanie może wywołać każda napięta sytuacja, niemająca żadnego związku z jedzeniem.
Wraz z nasileniem gniewu człowiek zaczyna coraz częściej wybuchać. U tego, kto ukrywa kipiący wewnątrz gniew za uśmiechniętą maską, żółć wylewa się do krwi. Od pigmentów żółciowych śluzówka i skóra zabarwiają się na żółto. Podobnie jak do rozgniewanego człowieka, który plugawi miłość swoją żółciową złością, ta sama złość wcześniej czy później powraca, tak i żółć, wytwarzana przez wątrobę, zatacza krąg i wraca do wątroby, i wątroba choruje.

Poszukiwania i badania metafizycznych (subtelnych, mentalnych, emocjonalnych, psychosomatycznych, psychologicznych, podświadomych, głębokich) przyczyn problemów trawiennych trwają. Ten materiał jest stale aktualizowany. Prosimy czytelników o pisanie swoich komentarzy i przesyłanie uzupełnień do tego artykułu. Ciąg dalszy nastąpi!


© Andrei ZHALEVICH
www.zhalevich.com


Wykorzystane źródła

  1. Andrei Zhalevich. ŚWIATOROZUMIENIE. Poszukiwanie głębokich znaczeń, odkrycie pierwotnych przyczyn i wyższych przeznaczeń. - Wrocław: Zhalevich.Com, 2023 r.
  2. Луиза Хей. Исцели себя сам. - М.: ОЛМА, 1990 г.
  3. Владимир Жикаренцев. Путь к свободе. Кармические причины возникновения проблем или как изменить свою жизнь. - СПб.: МиМ-Дельта, 1996 г.
  4. Лазарев С. Н. Диагностика кармы (Т. 1-12). - CПб.: АО Сфера. 1993-2000 гг.
  5. Валерий Синельников. Возлюби болезнь свою. - К.: София, 2001 г.
  6. Лиз Бурбо. Твое тело говорит «Люби себя!». - К.: София, 2008 г.
  7. Торсунов О. Г. Связь болезней с характером. Жизненная энергия человека. - М., 2015 г.
  8. Бодо Багински, Шарамон Шалила. «Рейки» - универсальная энергия жизни. - К.: София, 2002 г.
  9. Энергоинформационная медицина по Коновалову. Исцеляющие эмоции. - CПб.: Питер, 2009 г.
  10. Анатолий Некрасов. 1000 и один способ быть самим собой. - М.:Амрита, 2008 г.
  11. Лууле Виилма. Душевный Свет. - Екатеринбург: У-Фактория, 2000 г.
  12. Лууле Виилма. Светлый источник любви. - Екатеринбург: У-Фактория, 2009 г.

i inne źródła na temat psychosomatyki i Światorozumienia

Przeczytaj także