Pryszcze. Psychosomatyka i metafizyka pryszczy

Z M.O.W.A.

MOWA : Język polski | Свята-Мова | Русский язык


Masz pryszcze? Oczywiście, najpierw trzeba wyeliminować przyczyny, które prowadzą do powstawania pryszczy. Rozważmy metafizyczne (subtelne, mentalne, emocjonalne, psychosomatyczne, podświadome, głębokie) przyczyny problemów skórnych.

Oto co piszą na ten temat światowej sławy eksperci w tej dziedzinie i autorzy książek na ten temat.

Lise Bourbeau w swojej książce "Twoje ciało mówi: Pokochaj siebie!" pisze:
Pryszcz - to mały guz na powierzchni skóry.
Blokada emocjonalna:
Jeśli od czasu do czasu pojawiają się i znikają u ciebie pojedyncze pryszcze, oznacza to niecierpliwość i niechęć do zaakceptowania zakłócenia planów; niecierpliwości towarzyszy lekko tłumiony gniew. Aby dowiedzieć się, z którą sferą twojego życia związane jest to niecierpliwe oczekiwanie, zwróć uwagę na funkcję tej części ciała, na której pojawiają się pryszcze. Jeśli pryszcze nie znikają i sprawiają ci poważne niedogodności, zobacz artykuł SKÓRA (PROBLEMY).
Blokada mentalna:
Jeśli jesteś niecierpliwy, powinieneś nauczyć się lepiej kontrolować siebie i wykazywać większą elastyczność, gdy twoje plany są zakłócane. Przede wszystkim powinieneś nauczyć się spokojnie przyjmować niespodzianki. Bardzo często nieoczekiwane i nieprzewidziane zwroty losu prowadzą cię do potrzebnego doświadczenia lub podpowiadają ci znacznie lepsze rozwiązanie niż to, które sam zaplanowałeś.
Jeśli nagle pojawiły ci się pryszcze na twarzy, to znaczy, że boisz się stracić twarz, zawieść w jakiejś sytuacji. Przestań myśleć, że inni są tak samo wymagający wobec ciebie, jak ty sam.

Louise Hay w swojej książce "Możesz uzdrowić swoje życie" wskazuje na główne negatywne nastawienia (prowadzące do chorób) i harmonizujące myśli (prowadzące do uzdrowienia) związane z pojawieniem się i leczeniem pryszczy:
Brak zgody z sobą. Brak miłości do siebie.
Harmonizujące myśli: Jestem Boskim wyrazem życia. Kocham i akceptuję siebie w moim obecnym stanie.

Doktor Luule Viilma w swojej książce "Psychologiczne przyczyny chorób" pisze:
Procesy ropne. Pryszcze.
Upokorzona złość.

Pryszcze na twarzy
Doktor Luule Viilma w swoich pracach pisze o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach pryszczy na twarzy następująco:
Jeśli pryszcze pojawiają się na twarzy, oznacza to, że człowiek jest poniżony tym, co wbrew jego woli staje się jawne lub czego nie jest w stanie ukryć, a w końcu ukrywać nie chce, ponieważ chce, aby problem się rozwiązał.
Twarz wyraża stosunek do pozorów, do marzeń, do iluzji. Do dobrego, naturalnie, odnosi się dobrze. Do złego, naturalnie, odnosi się źle. Pozornie dobre, które poniża człowieka do tego stopnia, że nie ma już sił znosić, wywołuje procesy ropne na twarzy. W ten sposób na twarzy odzwierciedlają się wszystkie życiowe trudności, które koncentrują się w chorobach, a te z kolei kształtują formę twarzy i jej piękno lub brzydotę. Ponieważ twarze ludzi różnią się nie w głównych rysach, a w szczegółach, oznacza to, że ludzie różnią się od siebie tylko w drobiazgach. Ale te drobiazgi nadają twarzy jej niepowtarzalną indywidualność. Kto potrafi, ten może odczytać z twarzy człowieka całe jego życie.
Ropne pryszcze, zwłaszcza pryszcze na twarzy, uważane są za "przywilej" młodzieży. Dlaczego?
Okres dojrzewania płciowego jest określony przez naturę jako przełomowy etap w procesie dorastania. Jeśli rodzice lub dorośli w ogóle tego nie zauważają lub z różnych powodów nie chcą zauważać, to młody człowiek czuje się poniżony. Jego wiedza, umysł i umiejętności nie są zauważane lub są wyśmiewane, ponieważ dorośli uważają się za mądrzejszych. Przy czym dorośli nie uważają za niestosowne powiedzieć mu wprost coś poniżającego lub wyrazić się jakoś inaczej. Poniżające słowo, rzucone w twarz prostodusznej młodej - a więc głupiej - istocie, jest podobne do plwociny, która choć jest plwociną, nie chce tak wyglądać i dlatego kurczy się w ropę. Dokładnie w ten sam sposób ten młody człowiek stara się powstrzymywać, żeby nie odpowiedzieć tym samym osobie, która go obraziła.
W dalszym życiu ten już dorosły człowiek będzie obrażać się na wszelkie aluzje, którymi próbuje się unikać bezpośrednich osądów, i reagując dokładnie tak samo, będzie nabywać coraz większe ropnie. Gdyby nie strach mnie nie kochają, człowiekowi byłoby wszystko jedno, co o nim mówią. Niestety, ze swojego napięcia człowiek zwykle staje się nieczuły i ropnie przechodzą w poważniejszą chorobę.
Dorośli nie rozumieją, że niszczą dziecko, podobnie jak młode pędy, które starają się przygiąć do ziemi, żeby samym wydawać się wyższymi. Ale i wtedy, gdy tłumiony protest młodego człowieka staje się nie do zniesienia dla fałszywej i poniżającej życiowej mądrości dorosłych, pojawiają się u niego ropne pryszcze. Niektóre dziecko nie dorasta nawet w wieku 25 lat, ponieważ pozwala rodzicom się sobą opiekować, bo tak chcą rodzice. W takim przypadku konieczne jest wyjście spod władzy rodzicielskiej miłości i stanie się sobą.
Jeśli chodzi o dorastanie, to spójrzcie na chłopców z rodzin aspołecznych. Być może mają blizny, ale nie mają pryszczy, a swoim męskim zachowaniem od młodych lat łapią aprobujące spojrzenia dziewcząt. A posłuszni chłopcy chodzą z pryszczatymi twarzami i kultywują kompleks niższości.

Pryszcze na plecach
Doktor Luule Viilma w swoich pracach pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach pryszczy na plecach:
Jeśli ropne pryszcze pojawiają się na plecach, to konieczne jest uwolnienie się od nie do zniesienia poniżenia, wywołanego tym, że człowiek nie może zrealizować swojego pragnienia tak, jak by chciał, albo tak, jak wymagają od niego inni, albo tak, jak wymaga sam. Chociaż ropa wydzielająca się z pryszczy i uwalnia poniżoną złość, ale swoim istnieniem poniża człowieka jeszcze bardziej, jakby mówiąc: "To nie jest żadne wyjście. Uwolnij swoje poniżenie".

Pryszcze na pośladkach
Doktor Luule Viilma w swoich pracach pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach pryszczy na pośladkach:
Ropne pryszcze nierzadko wysypują się na pośladkach. Oznacza to, że człowiek doświadcza stających się nie do zniesienia poniżeń związanych z dużymi problemami gospodarczymi.
Duże problemy gospodarcze - to problemy męskie. W ten sposób, jeśli ojciec nie umie gospodarować i dziecko czuje się z tego powodu poniżone, to na jego pośladkach pojawiają się ropne pryszcze.

Pryszcze na piersi
Doktor Luule Viilma w swoich pracach pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach pryszczy na piersi:
Jeśli ropne pryszcze pojawiają się na piersi, to nie do zniesienia poniżenie jest związane z uczuciem miłości. Miłość takiego człowieka jest odrzucana lub nie jest doceniana.

Ropne pryszcze pod pachą
Doktor Luule Viilma w swoich pracach pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach pryszczy pod pachą:
Jeśli ropne pryszcze pojawiają się pod pachą, to dążenie człowieka do ukrycia swoich uczuć miłości stało się nie do zniesienia poniżające. Uczucie miłości i towarzyszącą mu potrzebę czułości i delikatności człowiek ukrywa z poczucia wstydu, ze strachu przed pogwałceniem ustalonych tradycji. Pryszcze pod pachą są szczególnie męczące, ponieważ nie dostają powietrza. Jakby mówiły, że jeśli nie da się wolności czemuś szczególnie dobremu, to popełnia się najcięższy błąd.

Poszukiwania i badania metafizycznych (subtelnych, mentalnych, emocjonalnych, psychosomatycznych, podświadomych, głębokich) przyczyn problemów skórnych trwają. Ten materiał jest stale aktualizowany. Prosimy czytelników o przesyłanie swoich komentarzy i uzupełnień do tego artykułu. Ciąg dalszy nastąpi!


© Andrei ZHALEVICH
www.zhalevich.com


Wykorzystane źródła

  1. Andrei Zhalevich. ŚWIATOROZUMIENIE. Poszukiwanie głębokich znaczeń, odkrycie pierwotnych przyczyn i wyższych przeznaczeń. - Wrocław: Zhalevich.Com, 2023 r.
  2. Луиза Хей. Исцели себя сам. - М.: ОЛМА, 1990 г.
  3. Владимир Жикаренцев. Путь к свободе. Кармические причины возникновения проблем или как изменить свою жизнь. - СПб.: МиМ-Дельта, 1996 г.
  4. Лазарев С. Н. Диагностика кармы (Т. 1-12). - CПб.: АО Сфера. 1993-2000 гг.
  5. Валерий Синельников. Возлюби болезнь свою. - К.: София, 2001 г.
  6. Лиз Бурбо. Твое тело говорит «Люби себя!». - К.: София, 2008 г.
  7. Торсунов О. Г. Связь болезней с характером. Жизненная энергия человека. - М., 2015 г.
  8. Бодо Багински, Шарамон Шалила. «Рейки» - универсальная энергия жизни. - К.: София, 2002 г.
  9. Энергоинформационная медицина по Коновалову. Исцеляющие эмоции. - CПб.: Питер, 2009 г.
  10. Анатолий Некрасов. 1000 и один способ быть самим собой. - М.:Амрита, 2008 г.
  11. Лууле Виилма. Душевный Свет. - Екатеринбург: У-Фактория, 2000 г.
  12. Лууле Виилма. Светлый источник любви. - Екатеринбург: У-Фактория, 2009 г.

i inne źródła na temat psychosomatyki i Światorozumienia

Przeczytaj także