Rwa kulszowa i zapalenie korzeni. Psychosomatyka i metafizyka rwy kulszowej i zapalenia korzonków nerwowych
MOWA : Język polski | Свята-Мова | Русский язык
Boleści dopadły braciszka? Nie możesz się wyprostować? Oczywiście najpierw trzeba usunąć przyczyny, które prowadzą do niezharmonizowanego napięcia i destrukcyjnych zmian w dolnym odcinku kręgosłupa. Rozpatrzmy metafizyczne (subtelne, mentalne, emocjonalne, psychosomatyczne, podświadome, głębokie) przyczyny rwy kulszowej i rwy korzonkowej.
Oto co piszą na ten temat światowej sławy eksperci w tej dziedzinie i autorzy książek na ten temat.
Lise Bourbeau w swojej książce "Twoje ciało mówi: Pokochaj siebie!" pisze o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach rwy korzonkowej:
Rwa kulszowa to zapalenie nerwu kulszowego, najdłuższego nerwu w ciele człowieka. Ten nerw zaczyna się w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, przechodzi przez pośladek, udo, łydkę i kończy się w stopie. Rwa kulszowa zaczyna się ostro, z silnym bólem w jakimś odcinku nerwu kulszowego.
Blokada emocjonalna. Na zapalenie nerwu kulszowego zwykle cierpi ten, kto nie jest pewny swojej przyszłości lub odczuwa nieświadomy strach przed utratą pieniędzy lub jakichś dóbr materialnych. Użyłam słowa "nieświadomy", ponieważ moje doświadczenie pokazuje, że rwa kulszowa najczęściej pojawia się u ludzi, którzy niczego nie potrzebują, ale bardzo ciężko przeżyliby utratę tego, co mają.
Tym samym, korzenie tego problemu znajdują się na poziomie posiadania. Człowiek nie uświadamia sobie tego, ponieważ myśli, że nie jest przywiązany do dóbr materialnych. Gdyby czuł, że jest do nich przywiązany, wywoływałoby to u niego poczucie winy i wstydu, ponieważ wmówiono mu, że miłość do rzeczy materialnych jest właściwa tylko prymitywnym, bezdusznym ludziom. Ból w nerwie kulszowym mówi także o urazie, tłumionej agresji i niechęci do przyjęcia jakiejś idei lub człowieka - wszystko w tej samej sferze materialnej.
Blokada mentalna. Twoje ciało mówi ci, że sprawiasz sobie ból swoim sposobem myślenia. Za co się karzesz? Im silniejsze poczucie winy, tym silniejszy ból. Najpierw musisz uświadomić sobie, że jesteś przywiązany do dóbr materialnych, potem dać sobie prawo do tego przywiązania. Przyznaj przed sobą, że boisz się utracić te dobra. Jeśli nie możesz już ryzykować, ponieważ bardzo boisz się stracić to, co zgromadziłeś, przyznaj, że osiągnąłeś granice swoich możliwości i podejmij decyzję, aby ponownie przejść do działania, gdy tylko będzie to możliwe.
Ponadto, nie powinieneś już myśleć, że miłość do ziemskich dóbr jest grzeszna lub odrażająca. W rzeczywistości jest ona całkowicie naturalna i właściwa wszystkim ludziom. Kiedy pojawi się u ciebie pewność co do swojej zdolności tworzenia i otrzymywania wszystkiego, czego potrzebujesz, pozbędziesz się strachu przed utratą tego, co zgromadziłeś i będziesz mógł pozwolić sobie na miłość do rzeczy materialnych, nie przywiązując się jednak do nich. Jeśli chodzi o urazę, przeczytaj o etapach prawdziwego przebaczenia na końcu tej książki. Prawdziwe przebaczenie pozwoli ci odnosić się z większą tolerancją do idei i charakterów innych ludzi. Nie będzie ci się już wydawać, że jesteś zmuszony komuś się podporządkowywać.
Bodo Baginski i Shalila Sharamon w swojej książce "Reiki - uniwersalna energia życiowa" piszą o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach rwy korzonkowej:
Rwa kulszowa zmusza cię do większego odpoczynku, twoja aktywność jest przymusowo zmniejszona. Najwyraźniej występuje pewne przeciążenie, które nierzadko idzie w parze ze strachem przed przyszłością lub troską o pieniądze. Nierzadko człowiek próbuje kompensować poczucie swojej nieistotności lub kompleks niższości "wielkimi czynami".
Postępuj i tu zgodnie z wymogiem spokoju, ale niech to będzie świadomie przeżyty spokój i wewnętrzna cisza. Reiki bardzo ci w tym pomoże. Przyjmij i obserwuj także wszystkie swoje lęki i ograniczenia, zamiast ich nie zauważać lub próbować kompensować. Patrz w siebie i przyjmuj siebie i życie takimi, jakie są, bez osądzania. Wtedy zobaczysz, że we wszystkim jest dobra strona, że jesteś chroniony i wspierany. Miej pewność i zaznawaj radości życia!
Walerij W. Sinielnikow w swojej książce "Pokochaj swoją chorobę" pisze o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach rwy korzonkowej:
Lędźwie symbolizują oparcie i wsparcie. Dlatego wszelkie przeciążenia (fizyczne i duchowe) będą wpływać na ich stan.
Strach i niepokój o pieniądze, o swoją sytuację finansową i o swoją przyszłość może przyczyniać się do bólu w lędźwiach. Często na tę chorobę cierpią ludzie, których działalność zawodowa związana jest z dużymi sumami pieniędzy.
W tych momentach życia, gdy człowiek doświadcza trudności finansowych lub czuje, że pieniądze się kończą, dosłownie "zrywa" plecy, aby uratować swoją sytuację materialną.
Jeśli masz problemy z lędźwiami, wzięłeś na siebie zbyt ciężki ciężar.
Jeden mój znajomy opowiada mi: — Tydzień temu mocno złapało mnie w lędźwiach. I do niespodziewanie. Wyobrażasz sobie, siedzę wieczorem przy stole, piję herbatę. Wszystko niby normalne. Potem chcę wstać od stołu, a nie mogę. Tak mnie skręciło, że do toalety musiałem czołgać się na czworakach. Cały następny dzień, a nawet cały tydzień przeleżałem w łóżku. A tyle trzeba było zrobić! Nigdzie nie mogłem iść. Nikt mnie nie ruszał. Mogłem tylko leżeć, czytać i spać.
Za to jestem tak wdzięczny tej chorobie, nie wyobrażasz sobie! Odpocząłem świetnie! Pojawiło się spokój, jasność w głowie. Dawno nie doświadczałem takich przyjemnych uczuć. Już potem przeanalizowałem przyczyny, jak mnie uczyłeś. Okazało się, że za dużo wziąłem na siebie spraw, krzątałem się, spieszyłem. I moja podświadomość w ten sposób mnie zatrzymała. Po tym przypadku biorę się tylko za te sprawy, które są w moich siłach.
Oleg G. Torsunow w swojej książce "Związek chorób z charakterem" pisze o następujących możliwych metafizycznych przyczynach rwy korzonkowej, takich jak:
- Okrucieństwo.
- Sprzeczność.
- Przepracowanie.
- Napastliwość
Ogólnie choroby kręgosłupa powstają z powodu zaburzenia tonusu psychicznego, który jest bezpośrednio związany z ukierunkowaniem i zdolnością do wzięcia na siebie odpowiedzialności.
Kiedy człowiek przyjmuje rozluźnioną postawę życiową, kręgosłup też staje się wiotki i z tego powodu zwykle psuje się postawa. Prosto chodzi ten, kto jest zdecydowanie ukierunkowany na swój cel. Dumny człowiek też chodzi prosto, ponieważ jest mocno skoncentrowany na sobie. U takich ludzi podczas chodzenia mocno wystaje: albo brzuch, albo pierś, czym dumny się wyróżnia. Dlatego jeśli cierpi postawa, koniecznie jest to związane z jakimiś wadami charakteru. Ale jeśli chodzi o odcinek szyjny, lędźwiowy i piersiowy, to zależy od tego, w których ośrodkach cierpi charakter. Upór wywołuje choroby lędźwi. Przy braku radości, gdy człowiek staje się źródłem niepokoju dla wszystkich, cierpią u niego środkowe odcinki kręgosłupa. A ci, którzy po prostu są leniwi, nie chcą wypełniać swojego obowiązku lub są nadmiernie napięci – zaburzenia pojawiają się w lędźwiach, lub jeśli zmiany w charakterze są związane ze sferą emocjonalną, to cierpi odcinek szyjny.
Okrucieństwo. Delikatny, miękki, wrażliwy charakter daje człowiekowi możliwość posiadania zawsze zdrowego i elastycznego kręgosłupa. Kręgosłup cierpi z powodu niewłaściwie wybranej postawy życiowej, ponieważ jest podstawą do utrzymania funkcji życiowych w naszym ciele. Niewłaściwe wykorzystanie swojej energii życiowej, niszczy drzewo życia, jak nazywa się kręgosłup w wielu starożytnych pismach. Okrutny człowiek zawsze wymaga od innych wykonania tego, co jest ponad ich siły. Okrucieństwo przejawia się także wtedy, gdy w trudnej chwili kogoś zostawia się w bezbronnym stanie. W najbardziej bezbronne położenie trafiają ryby, gdy muszą umierać z uduszenia. Ponieważ odcisk okrucieństwa pozostaje także na produktach rybnych, to wszyscy, którzy odżywiają się rybami, są skazani na chory kręgosłup. Gromadząc w umyśle siłę okrucieństwa, człowiek narusza elastyczność i sprężystość kręgosłupa. Stopniowo w wyniku nadmiernej stymulacji kręgosłupa, rozrastają się w nim tkanki chrzęstne i kostne. Osteochondroza to oznaka tego, że niewłaściwie został wybrany tonus działalności, styl życia, postawa życiowa. Okrucieństwo w funkcjach woli prowadzi do zwiększonej aktywności mięśni podtrzymujących kręgosłup z prawej strony, w rezultacie dyski przesuwają się w lewo i w tym przypadku często następuje prawostronne ściśnięcie korzeni nerwowych. Jeśli okrucieństwo przejawia się w emocjach i myślach, to samo dzieje się po lewej stronie. Nie przestając jeść ryb, niemożliwe jest pozbycie się tej choroby. Należy zawsze zastanawiać się nad tym, co będzie ze mną, jeśli będą się do mnie odnosić tak samo. Takie myśli są bardzo pożyteczne, ponieważ zgodnie z prawem karmy, w każdym przypadku, przyjdzie znaleźć się w podobnej sytuacji.
Sprzeczność. Jeśli mówimy jedno, a robimy drugie, to tonus woli i tonus myśli będą się różnić od siebie. W rezultacie różnicy w tonusie umysłowym prawej i lewej półkuli pojawiają się różnice w pracy układu nerwowego prawej i lewej półkuli, co prowadzi do licznych dysfunkcji w organizmie. Wpływa to również na aktywność mięśni przykręgosłupowych i w rezultacie następuje ściśnięcie zakończeń nerwowych. Aby poprawić tę wadę, trzeba wyrabiać w sobie odpowiedzialność za swoje myśli, słowa i czyny.
Przepracowanie. To zawsze albo przepracowanie myśli, wtedy tonus myśli z lewej strony będzie osłabiony i zgnie w lewo, albo przepracowanie woli, to odpowiednio zgnie w prawo. Kiedy umysł człowieka jest ogólnie bardzo napięty, rozwija się kompresyjne ściśnięcie kręgosłupa i jako kulminacja tego procesu rozwija się choroba Bechterewa, z jej nieprzyjemnymi konsekwencjami dla całego kręgosłupa. Aby wyzdrowieć z tych wad charakteru, konieczne jest zrozumienie, że napięcie jest oznaką tego, że człowiek sam nie wierzy w końcowy rezultat swojej działalności. Jeśli jesteś stale napięty, staraj się znaleźć dla siebie najlepsze zajęcie, które sprawiałoby radość. Jeśli to niemożliwe, to każda praca, którą mamy z przeznaczenia, może stać się radosna, jeśli pracuje się z celem zrobienia jakiegoś pożytku dla społeczeństwa, w imię podążania za prawami Boga.
Napastliwość. To zawsze brak wiary w pozytywne cechy charakteru otaczających ludzi. Prowadzi zarówno do osteochondrozy, jak i do rwy korzonkowej, ponieważ napastliwość w umyśle lub woli tworzy dysfunkcjonalne zaburzenia w organizmie, a sam styl przeciwstawiania się otaczającym ludziom prowadzi do napiętego tonusu w kręgosłupie i wywołuje wzmożony wzrost tkanek kręgosłupa.
Dla leczenia kręgosłupa ważne jest zrezygnowanie z pożywienia rybnego, zajęcie się pranajamą, która doprowadza umysł do równowagi, dobrze wykonywać takie ćwiczenia hatha jogi jak pozycja lotosu, pozycja skręcona. Konieczne jest wykluczenie pracy nocnej, wyrabianie odpowiedzialności za swoje słowa i czyny, przezwyciężenie w sobie okrucieństwa w relacjach z bliskimi ludźmi.
Według Siergieja S. Konowałowa ("Medycyna energoinformacyjna według Konowałowa. Uzdrawiające emocje"), choroby dolnej części pleców są spowodowane strachem przed utratą pieniędzy, brakiem wsparcia finansowego. Choroby środkowej części pleców odzwierciedlają poczucie winy, gdy uwaga jest przykuta do przeszłości. Przyczyną chorób górnej części pleców jest brak wsparcia moralnego, poczucie, że nie jest się kochanym, powstrzymywanie uczucia miłości.
Sposób leczenia. Gruntownie zmienić swoje wyobrażenie o życiu. W tym celu nastawić się na prawidłowy tryb życia (czytajcie o nim w książce), prowadzić medytacje z książką, częściej wchodzić w kontakt ze mną, prosić mnie o uzdrawiającą energię.
Ściśnięcie dysków międzykręgowych. Przyczyny: problemy z plecami i kręgosłupem odzwierciedlają brak oparcia i wsparcia w życiu. Postrzegasz życie jako ciężar nie do uniesienia, jako ciągłe życiowe trudy. Bardzo często strach o pieniądze, o swój dobrobyt materialny prowadzi do problemów z dolną częścią pleców.
Władimir Żykarencew w swojej książce "Droga do wolności. Karmiczne przyczyny powstawania problemów albo jak zmienić swoje życie" wskazuje na główne negatywne nastawienia (prowadzące do chorób) i harmonizujące myśli (prowadzące do uzdrowienia) związane z pojawieniem się i leczeniem rwy korzonkowej, rwy kulszowej — neuralgii nerwu kulszowego:
Negatywne nastawienie, prowadzące do problemów i chorób:
Nadmierna krytyczność. Strach o pieniądze i przyszłość.
Harmonizujące myśli:
Idę ku swojemu najwyższemu dobru. Moje dobro jest wszędzie i jestem bezpieczny.
Louise Hay w swojej książce "Ulecz swoje ciało" wskazuje na główne negatywne nastawienia (prowadzące do chorób) i harmonizujące myśli (prowadzące do uzdrowienia) związane z pojawieniem się i leczeniem rwy korzonkowej:
Negatywne nastawienie, prowadzące do problemów i chorób:
Hipokryzja. Strach o pieniądze i o przyszłość.
Harmonizujące myśli:
Zaczynam żyć z wielką korzyścią dla siebie. Moje dobro jest wszędzie, a ja zawsze jestem w pełni bezpieczny.
Poszukiwania i badania metafizycznych (subtelnych, mentalnych, emocjonalnych, psychosomatycznych, podświadomych, głębokich) przyczyn problemów z kręgosłupem trwają. Ten materiał jest stale aktualizowany. Prosimy czytelników o pisanie swoich komentarzy i przesyłanie uzupełnień do tego artykułu. Ciąg dalszy nastąpi!
© Andrei ZHALEVICH
www.zhalevich.com
Wykorzystane źródła
- Andrei Zhalevich. ŚWIATOROZUMIENIE. Poszukiwanie głębokich znaczeń, odkrycie pierwotnych przyczyn i wyższych przeznaczeń. - Wrocław: Zhalevich.Com, 2023 r.
- Луиза Хей. Исцели себя сам. - М.: ОЛМА, 1990 г.
- Владимир Жикаренцев. Путь к свободе. Кармические причины возникновения проблем или как изменить свою жизнь. - СПб.: МиМ-Дельта, 1996 г.
- Лазарев С. Н. Диагностика кармы (Т. 1-12). - CПб.: АО Сфера. 1993-2000 гг.
- Валерий Синельников. Возлюби болезнь свою. - К.: София, 2001 г.
- Лиз Бурбо. Твое тело говорит «Люби себя!». - К.: София, 2008 г.
- Торсунов О. Г. Связь болезней с характером. Жизненная энергия человека. - М., 2015 г.
- Бодо Багински, Шарамон Шалила. «Рейки» - универсальная энергия жизни. - К.: София, 2002 г.
- Энергоинформационная медицина по Коновалову. Исцеляющие эмоции. - CПб.: Питер, 2009 г.
- Анатолий Некрасов. 1000 и один способ быть самим собой. - М.:Амрита, 2008 г.
- Лууле Виилма. Душевный Свет. - Екатеринбург: У-Фактория, 2000 г.
- Лууле Виилма. Светлый источник любви. - Екатеринбург: У-Фактория, 2009 г.
i inne źródła na temat psychosomatyki i Światorozumienia