Skóra. Psychosomatyka i metafizyka chorób skóry
MOWA : Język polski | Свята-Мова | Русский язык
Masz problemy ze skórą? Rozważmy metafizyczne (subtelne, mentalne, emocjonalne, psychosomatyczne, podświadome, głębokie) przyczyny problemów i chorób skóry.
Doktor N. Volkova pisze: "Udowodniono, że około 85% wszystkich chorób ma przyczyny psychologiczne. Można przypuszczać, że pozostałe 15% chorób również jest związanych z psychiką, ale ustalenie tego związku pozostaje kwestią przyszłości... Wśród przyczyn powstawania chorób uczucia i emocje zajmują jedno z głównych miejsc, a czynniki fizyczne - wychłodzenie, infekcje - działają wtórnie, jako mechanizm wyzwalający..."
Doktor A. Meneghetti w swojej książce "Psychosomatyka" pisze: "Choroba to język, mowa podmiotu... Dla zrozumienia choroby konieczne jest odkrycie projektu, który podmiot tworzy w swojej podświadomości... Następnie konieczny jest drugi krok, który musi wykonać sam pacjent: powinien się zmienić. Jeśli człowiek zmieni się psychologicznie, to choroba, będąca nieprawidłowym przebiegiem życia, zniknie..."
Rozważmy metafizyczne (subtelne, mentalne, emocjonalne, psychosomatyczne, podświadome, głębokie) przyczyny problemów skórnych.
Oto co piszą na ten temat światowej sławy eksperci w tej dziedzinie i autorzy książek na ten temat.
OGÓLNE PROBLEMY ZE SKÓRĄ
Lise Bourbeau w swojej książce "Twoje ciało mówi: 'Pokochaj siebie!'" pisze:
Skóra, zewnętrzna powłoka ciała, składa się z warstwy dolnej (skóry właściwej) i warstwy powierzchniowej (naskórka). Chroni ciało i zapewnia jego stały kontakt z otaczającym światem.
Blokada emocjonalna:
Na poziomie metafizycznym skóra reprezentuje zdolność człowieka do doceniania siebie w obliczu otaczającego świata. Będąc powłoką ciała, odzwierciedla to, co człowiek myśli o sobie. Temu, kto chce się dowiedzieć, co naprawdę myśli o sobie, wystarczy opisać swoją skórę. Przykład: delikatna skóra oznacza Uważam się za delikatnego. Jeśli skóra jest sucha, patrz również artykuł RYBIA ŁUSKA.
Każdy problem ze skórą mówi o tym, że człowiek wstydzi się samego siebie. Przywiązuje zbyt dużą wagę do tego, co myślą o nim inni. Nie pozwala sobie być sobą i zbyt chętnie siebie odrzuca. Jego wewnętrzna integralność łatwo ulega naruszeniu nawet przez słabe oddziaływania z zewnątrz. Taka osoba jest bardzo wrażliwa na to, co dzieje się wokół niej, zbyt łatwo pozwala innym dotknąć ją do żywego i nie potrafi pokochać siebie taką, jaka jest.
Jeśli problemowi ze skórą towarzyszy wydzielanie się ropy, oznacza to, że jakaś osoba lub sytuacja jest dla ciebie tak nieprzyjemna, że próbujesz się jej pozbyć za pomocą tej choroby.
Poważna choroba skóry to doskonały sposób na oddalenie się od ludzi. Skóra pozwala człowiekowi wchodzić w kontakt z innymi ludźmi, ona też pozwala mu izolować się od ludzi. Człowiek może tak bardzo wstydzić się siebie, że odmawia wchodzenia w relacje z innymi ludźmi, używając swojej choroby skóry jako wymówki. Staje się nietykalna. Chciałaby mieć nową skórę, czyli całkowicie się zmienić.
Kiedy człowiek próbuje się do kogoś zbliżyć i napotyka obojętność lub lekceważenie, wywołuje to u niego wstyd i urazę, które z kolei mogą wywołać raka skóry.
Jeśli choroba skóry zmusza człowieka do ciągłego drapania się, patrz również artykuł ŚWIĄD.
Choroba, która atakuje tylko powierzchowną warstwę skóry (na przykład BIELACTWO), mówi o tym, że człowiek ciężko przeżywa rozstanie, rozłąkę lub zakończenie relacji. Czuje się odrzucony. Taka osoba zawsze pragnie ratować innych, zwłaszcza przedstawicieli płci przeciwnej.
Dotknięta część ciała reprezentuje sferę życia, w której należy szukać przyczyny choroby (przykład: uszkodzenie twarzy mówi o strachu przed utratą twarzy). Przeznaczenie różnych części ciała możesz poznać z tej książki.
Blokada mentalna:
Twoja skóra jest bardzo dobrze widoczna zarówno dla ciebie samego, jak i dla innych. Im poważniejszy problem, tym bardziej niepokoi cię twój stosunek do samego siebie. Musisz zmienić swoje wyobrażenia o sobie. W tym celu powinieneś wypisać na kartce papieru swoje pozytywne cechy i codziennie uzupełniać tę listę o jeden nowy punkt. Jeśli masz trudności, zwróć się o pomoc do tych, którzy dobrze cię znają. Choroba skóry to ważny sygnał o tym, że powinieneś dać sobie prawo do bycia niedoskonałym i nie uważać przy tym, że nic nie jesteś wart. Masz prawo bez poczucia winy podjąć decyzję, która pozwoli ci uratować swoją skórę, nawet jeśli ta decyzja nie spodoba się tym, których kochasz. Twoja wartość zawarta jest w tym, co znajduje się w twoim sercu, w twojej unikalnej indywidualności - a nie w wydarzeniach i rzeczach świata fizycznego.
Bodo Baginski i Shalila Sharamon w swojej książce "'Reiki' - uniwersalna energia życia" piszą:
Skóra to organ, który odgranicza nas od otaczającego świata. Stanowi zewnętrzną granicę naszego materialnego bytu. Za pośrednictwem skóry stykamy się ze światem. Dlatego skóra symbolizuje odgraniczenie i kontakt. Zewnętrzne właściwości skóry mogą nam wiele powiedzieć o człowieku, który się pod nią kryje. Tak więc wrażliwy człowiek często ma cienką skórę. Gruba, odporna na uszkodzenia skóra pozwala wyciągnąć wniosek o gruboskórności osobowości. Spocona skóra wskazuje na niepewność lub strach, zaczerwieniona skóra - na podniecenie. Odgraniczenie od otaczającego świata może zostać przerwane albo od wewnątrz, na przykład przy procesie zapalnym, wysypce lub ropniu, albo z zewnątrz - przez uszkodzenie skóry, ranę.
Jeśli masz problemy ze skórą, zawsze powinieneś zapytać siebie, jak się mają sprawy z twoją zdolnością do kontaktów, czułością i tym podobnymi.
Możliwe, że zbyt odgrodziłeś się od otoczenia, sprawdź, czy nie ma w tobie czegoś, co chciałoby przebić tę barierę.
Sesja leczenia Reiki pomoże przebić granicę oddzielającą cię od otaczającego świata i nawiązać z nim pełen miłości kontakt. Wyślij we wskazanym kierunku za pomocą mentalnej metody leczenia dodatkowe impulsy i dodatkowo polecz te obszary skóry, gdzie masz problemy.
Doktor Walery W. Sinielnikow w swojej książce "Pokochaj swoją chorobę" pisze:
Skóra chroni naszą indywidualność. Ponadto jest to ogromny pod względem powierzchni i możliwości organ percepcji.
Choroby skóry:
Uważam, że chorób skórnych w ogóle nie ma. Są choroby wewnętrzne z zewnętrznymi objawami na skórze. Dlatego absurdalne, a nawet szkodliwe jest stosowanie maści. Zamazując zewnętrzne objawy, tym samym zapędzamy chorobę do wewnątrz. Stosowanie środków zewnętrznych to nie leczenie, a tłumienie choroby. Każda choroba to sygnał o tym, że człowiek w swoim życiu popełnia szkodliwe działania lub dopuszcza do swojej duszy negatywne myśli i emocje. Tym bardziej jest to oczywiste przy chorobach skóry.
Na lekcjach histologii w instytucie medycznym przyszłych lekarzy uczą, że tkanka nerwowa i skóra podczas formowania się płodu pochodzą z jednego listka zarodkowego. Dlaczego więc medycyna do tej pory nie zwraca na ten fakt żadnej uwagi i nadal wszystkim chorym z wysypką przepisuje maści, i to jeszcze hormonalne?
Osobiście uznaję tylko trzy "skórne" choroby (i to z dużym zastrzeżeniem), przy których można stosować środki zewnętrzne. To świerzb, liszaj i wszawica (pediculosis). Ale w takich przypadkach, wraz ze stosowaniem środków zewnętrznych, konieczne jest przeprowadzenie głębokiego "oczyszczenia" organizmu i podświadomości.
Choroby skóry to stary, głęboko ukryty mętny osad, brud, coś obrzydliwego, dążącego ku górze. Skóra w takim przypadku działa jak zawór bezpieczeństwa, przez który to wszystko wychodzi na zewnątrz. Skórne objawy choroby to głęboko tłumione emocje, zanieczyszczające duszę, od których organizm stara się uwolnić. Może to być niepokój, strach, poczucie ciągłego zagrożenia. Lub irytacja w stosunku do kogoś. Wstręt i niecierpliwość. A także złość, nienawiść, urazy i poczucie winy.
Inną możliwą przyczyną jest to, że czujesz się bezbronny. Przecież skóra pełni funkcję ochronną. Zaburzone jest twoje zdrowe i spokojne postrzeganie otaczającego świata.
Oto niektóre frazy, które mogą wskazywać na przyczynę:
Coś mnie irytuje;
Ręce mnie świerzbią, żeby to zrobić;
Świąd do niektórych rzeczy;
Splamiłem się.
Według Siergieja S. Konowałowa ("Medycyna energoinformacyjna według Konowałowa. Uzdrawiające emocje"):
Przyczyny:
Reakcja na niepokój i strach. Odmowa przyjęcia odpowiedzialności za własne uczucia.
Sposób leczenia:
Gruntownie zmienić swoje wyobrażenie o życiu. W tym celu uporządkować właściwy tryb życia (przeczytaj o nim w książce), prowadzić medytacje z książką, częściej nawiązywać łączność ze mną, prosić mnie, swojego Nauczyciela, o uzdrawiającą energię.
Louise Hay w swojej książce "Ulecz swoje życie" wskazuje na główne negatywne przekonania (prowadzące do chorób) i harmonizujące myśli (prowadzące do uzdrowienia) związane z pojawieniem się i leczeniem problemów skórnych:
Niepokój. Strach. Zastarzały osad w duszy. Jestem zagrożony.
Harmonizujące myśli: Z miłością chronię siebie spokojnymi, radosnymi myślami. Przeszłość jest wybaczona i zapomniana. Teraz mam pełną wolność.
Doktor Oleg G. Torsunow w swojej książce "Związek chorób z charakterem" pisze:
Zdrowie skóry jest związane z takimi cechami charakteru jak: czystość, spokój, dobroć, otwartość, odwaga.
Czystość skóry i umysłu sprzyja normalizacji funkcji wydzielniczej skóry.
-Brud skóry, niechlujstwo, nieczystość wywołują procesy zapalne w gruczołach wydzielniczych skóry.
-Zanieczyszczenie umysłu (mentalny brud) zakłóca normalną aktywność gruczołów wydzielniczych skóry. Charakterystyczną oznaką takich zaburzeń jest pogorszenie zapachu skóry.
-Spokój daje skórze możliwość posiadania normalnej wrażliwości.
-Drażliwość, konfliktowość prowadzą do zwiększenia wrażliwości skóry.
-Depresyjność charakteru obniża wrażliwość powłok skórnych.
-Dobroć w charakterze sprzyja normalizacji krążenia krwi w skórze, co prowadzi do zdolności znoszenia zarówno gorąca, jak i zimna.
-Egoistyczne pragnienie wywołania dobrego stosunku do siebie nadmiernie wzmacnia krążenie krwi w skórze, co powoduje zwiększoną wrażliwość człowieka na gorącą pogodę.
-Złość prowadzi do zmniejszenia krążenia krwi w skórze, co powoduje zwiększoną wrażliwość na zimno.
-Otwartość zwiększa siły obronne skóry przeciwko infekcjom.
-Zamkniętość powoduje obniżenie odporności skórnej.
-Bezczelność, rozpasanie powodują zaburzenie odporności skórnej.
-Odwaga normalizuje wrażliwość receptorów skóry.
-Strach, lękliwość zwiększają wrażliwość skóry.
-Agresywność nadmiernie obniża wrażliwość skóry.
Choroby skóry wywołują: niepokój, rozpusta, nieczystość, strach
Niepokój:
Skóra jest organem ochronnym, jest również związana z umysłem, jak wszystko w naszym ciele. Jeśli jest niepokój, skóra zaczyna cierpieć. Spokój czyni skórę zdrową. Niepokój często powstaje z braku ochrony. Przed czym człowiek bywa niechroniony? Pierwsza przyczyna - brak wiary. Jeśli nie ma wiary w sprawiedliwość, w Boga, to nie ma możliwości czuć się spokojnie. Druga przyczyna - to egoizm. Kiedy egoistycznie nastawiony człowiek w wyniku niezadowolenia nie może być spokojny, wszystko go drażni, to nie czuje się chroniony.
Niepokój powstaje również z naszych niewłaściwych relacji między ludźmi. Kłótnie mocno obciążają umysł i pozbawiają spokoju. To samo robią nieokiełznane pragnienia. Niepokój może prowadzić do silnego podrażnienia umysłu, co z kolei często daje zwiększoną wrażliwość skóry i staje się przyczyną rozwoju chorób skóry. Tak choroby skóry zaczynają się po prostu na tle nerwowym. Czasami u niespokojnych ludzi skóra staje się bardzo wrażliwa i zaczyna reagować na wcześniej łatwo tolerowane czynniki drażniące - mydło, proszek do prania, nieprzegotowana woda itp.
Do leczenia niepokojów trzeba uporządkować swoje życie reżimem dnia, zacząć robić ćwiczenia oddechowe, które dyscyplinują umysł, a także zajmować się hatha jogą. Regularne słuchanie muzyki duchowej, zwłaszcza Śpiewania Świętych Imion, bardzo szybko prowadzi człowieka do stanu spokoju, ponieważ właśnie ta praktyka jest zalecana przez Wedy do oczyszczenia świadomości w naszej epoce.
Rozpusta:
Często choroby skóry, na przykład neurodermit, łuszczyca, egzema trudno się leczą i sprawiają wiele niepokojów. Te choroby skóry czasami pojawiają się w wyniku tego, że w poprzednim życiu ten chory zajmował się rozpustą. Rozpusta pozbawia człowieka wewnętrznej czystości, narusza odporność, prowadzi do zaburzenia układu nerwowego. Tak pojawiają się przewlekłe trudno uleczalne uszkodzenia skóry, które są związane z zaburzeniami: metabolizmu, regulacji nerwowej i funkcji odpornościowych.
Wedy twierdzą, że rozpusta pozbawia człowieka wielu dobrych cech, a także skraca długość jego aktywnego życia. Mąż i żona są stale psychicznie związani ze sobą, ich szczęście jest podzielone na pół. Dlatego, jeśli ktoś z małżonków zdradza, wiąże swoje życie jeszcze z jedną osobą. Każdy kontakt seksualny mocno wiąże dwoje ludzi ze sobą. W ten sposób niewierny małżonek jest przyczyną cierpień dla całej rodziny. Przynosi chłód w relacjach, obojętność, bezduszność, oszustwo i w konsekwencji tego wszystkiego niezadowolenie, niezgodę, okrucieństwo. W rezultacie w następnym życiu trzeba płacić ciężkimi przewlekłymi chorobami. W ten sposób rozwiąźli ludzie zwykle cierpią na ciężkie przewlekłe choroby. Medycyna próbuje nauczyć się je leczyć, ale ponieważ choroby są dawane jako kara, to na zmianę tym, które łatwo się leczy, przychodzą nowe, które leczyć współczesnymi metodami jest o wiele trudniej. Znamy wiele przykładów takich chorób - AIDS, różne grzybicze porażenia dróg płciowych, lamblioza itd. Tylko rozumiejąc, jak naprawdę można być szczęśliwym w relacjach z bliską osobą, można pokonać w sobie rozpustę. Szczęście, nawet w zwykłym rozumieniu tego słowa, jest nie do pogodzenia z kłamstwem, egoizmem, okrucieństwem. Tylko ustanowienie ciepłych, wiernych, bezinteresownych relacji w rodzinie da poczucie rodzinnego szczęścia. Szczególnie szczęśliwe są te rodziny, w których przyjęte jest żyć całą rodziną dla Boga i dla dobra społeczeństwa.
Nieczystość:
Atakuje skórę zarówno bezpośrednio, jak i poprzez wtórne naruszenie funkcji odpornościowych. Zewnętrzny brud prowadzi do wnikania mikroorganizmów w tkanki skóry i ich rozmnażania się. Brud na ciele, kalając rozum, zakłóca jego kontrolę nad funkcjami odpornościowymi organizmu. Tak pojawia się obniżona wrażliwość na czynniki obce, co daje możliwość swobodnego rozmnażania się bakteriom lub podwyższona wrażliwość, co prowadzi do reakcji alergicznych na skórze. Nieczystość rodzi liczne problemy we wszystkich sferach życia, ponieważ cierpi na tym rozum. Dlatego obowiązkiem każdego człowieka dążącego do bycia rozumnym jest wykonywanie codziennie rano pełnego obmycia chłodną wodą. Istnieje wiele różnych zasad czystości, które pozbawiają człowieka skalania i czynią życie radosnym. O tym będzie mowa w rozdziale "Zasady czystości".
Strach:
Silny strach może zwiększyć wrażliwość skóry i wywołać pokrzywkę lub inne podobne reakcje skórne. Strach jest pokonywany tylko poprzez studiowanie naszej głębokiej duchowej natury.
Leczenie chorób skóry zaczyna się od czystości zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Wewnętrzna czystość zależy od naszych czynów, a zewnętrzna czystość od stosunku do samego siebie. Poczucie własnej godności i duma to całkowicie przeciwstawne rzeczy. Poczucie własnej godności oznacza wiarę w swoją możliwość postępu i przestrzegania ustanowionych zasad życiowych. Ono oczyszcza człowieka od wewnątrz. Duma to arogancja i przejaw rozumu w niewiedzy, ona kala świadomość. Dla kultywowania zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej czystości trzeba pozbyć się dumy i rozwijać w sobie poczucie własnej godności.
CHOROBY GRZYBICZE wywołują: niechlujstwo, nieczystość, okrucieństwo, kłamliwość.
Niechlujstwo, nieczystość:
Człowiek przestaje dbać o swój wygląd zewnętrzny, gdy nie ma nawyku lub już tego nie potrzebuje. Często młodzi ludzie przed małżeństwem, chcąc się sobie spodobać, ubierają się bardzo starannie, ale potem w życiu wspólnym mogą wyglądać nieestetycznie. Przyczyna tego jest jedna - oni, w wyniku wzajemnych obelg, przestali szanować się nawzajem tak jak wcześniej. Kiedy robimy coś na pokaz, z egoistycznych motywów i otrzymujemy uznanie, to potem i tak wszystko wraca na swoje miejsce. W ten sposób przyczyną niechlujstwa jest wciąż ta sama egoistyczność. Niechlujny człowiek nie rozumie, że swoim złym wyglądem zewnętrznym przynosi niepokój otaczającym ludziom. Zazwyczaj tacy ludzie lubią rozrzucać rzeczy i tym narzucają wszystkim swoją leniwą świadomość. Niechlujstwo i obraźliwy stosunek do otoczenia są ściśle ze sobą powiązane. Jeśli człowiek obraźliwie odnosi się do bliskich, to wcześniej czy później staje się niechlujny. Jest mu obojętne, co o nim myślą. Wewnętrzny stan umysłu zawsze kopiuje zewnętrzny, i w tym przypadku od niechlujstwa cierpią siły obronne organizmu, pracują one mniej sprawnie. To daje możliwość istnienia w organizmie jakiejś infekcji, na przykład grzybiczej. Ponadto, gdy infekcja grzybicza dopiero się pojawia, można ją szybko pokonać, na przykład smarując miejsce porażenia zwykłą jodyną. Jednak niechlujny człowiek nie bardzo śledzi, co się dzieje z jego ciałem, nie dlatego, że troszczy się o coś wznioślejszego, ale dlatego, że po prostu jest mu leniwo o tym pomyśleć. W ten sposób egoistyczna lekceważącość (obraźliwy stosunek do otoczenia) i lenistwo to dwie cechy, które czynią człowieka niechlujnym.
Okrucieństwo:
Ta cecha charakteru zawsze jest związana z nienawiścią i nieokiełznanymi pragnieniami. Nienawiść niszczy siły obronne organizmu, a nieokiełznane pragnienia zaburzają metabolizm. Wszystko to razem daje możliwość istnienia infekcji grzybiczej. Kiedy człowiek dokonuje przemocy swoimi okrutnymi słowami, to musi również sam według prawa karmy ucierpieć. Dlatego otrzymuje swoją okrutność z powrotem, w postaci ciągłego niepokoju ze strony wewnętrznych agresorów. To nie żart. Rzeczywiście wszystkie agresywne mikroby, jak i inne żywe istoty, mają subtelne ciało umysłu, jednak w słabo rozwiniętej formie. Niemniej jednak jedne bakterie mają bardziej przyjazny charakter, inne mniej. Mikroby o złym charakterze nie współpracują z naszym organizmem, a atakują go.
Kłamliwość:
To ta cecha charakteru, która jest bezpośrednio związana właśnie z infekcją grzybiczą. Grzyby też są kłamliwe, dlatego tak trudno je leczyć. Grzyby pasożytują dzięki swojej zdolności oszukiwania odporności człowieka. Próbują uchodzić za swoich, ale mimo to pasożytują i szkodzą organizmowi. Kłamliwy człowiek przede wszystkim oszukuje samego siebie. Jest to związane z samym faktem oszustwa. Aby oszukać, trzeba najpierw usprawiedliwić ten zły czyn przed swoim rozumem. W pierwszej kolejności zachodzi wewnętrzny dialog umysłu i rozumu, w którym umysł próbuje udowodnić rozumowi konieczność popełnienia tego czynu. Następnie, jeśli rozum jest słaby i nie rozumie konsekwencji oszustwa, to umysł, zwyciężając, zmienia w nim koncepcję. Człowiekowi teraz wydaje się, że oszukiwać można, to po prostu konieczne. Tak rozum wchodzi w stan niewiedzy. W tym stanie, zarówno wewnątrz organizmu, jak i na zewnątrz, źle rozróżnia między złym a dobrym. Taki człowiek już nie może prawidłowo wybrać sobie przyjaciół, nie czując w nich kłamliwości i to samo dzieje się z odpornością. Odporność przestaje rozróżniać między swoimi a obcymi. W ten sposób, aby leczyć choroby grzybicze, należy zwrócić główną uwagę na to, aby przestać kłamać.
W leczeniu chorób grzybiczych bardzo ważne jest, aby nie przesadzać ze słodkim, ostrym, kwaśnym jedzeniem w drugiej połowie dnia. Konieczne jest dokładne dbanie o czystość ciała, wykonując codziennie pełne obmycie i codziennie zmieniając bieliznę. Dobrze pomogą zajęcia pranayamą, dające energię. Także konieczne jest dobranie sobie leku, który by stopniowo zniszczył grzyba. Jednak jest to niemożliwe, jeśli nie usunie się psychologicznej przyczyny jego pojawienia się w organizmie.
ROPNE CHOROBY SKÓRY wywołują: brak celu, przemęczenie, chciwość, niechlujstwo, nieczystość, stresy.
Kilka cech charakteru może wywoływać te choroby na różne sposoby.
Brak celu:
Z powodu braku celu cierpi układ limfatyczny, który programuje zniszczenie bakterii - obniżenie odporności. Zaburzając się, wywołują wtórny rozwój ropnia lub jakiejkolwiek innej infekcji mikrobowej skóry. Mikroby szybko mogą zacząć się rozmnażać.
Przemęczenie:
Bezradosna praca > przemęczenie > zaburzenie wytwarzania limfocytów > obniżenie odporności - taka jest sekwencja często wywołująca choroby zakaźne
Chciwość:
Nadmierne przywiązanie do rzeczy wywołuje zaburzenie funkcji hormonalnych w organizmie, również cierpi metabolizm, to często prowadzi do zaburzenia funkcji ochronnej skóry i w konsekwencji rozwoju procesów zakaźnych w niej.
Niechlujstwo, nieczystość:
Naturalnie również prowadzi do infekcji skórnych. Czystość skóry bezpośrednio zależy od czystości świadomości. Jedni ludzie żyją bardzo czysto, inni bardzo brudno. Od człowieka może pachnieć na 5 metrów. On po prostu nie odbiera zapachu brudnego ciała jako złego. Gdyby było zrozumienie, to odpowiednio pojawiłoby się pragnienie chodzenia w czystości. Brak zrozumienia co jest złe, a co dobre - to wyraźna oznaka brudnej świadomości. Liczne grzeszne czyny czynią rozum zanieczyszczonym. Brud w rozumie pozwala człowiekowi żyć jak świnia.
Wedy zalecają wykonywanie pełnego obmycia przynajmniej raz dziennie. Ciekawe jest zauważenie, że zapach potu również jest związany ze stylem życia i zachowaniem, a nawet nastrojem człowieka.
Jeśli porozmawiać o tym, jak określić poziom rozwoju świadomości tego czy innego człowieka, od razu pojawi się wiele różnych systemów testowych. Jednak poziom świadomości łatwo określić, gdy tylko człowiek otwiera usta i zaczyna mówić. Dźwięk zawiera w sobie najgłębszą informację, a czysty rozum może szybko ją rozszyfrować. W zależności od jego zainteresowań i nastawienia można wnioskować o poziomie świadomości. Czystość myśli - oto kryterium. Czystość myśli oznacza - brak w mowie: zazdrości, krytycyzmu, nienawiści, pochlebstwa, kłamstwa, polityczności, chciwości, chamstwa itd. Czystość mowy zależy od wielu czynników, w tym od czystości ciała. Brudne ciało kala rozum człowieka i staje się mu trudniej rozróżniać między dobrym a złym.
Na przykład: często, przychodząc po pracy, zaczynamy wyjaśniać z bliskimi swoje relacje, a potem dziwimy się - skąd taki zepsuty nastrój. Rzecz w tym, że po drodze do domu chcąc nie chcąc człowiek, nieco zmęczony po dniu pracy, wpada pod wpływ myśli różnych spotykających go ludzi. Ten, kto rozumie, że w świadomości coś jest nie tak, zanim zacznie rozmawiać, idzie do łazienki i bierze prysznic. Chęć kłótni od razu znika. Zapytacie - "a jeśli nie jestem brudny, to po co się myć". Woda oczyszcza człowieka nie tylko z grubego brudu, ale i z subtelnego. Dlatego po chłodnym prysznicu zawsze poprawia się nastrój.
Teraz widzicie, że przestrzeganie zasad czystości daje nam możliwość unikania stresów, które również mogą stać się przyczyną rozwoju ropnych chorób skóry.
Częste stresy:
Wywołują one załamanie normalnej pracy odporności i jednocześnie zaburzają metabolizm, co prowadzi do intoksykacji organizmu. Te dwie przyczyny dają szybki rozwój chorób zakaźnych skóry. Z tego powodu na infekcje skórne często chorują żołnierze, chociaż brak czystości skóry w tym przypadku też powinien być brany pod uwagę.
ZWIĘKSZONA PIGMENTACJA SKÓRY. Często bywa od chciwości. Rodzaj chciwości taki.
Obniżona pigmentacja skóry. Powstaje odwrotnie, z beztroskiego podejścia. Bielactwo bywa, daltonizm, kiedy człowiek w ogóle bez pigmentacji się rodzi. To oznacza, że w poprzednim życiu człowiek wyrzekł się swoich obowiązków, świata, ale przy tym nie żył jak święty człowiek, a po prostu wykorzystywał tę pozycję do życia. To jest jakby jedna z przyczyn.
Doktor Luule Viilma w swojej książce "Psychologiczne przyczyny chorób" pisze:
Skóra (defekty) rany, wrzody suchość:
Ciągłe wylewanie złości. Wstyd własnej uczciwości.
Choroby skóry:
Złość. Protest przeciwko pieszczocie.
Doktor Luule Viilma w swoich pracach pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach problemów ze skórą:
Pierwsza daje znać skóra człowieka. Skóra ukrywa życie duchowe.
Skóra stanowi mapę geograficzną życia duchowego człowieka.
Pigmentacja skóry jest określana przez temperament.
Tkanka tłuszczowa - skład złości.
Świąd daje sygnał o zmianach w ruchu energii. Przypomnijcie sobie, jaka myśl przyszła Wam do głowy przy czytaniu tych linijek. Czy projektowaliście przeczytane na siebie? Czy też przeraziliście się sumą wydaną na wyroby perfumeryjne? Jeśli tak, to nie warto rozpaczać. Lekcje ludzkości zawsze dotykają zawartości portfela.
Sucha skóra oznacza, że człowiek nie chce okazywać swojej złości. Im skóra jest bardziej sucha, tym ukryta złość większa. Łuszczenie się skóry przejawia się, w szczególności, w postaci łupieżu. Łupież wyraża pragnienie uwolnienia się od drażniącej bezmyślności. Łuszczenie się suchej skóry wskazuje na ostrą potrzebę szybkiego uwolnienia się od złości, co jednak nie udaje się z powodu nieumiejętności.
Zaczerwienienie suchej skóry - złość stała się wybuchowa.
Łuszczenie się i zaczerwienienie suchej skóry w postaci plam jest charakterystyczne dla łuszczycy. Łuszczyca - to psychiczny masochizm: heroiczna duchowa cierpliwość, sprawiająca człowiekowi szczęście swoim rozmachem.
Tłusta skóra jest właściwa tym, którzy nie wstydzą się wylewać swojej złości. Tłusta skóra dłużej pozostaje młoda, ponieważ człowiek uwalnia złość z niewoli; tłuszcz dziękuje za to ciału. Młodym przebaczenie przychodzi łatwiej niż starym.
Im skóra bardziej tłusta, tym człowiek więcej mówi złego i robi dobrego swoją złością.
A kto, złoszcząc się, rozpala swoją złość i zaczyna wybierać, na kogo by ją wylać, i nie wyciąga wniosku ze swojego błędu, u tego nagromadzona złość zaczyna tworzyć ogniska. Ropne pryszcze świadczą o tym, że człowiek ma już bardziej konkretną złość lub wroga, ale tę złość trzyma w sobie. Złość, wylana we właściwym miejscu i z właściwym celem, odżywia skórę łojem.
Normalna skóra - zrównoważony człowiek.
Pigment - to "ognik" życia, temperament. Kto tłumi swój temperament, uważa, że okazywanie go jest nieinteligentne i nieładne, ten ma białą skórę. Ale jeśli ten powściągliwy człowiek zaczyna się irytować z powodu tego, że innej, mniej wychowanej osobie dobrze się powodzi, to pigment przebija się małym wulkanem - plamą pigmentową, właśnie nad tym miejscem, gdzie gnieździ się problem. Nie to, żeby osoby o białej skórze nie miały pigmentu, on jest po prostu ukryty.
Plamy pigmentowe mówią o tym, że człowiekowi brakuje uznania, nie może się samorealizować, jego poczucie godności jest urażone. Wrodzone plamy - pieprzyki - pochodzą od analogicznych stresów u matki. Pojawiające się w ciągu życia plamy pigmentowe większego lub mniejszego rozmiaru są przejawem narastających w człowieku odpowiednich stresów.
Plamy depigmentacyjne - nieświadome poczucie winy, z powodu którego człowiek nie pozwala sobie na samorealizację, co jednak jest niezwykle potrzebne. Człowiek tłumi siebie z obawy przed cudzą opinią. Często plamy depigmentacyjne są znakiem długu karmy z poprzednich żyć.
Czerwone plamy na skórze są spowodowane wzburzeniem i wskazują na to, że toczy się walka między strachem a złością.
Siergiej N. Łazariew w swoich książkach "Diagnostyka karmy" (tomy 1-12) i "Człowiek przyszłości" pisze o tym, że główną przyczyną absolutnie wszystkich chorób jest deficyt, niedostatek lub nawet brak miłości w duszy człowieka. Kiedy człowiek stawia coś ponad miłość do Boga (a Bóg, jak mówi się w Biblii, jest Miłością), to zamiast zdobywać boską miłość, dąży do czegoś innego. Do tego, co (błędnie) uważa za ważniejsze w życiu: pieniądze, sława, bogactwo, władza, przyjemności, seks, relacje, zdolności, porządek, moralność, wiedza i wiele, wiele innych materialnych i duchowych wartości... Ale to wszystko nie jest celem, a tylko środkami do zdobycia boskiej (prawdziwej) miłości, miłości do Boga, miłości takiej jak u Boga. A tam, gdzie nie ma (prawdziwej) miłości w duszy, jako sprzężenie zwrotne od Wszechświata, przychodzą choroby, problemy i inne nieprzyjemności. Jest to potrzebne po to, aby człowiek się zastanowił, uświadomił sobie, że idzie w złym kierunku, myśli, mówi i robi coś nie tak i zaczął się poprawiać, wszedł na właściwą Drogę! Jest wiele niuansów, jak choroba przejawia się w naszym organizmie. Więcej o tej praktycznej koncepcji można dowiedzieć się z książek, seminariów i video-seminariów Siergieja Nikołajewicza Łazariewa.
RYBIA ŁUSKA
Lise Bourbeau w swojej książce "Twoje ciało mówi: Pokochaj siebie!" pisze:
Rybia łuska charakteryzuje się stałą suchością skóry i jej łuszczeniem się. Najczęściej ta choroba pojawia się zaraz po urodzeniu dziecka lub w pierwszych miesiącach jego życia.
Przeczytaj poniższy opis i artykuł SKÓRA (PROBLEMY).
Blokada emocjonalna:
Ponieważ ta choroba atakuje człowieka we wczesnym dzieciństwie, jej przyczyn należy raczej szukać w jego poprzednim życiu. Każda suchość skóry mówi o suchym, niewystarczająco miękkim stosunku do czegoś lub kogoś. Ponieważ skóra reprezentuje tę część naszej osobowości, którą pokazujemy otoczeniu, po jej stanie można bezbłędnie sądzić o tym, jakim człowiek chce wydawać się innym ludziom. Sucha skóra mówi o tym, że nie chce on pokazywać swojej wrażliwości, swojej miękkości.
Blokada mentalna:
Jeśli masz rybią łuskę lub suchą skórę, twoje ciało chce, żebyś stał się bardziej miękki w stosunku do siebie i innych ludzi. Nie powinieneś już tworzyć jakiegoś określonego wizerunku i cały czas kontrolować siebie. Poobserwuj jednego ze swoich znajomych, który pozwala sobie na okazywanie miękkości, a zobaczysz, że nie jest on bardziej wrażliwy niż wszyscy inni. Postaraj się być bardziej elastyczny i miękki, a twoje życie stanie się o wiele przyjemniejsze.
Jeśli na rybią łuskę choruje twoje dziecko, przeczytaj mu to wyjaśnienie - jego dusza na pewno wszystko zrozumie.
CZYRAK
Czyrak — ostre ropno-martwicze zapalenie skóry i tkanki podskórnej wokół grupy mieszków włosowych i gruczołów łojowych, mające tendencję do szybkiego rozprzestrzeniania się.
Louise Hay w swojej książce "Uzdrów swoje ciało" wskazuje na główne negatywne przekonania (prowadzące do chorób) i harmonizujące myśli (prowadzące do uzdrowienia) związane z pojawianiem się i leczeniem czyraka:
Jadowita złość z powodu własnych niesprawiedliwych działań.
Harmonizujące myśli: Oddaję przeszłość zapomnieniu i pozwalam czasowi leczyć rany, kiedykolwiek zadane mi przez życie.
ROGOWACENIE
Lise Bourbeau w swojej książce "Twoje ciało mówi: Pokochaj siebie!" pisze:
Rogowacenie - zgrubienie warstwy rogowej skóry, zwykle na dłoniach i podeszwach stóp, czyli tam, gdzie ta warstwa jest w normalnym stanie grubsza niż na pozostałych częściach ciała. Zobacz artykuły SKÓRA (PROBLEMY) i RĘCE lub STOPY, w zależności od sytuacji.
NAROŚL
Lise Bourbeau w swojej książce "Twoje ciało mówi: Pokochaj siebie!" pisze:
Narośl - to niewielki łagodny guz skóry.
Blokada emocjonalna: Każda narośl jest dla organizmu zbędną tkanką i mówi o tym, że człowiek już wystarczająco długo cierpi z powodu jakiegoś zmartwienia. Nie pozwala sobie żyć teraźniejszością, ponieważ zbyt wiele przeżył w przeszłości lub czegoś mocno żałuje. Ponieważ narośle wyglądają bardzo nieestetycznie, mówią też o tym, że człowiekowi trudno dostrzec piękno w sobie. Przeznaczenie części ciała, na której pojawiają się narośle, mówi o tym, w jakiej sferze życia u tego człowieka pojawiły się problemy.
Blokada mentalna:
Twoje ciało mówi, że pora dostrzec piękno w sobie. Ponadto powinieneś wybrać wzrost i rozwój, a nie niekończące się żale z powodu przeszłości. Przestań uważać się za złego tylko dlatego, że podążasz za swoimi pragnieniami. Przewróć stronę, przebacz sobie i innym i postaraj się robić to, co podpowiada ci twoje serce (zobacz etapy przebaczania na końcu tej książki). Przeczytaj także artykuły SKÓRA (PROBLEMY) i, jeśli jest taka potrzeba, BRODAWKI.
ZACZERWIENIENIE SKÓRY
Lise Bourbeau w swojej książce "Twoje ciało mówi: Pokochaj siebie!" pisze:
Poniższy opis odnosi się do zaczerwienień skóry, którym nie towarzyszy ból ani swędzenie.
Blokada emocjonalna:
Zaczerwienienia skóry mogą mówić o tym, że człowiek powstrzymuje się, starając się odpowiadać jakiemuś wizerunkowi, i w końcu zaczyna czuć się więźniem wybranej roli. Zmusza się, ponieważ boi się nie sprostać stworzonemu przez siebie ideałowi. Aby dowiedzieć się, w jakiej sferze swojego życia człowiek się powstrzymuje, należy ustalić przeznaczenie części ciała, na której pojawiają się zaczerwienienia.
U niektórych ludzi bardzo często czerwienieje szyja i twarz. Zazwyczaj takie zaczerwienienia mówią o tym, że człowiek nagle poczuł strach. Może to być strach przed niespełnieniem oczekiwań innych ludzi, czyli niesprostaniem idealnemu wizerunkowi. Takiemu człowiekowi zwykle trudno jest zaakceptować siebie takim, jakim jest.
Blokada mentalna:
Twoje ciało mówi ci, że tworzysz dla siebie trudny do osiągnięcia ideał i że inni oczekują od ciebie znacznie mniej, niż myślisz. Porozmawiaj z nimi i przekonaj się o tym.
ROZSTĘPY
Lise Bourbeau w swojej książce "Twoje ciało mówi: Pokochaj siebie!" pisze:
Rozstępy - to niewielkie pasma na skórze w miejscach jej rozciągnięcia. Z reguły rozstępy pojawiają się podczas ciąży lub gdy człowiek zbyt szybko przybiera na wadze.
Blokada emocjonalna:
Ponieważ rozstępy powstają w wyniku rozerwania elastycznej tkanki skóry, ich metafizyczne przesłanie polega na tym, że człowiek powinien być bardziej elastyczny w relacjach z innymi ludźmi. Nie powinien otaczać się nieprzeniknioną zbroją. Rozstępy u ciężarnej kobiety mówią o tym, że zbyt się napina, sądząc, że ciąża zobowiązuje ją do bycia bardziej powściągliwą i odpowiedzialną. Potrzebuje zachowywać się bardziej naturalnie i pozwolić sobie na bycie niedoskonałą.
Blokada mentalna:
W momencie, gdy na twoim ciele pojawiły się rozstępy, chciałeś wydawać się silnym i w tym celu założyłeś maskę sztywności. Uważałeś to za właściwe rozwiązanie. Teraz twoje ciało mówi ci, że powinieneś się zrelaksować i zmienić swój sposób myślenia. Aby ustalić, w jakiej sferze twojego życia przejawia się napięcie, powinieneś określić przeznaczenie tej części ciała, gdzie pojawiły się rozstępy. Zobacz także artykuł SKÓRA (PROBLEMY).
PĘKNIĘCIE
Lise Bourbeau w swojej książce "Twoje ciało mówi: Pokochaj siebie!" pisze:
Pęknięcie - to niewielkie uszkodzenie skóry. Oprócz poniższego opisu, przeczytaj także wyjaśnienie dotyczące odpowiedniego organu lub części ciała. Tak więc, jeśli masz pęknięcie w odbycie, przeczytaj artykuł ODBYT (PROBLEMY).
Blokada emocjonalna:
Pęknięcie powstaje, gdy człowiek czuje, że rozrywa się między dwoma osobami lub sytuacjami. Musi podjąć decyzję, ale mocno się waha, i to wywołuje u niego wściekłość. Im bardziej bolesne pęknięcie, tym bardziej bolesna sytuacja.
Blokada mentalna:
Zamiast rozrywać się na części, powinieneś wsłuchać się w swoje serce i zdecydować, czego naprawdę potrzebujesz. Następnie powinieneś działać świadomie i konsekwentnie. Lepiej dla ciebie nauczyć się żyć własnym życiem, a nie starać się spełniać nadzieje i oczekiwania innych ludzi.
Poszukiwania i badania metafizycznych (subtelnych, mentalnych, emocjonalnych, psychosomatycznych, podświadomych, głębokich) przyczyn problemów ze skórą trwają. Ten materiał jest stale korygowany. Prosimy czytelników o pisanie swoich komentarzy i przysyłanie uzupełnień do tego artykułu. Ciąg dalszy nastąpi!
© Andrei ZHALEVICH
www.zhalevich.com
Wykorzystane źródła
- Andrei Zhalevich. ŚWIATOROZUMIENIE. Poszukiwanie głębokich znaczeń, odkrycie pierwotnych przyczyn i wyższych przeznaczeń. - Wrocław: Zhalevich.Com, 2023 r.
- Луиза Хей. Исцели себя сам. - М.: ОЛМА, 1990 г.
- Владимир Жикаренцев. Путь к свободе. Кармические причины возникновения проблем или как изменить свою жизнь. - СПб.: МиМ-Дельта, 1996 г.
- Лазарев С. Н. Диагностика кармы (Т. 1-12). - CПб.: АО Сфера. 1993-2000 гг.
- Валерий Синельников. Возлюби болезнь свою. - К.: София, 2001 г.
- Лиз Бурбо. Твое тело говорит «Люби себя!». - К.: София, 2008 г.
- Торсунов О. Г. Связь болезней с характером. Жизненная энергия человека. - М., 2015 г.
- Бодо Багински, Шарамон Шалила. «Рейки» - универсальная энергия жизни. - К.: София, 2002 г.
- Энергоинформационная медицина по Коновалову. Исцеляющие эмоции. - CПб.: Питер, 2009 г.
- Анатолий Некрасов. 1000 и один способ быть самим собой. - М.:Амрита, 2008 г.
- Лууле Виилма. Душевный Свет. - Екатеринбург: У-Фактория, 2000 г.
- Лууле Виилма. Светлый источник любви. - Екатеринбург: У-Фактория, 2009 г.
i inne źródła na temat psychosomatyki i Światorozumienia