Szyja. Psychosomatyka i metafizyka problemów szyi

Z M.O.W.A.

MOWA : Język polski | Свята-Мова | Русский язык


Czy doskwiera ci ból szyi? Najpierw oczywiście należy usunąć przyczyny prowadzące do nieharmonijnego napięcia szyi i kręgów szyjnych. Rozważmy metafizyczne (subtelne, mentalne, emocjonalne, psychosomatyczne, podświadome, głębokie) przyczyny problemów i chorób szyi.

Oto co piszą na ten temat światowej sławy eksperci w tej dziedzinie i autorzy książek poświęconych tej tematyce.

Liz Burbo w swojej książce „Twoje ciało mówi: 'Kochaj siebie!'” pisze o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach problemów i chorób szyi:
Szyja to bardzo ważna część ciała, łącząca głowę z tułowiem na poziomie fizycznym, a na poziomie metafizycznym - duchowe z materialnym. Ból szyi sprawia dyskomfort i nasila się, gdy osoba obraca głowę. Jeśli szyja nie boli, ale jest mocno napięta, jest to oznaka szyjnej osteochondrozy.
Szyjna osteochondroza to ostra lub przewlekła choroba, w której głowa przyjmuje nienaturalne położenie i pojawia się ból w szyi.
Interesujące jest to, że w klasycznej definicji medycznej położenie głowy przy szyjnej osteochondrozie określa się jako „nienaturalne”. W ten sposób osoba może mieć jakieś nienaturalne, zgubne skłonności lub znalazła się w błędnym kole, czyli sytuacji, z której nie może znaleźć wyjścia. Trudno jej znieść to, co się z nią dzieje.
Jeśli ból szyi uniemożliwia negatywne kręcenie głową, oznacza to, że w głębi duszy osoba chce powiedzieć „nie” komuś lub czemuś, ale się powstrzymuje. Jeśli ból uniemożliwia przytaknięcie, osoba chce powiedzieć „tak”.
Blokada emocjonalna. Ponieważ szyja jest częścią ciała elastyczną, każdy ból w niej jest oznaką niewystarczającej wewnętrznej elastyczności. Z reguły szyja boli u osoby, która nie chce obiektywnie postrzegać sytuacji, ponieważ nie może jej kontrolować. Niewystarczająco elastyczna szyja nie pozwala na odwrócenie głowy w tył, spojrzenie za siebie - taka osoba boi się zobaczyć lub usłyszeć, co dzieje się za jej plecami. Udaje, że sytuacja jej nie martwi, choć w rzeczywistości bardzo się przejmuje.
Blokada mentalna. Ból szyi wskazuje, że postępujesz niewłaściwie, ignorując istniejącą sytuację. Twoje udawane niezaangażowanie pozbawia cię elastyczności i możliwości znalezienia rozwiązania. Jeśli boisz się tego, co dzieje się za twoimi plecami, ten strach prawdopodobnie jest owocem twojej wyobraźni, a nie rzeczywistości. Proponuję, abyś dokładnie przeanalizował sytuację razem z osobami, których ona dotyczy, i podzielił się z nimi swoimi opiniami i obawami.
Określ również, czy ból szyi uniemożliwia ci przytaknięcie lub odwrócenie głowy w inną stronę. Jeśli trudno ci przytaknąć, przyczyna, dla której nie możesz powiedzieć „tak” komuś lub zaakceptować jakiejś sytuacji, ma charakter negatywny. Znajdź w sobie strach, który powstrzymuje cię przed powiedzeniem „tak”. Radzę ci także dowiedzieć się, przy pomocy osoby, której boisz się powiedzieć „tak”, na ile twoje obawy są uzasadnione. Krótko mówiąc, jeśli ból szyi uniemożliwia ci powiedzenie „tak”, twoje ciało sugeruje, że lepiej jest powiedzieć „tak”. Ono mówi ci, że twoje upór i brak elastyczności tylko ci szkodzą, a nie pomagają, jak może ci się wydawać. Jeśli trudno ci powiedzieć „nie”, wykonaj tę samą procedurę, ale z użyciem słowa „nie”.
Blokada duchowa jest podobna do problemów z oczami (zob. OCZY: metafizyczne przyczyny problemów ze wzrokiem i chorób oczu, podpunkt "Oczy w ogóle i ogólne problemy ze wzrokiem").

Bodo Baginski i Sharmo Shalila w swojej książce „Reiki - uniwersalna energia życia” piszą o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach problemów i chorób szyi:
Skrzywiona szyja świadczy o wewnętrznej niepewności, nie chcesz spojrzeć prawdzie w oczy i próbujesz unikać konfrontacji. Dlatego odwracasz się przymusowo, nie chcąc przyznać się do swojej antypatii. I tutaj symptom na to wskazuje.
Zrezygnuj ze swojej wewnętrznej jednostronności i spójrz bez lęku na przeciwną stronę. Dzięki świadomemu rozważeniu i akceptacji ta strona straci swoją „grozę”, a twoja szyja znów będzie mogła swobodnie się poruszać.

Walerij W. Sinielnikow w swojej książce „Pokochaj swoją chorobę” pisze o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach problemów i chorób szyi:
Symbolizuje elastyczność. Zdolność do widzenia tego, co dzieje się obok i za plecami. Problemy z szyją (na przykład sztywność mięśni) to upór, brak elastyczności, niechęć do widzenia innych stron zagadnienia.
Miałem jedną pacjentkę, u której każdorazowo, gdy nie zgadzała się z mężem, pojawiała się krzywa szyja.
Jak zacznie gadać bzdury - mówiła - to demonstracyjnie odwracam się od niego i staram się nie słuchać.
Inna kobieta, jak tylko zaczynała być uparta lub krytyczna, od razu miała sztywną szyję.

Władimir Żikareńcew w swojej książce „Droga do wolności. Karmiczne przyczyny powstawania problemów lub jak zmienić swoje życie” wskazuje na główne negatywne nastawienia (prowadzące do chorób) i harmonizujące myśli (prowadzące do uzdrowienia) związane z pojawieniem się i uzdrowieniem szyi:
Negatywne nastawienie, prowadzące do problemów i chorób:
Reprezentuje elastyczność. Zdolność do widzenia, co dzieje się z tyłu.
Harmonizujące myśli:
Jestem w zgodzie z życiem.

Szyja - problemy z szyją (W. Żikareńcew)
Negatywne nastawienie, prowadzące do problemów i chorób:
Odmowa spojrzenia na sprawę z różnych stron. Upór, sztywność, nieustępliwość.
Harmonizujące myśli:
Z łatwością i elastycznością patrzę na sprawę z każdej strony. Istnieje wiele sposobów na robienie rzeczy i patrzenie na nie. Jestem bezpieczny.

Szyja - sztywna, nieelastyczna (W. Żikareńcew)
Negatywne nastawienie, prowadzące do problemów i chorób:
Niezłomny upór, samowola. Sztywne myślenie.
Harmonizujące myśli:
Dla mnie bezpiecznie jest widzieć inne punkty widzenia.

Louise Hay w swojej książce „Możesz uzdrowić swoje życie” wskazuje na główne negatywne nastawienia (prowadzące do chorób) i harmonizujące myśli (prowadzące do uzdrowienia) związane z pojawieniem się i uzdrowieniem szyi:
Negatywne nastawienie, prowadzące do problemów i chorób:
Symbolizuje elastyczność. Zdolność do widzenia tego, co dzieje się za plecami.
Harmonizujące myśli:
Mam dobre stosunki z życiem.

Szyja: choroby (zobacz także „skrzywienie kręgosłupa”, „sztywność mięśni karku”) (L. Hay)
Negatywne nastawienie, prowadzące do problemów i chorób:
Niechęć do widzenia innych stron zagadnienia. Upór. Brak elastyczności.
Harmonizujące myśli:
Z łatwością i elastycznością rozważam wszystkie strony zagadnienia. Jest wiele sposobów podejścia do sprawy lub jej rozwiązania. Wszystko idzie dobrze.

Ból w okolicy szyi i karku według Nowej Niemieckiej Medycyny lub Niemieckiej Nowej Medycyny doktora Rika Hamara. Przykłady kliniczne.

Przypadek 1:
Leworęczna dziewczyna, 15 lat, skarży się na bóle w okolicy szyi i karku, równomiernie z obu stron, trwające 2 miesiące, praktycznie codziennie, ale krótkotrwałe (30-40 minut, czasem dłużej) o różnej intensywności, bolą zawsze w ciągu dnia w domu i w szkole.
2 miesiące temu w szkole doszło do konfliktu z nauczycielem matematyki: dziewczyna nie nauczyła się lekcji i otrzymała złą ocenę z matematyki, nauczyciel powiedział jej, że nie zda egzaminu maturalnego z matematyki (DHS). To wydarzenie było przeżywane emocjonalnie i ukrywane przed matką przez kilka wieczorów. (Faza SA), do następnej lekcji matematyki, na której pomyślnie zdała nieprzygotowaną lekcję i otrzymała dobrą ocenę. (CL).
Po tym incydencie u dziewczyny pojawiły się okresowe bóle szyi i karku, pojawiające się po: lekcji matematyki, odrabianiu zadań domowych, rozważaniach o nadchodzącym egzaminie maturalnym. (tory i nawracający przebieg SBS).

Konflikt jest okresowo aktywny i prawdopodobnie zostanie rozwiązany dopiero po zdaniu egzaminu maturalnego lub zdobyciu pełnej pewności siebie w swoich umiejętnościach intelektualnych do zdania egzaminu z matematyki. Po szczerej rozmowie i uświadomieniu sobie przyczyn bólu, bóle, które okresowo jeszcze się pojawiają po zajęciach matematycznych, stały się mniej intensywne i krótkotrwałe, tzn. uświadomione i kontrolowane

Ból w okolicy szyi i karku / przykłady.
Przypadek 2: Praworęczna kobieta, 35 lat, zamężna, ma córkę 12 lat. Skarży się na okresowe bóle głowy, które przechodzą na szyję po lewej stronie, trwające tygodniami, wyczerpujące, a potem ustępujące — nie ma wyraźnego związku z otoczeniem społecznym ani miejscem, nie ma też związku z porą roku, zdarzają się długie okresy remisji, taki stan trwa około 10 lat.

W rozmowie okazało się, że kiedy córka miała 2 lata, bardzo poważnie chorowała, przez długi czas matka leczyła ją ambulatoryjnie u różnych pediatrów, ale dziecku się nie poprawiało, a przy wizyty u lekarza doszło do kłótni, lekarz surowo skrytykował poprzednie leczenie, mówiąc, że kobieta popełniła błąd, lecząc dziewczynkę takimi lekami - kobieta przeżyła to dramatycznie i bardzo emocjonalnie. (DHS)

Od tego czasu, przez 10 lat, po każdym chorobie dziecka, którą zawsze przeżywała z wielkim lękiem, bojąc się popełnić błąd w leczeniu i diagnozie, kobieta doświadczała wyczerpujących bólów głowy, które trwały dniami i tygodniami (nawracający przebieg SBS).
Po konsultacji intensywność i czas trwania bólów głowy znacznie się zmniejszyły, a kobieta przestała długo (10 lat) brać środki przeciwbólowe i bezsensownie błąkać się po szpitalach w poszukiwaniu diagnozy i leczenia. Objaw stał się świadomy i kontrolowany.

P.S. W GNM tkanki układu mięśniowo-szkieletowego w okolicy szyi i karku ulegają uszkodzeniu w przypadku konfliktu „intelektualnego niedoceniania siebie”, który często występuje przy ostro odbieranej krytyce (i samokrytyce) naszych zdolności umysłowych, przeżywaniu popełnionego błędu, kalkulacji w interesach. Często: pracownicy biurowi prowadzący obliczenia na komputerze, prawnicy, uczniowie i studenci, przedsiębiorcy.

Poszukiwania i badania metafizycznych (subtelnych, mentalnych, emocjonalnych, psychosomatycznych, podświadomych, głębokich) przyczyn problemów i chorób szyi trwają. Materiał ten jest ciągle aktualizowany. Prosimy czytelników o zamieszczanie swoich komentarzy i przesyłanie uzupełnień do tego artykułu. Ciąg dalszy nastąpi!
Pytania dotyczące szyi można znaleźć również w sekcji „Problemy z kręgosłupem”!



© Andrei ZHALEVICH
www.zhalevich.com


Wykorzystane źródła

  1. Andrei Zhalevich. ŚWIATOROZUMIENIE. Poszukiwanie głębokich znaczeń, odkrycie pierwotnych przyczyn i wyższych przeznaczeń. - Wrocław: Zhalevich.Com, 2023 r.
  2. Луиза Хей. Исцели себя сам. - М.: ОЛМА, 1990 г.
  3. Владимир Жикаренцев. Путь к свободе. Кармические причины возникновения проблем или как изменить свою жизнь. - СПб.: МиМ-Дельта, 1996 г.
  4. Лазарев С. Н. Диагностика кармы (Т. 1-12). - CПб.: АО Сфера. 1993-2000 гг.
  5. Валерий Синельников. Возлюби болезнь свою. - К.: София, 2001 г.
  6. Лиз Бурбо. Твое тело говорит «Люби себя!». - К.: София, 2008 г.
  7. Торсунов О. Г. Связь болезней с характером. Жизненная энергия человека. - М., 2015 г.
  8. Бодо Багински, Шарамон Шалила. «Рейки» - универсальная энергия жизни. - К.: София, 2002 г.
  9. Энергоинформационная медицина по Коновалову. Исцеляющие эмоции. - CПб.: Питер, 2009 г.
  10. Анатолий Некрасов. 1000 и один способ быть самим собой. - М.:Амрита, 2008 г.
  11. Лууле Виилма. Душевный Свет. - Екатеринбург: У-Фактория, 2000 г.
  12. Лууле Виилма. Светлый источник любви. - Екатеринбург: У-Фактория, 2009 г.

i inne źródła na temat psychosomatyki i Światorozumienia

Przeczytaj także