Trądzik lub zaskórniki. Psychosomatyka i metafizyka trądziku czy zaskórników
MOWA : Język polski | Свята-Мова | Русский язык
Masz trądzik lub pryszcze? Oczywiście, najpierw należy wyeliminować przyczyny, które prowadzą do występowania trądziku i pryszczy. Rozważmy metafizyczne (subtelne, mentalne, emocjonalne, psychosomatyczne, podświadome, głębokie) przyczyny problemów skórnych.
Oto co piszą o tym światowej sławy eksperci w tej dziedzinie i autorzy książek na ten temat.
Lise Bourbeau w swojej książce "Twoje ciało mówi: 'Pokochaj siebie!'" pisze:
Z reguły trądzik, czyli pryszcze, pojawiają się tylko na najbardziej tłustych obszarach skóry twarzy. Pojawiają się we wczesnym okresie dojrzewania i znikają około dwudziestego roku życia, chociaż niektórym ludziom dokuczają jeszcze przez dobre dziesięć lat...
Blokada emocjonalna:
Można powiedzieć, że trądzik jest oznaką twojego podświadomego pragnienia odpychania innych, niedopuszczenia do tego, by cię oglądali, zwłaszcza z bliska. Ta choroba skóry mówi o tym, że nie kochasz siebie, nie umiesz siebie kochać i niewystarczająco siebie szanujesz. Trądzik jest oznaką bardzo wrażliwej, ale zamkniętej natury. Prawdopodobnie dlatego najczęściej widzimy go na twarzach nastolatków, którzy zazwyczaj stawiają sobie wysokie wymagania i często wstydzą się siebie. Zamiast się chować, odpychają od siebie ludzi swoją chorobą skóry. Trądzik często pojawia się również u ludzi, którzy starają się być innymi niż są, aby sprawić przyjemność tym, którzy ich kochają, lub tym, których oni kochają.
Blokada mentalna:
Jeśli jesteś nastolatkiem i cierpisz na trądzik, postaraj się przemyśleć swoje podejście do siebie. Ustal, co dokładnie w twoich myślach przeszkadza ci być sobą, ujawnić twoją prawdziwą indywidualność. Może chcesz stać się podobny do ojca lub matki, a może przeciwnie, tak bardzo nie aprobujesz słów i czynów ojca lub matki, że zmuszasz się do bycia zupełnie niepodobnym do nich. W obu przypadkach nie jesteś sobą. Zapytaj innych ludzi, jak cię postrzegają. Porównaj ich opinię ze swoją.
Jeśli już wyszedłeś z wieku nastoletniego, ale nadal cierpisz na trądzik, postaraj się myślami wrócić do tamtego wieku i dokładnie przeanalizować wszystko, co się z tobą działo w tamtym czasie. Jeśli trądzik nie znika, oznacza to, że wciąż cierpisz z powodu urazów psychicznych, doznanych w wieku dojrzewania, i że nadszedł czas, abyś przemyślał swoje podejście do samego siebie.
Jeśli trądzik pojawia się w dojrzałym wieku, może to oznaczać, że w wieku nastoletnim stłumiłeś w sobie jakieś negatywne emocje, w szczególności związane z naruszeniem twojej indywidualności. Przeanalizuj wszystko, co działo się w twoim życiu bezpośrednio przed pojawieniem się trądziku - pomoże ci to zrozumieć, co dokładnie stłumiłeś w sobie w wieku nastoletnim. W tym przypadku trądzik jest komunikatem: twoje ciało pomaga ci uwolnić się od emocji, które kryją się głęboko w tobie i których nie jesteś już w stanie tłumić. Tłumienie jakiejkolwiek emocji wymaga dużej ilości energii. Twoje ciało mówi ci, że powinieneś bardziej szanować siebie i uznać swoje wewnętrzne piękno.
Doktor Walerij W. Sinielnikow w swojej książce "Pokochaj swoją chorobę" pisze:
Niezadowolenie z siebie, ze swojego wyglądu - to główna przyczyna pojawienia się trądziku. Pryszcze, z reguły, pojawiają się w okresie dojrzewania płciowego, i właśnie w tym czasie u chłopców i dziewcząt ostro pojawia się kwestia swojego wyglądu i atrakcyjności. W tym czasie każde nieakceptowanie siebie i swojego wyglądu od razu odbije się na twarzy.
Ile wysiłku muszą wkładać młodzi ludzie, aby ukryć "wady" i choć trochę poprawić swój wygląd! Za pomocą tej choroby przechodzą lekcję miłości do siebie i uczą się akceptować siebie i swoją seksualność takimi, jakie są.
Nowa, dotąd nieznana energia zaczyna rządzić życiem młodego człowieka. Ona wymaga wyjścia na zewnątrz. I jednocześnie jest powstrzymywana, chowana do środka pod wpływem moralności. W tym okresie bardzo ważne jest wsparcie dorosłych. W wielu plemionach do dziś zachowały się specjalne rytuały inicjacji.
W okresie dojrzewania płciowego gruczoły łojowe zaczynają aktywnie pracować. Po co? Ano po to, żeby nasmarować ciało, poprawić kontakt. Przy pojawieniu się trądziku gruczoły się zanieczyszczają, zatykają i zapalają. Dlatego bardzo ważne jest oczyszczenie swojej świadomości z "brudnych" i "zapalnych" myśli w stosunku do płci przeciwnej i seksu. Trzeba otworzyć się na nowe w swoim życiu. Trzeba się uspokoić. Postrzegać seksualność jako naturalną siłę tego świata. Wszystko w swoim czasie.
Bodo Baginski i Shalila Sharamon w swojej książce "'Reiki' - uniwersalna energia życiowa" piszą:
Jeśli masz trądzik, to jest to znak, że coś w tobie chce się przebić, stać się widoczne, ale ty tłumisz to z poczucia strachu, niepewności lub wstydu. Ten konflikt przejawia się na twojej skórze jako trądzik. W wieku nastoletnim tak objawia się twój strach przed nieznaną jeszcze seksualnością, wkraczającą w twoje życie. Trądzik demonstruje nieświadomą obronę przed możliwym kontaktem cielesnym z innym człowiekiem, nawet jeśli wewnętrznie tego pragniesz. Przebijający się na poziom materialny wewnętrzny konflikt chce ci pokazać, że trzeba przekroczyć granice własnego "ja", aby znaleźć "ty".
Szanuj wszystkie siły i wszystkie zmiany w sobie. Seksualność to coś naturalnego i pięknego. Otwórz się na innych.
Według Siergieja S. Konowałowa ("Medycyna energoinformacyjna według Konowałowa. Uzdrawiające emocje"):
Przyczyny. Niezgoda z samym sobą, brak miłości do siebie.
Sposób leczenia. Zwrócić uwagę na napływ uzdrawiających emocji poprzez energię miłości do siebie i ludzi. Ponadto, radykalnie zmienić swoje wyobrażenie o życiu. W tym celu nastawić się na prawidłowy tryb życia (czytajcie o nim w książce), przeprowadzać medytacje z książką, częściej nawiązywać kontakt ze mną, prosić mnie, swojego Nauczyciela, o uzdrawiającą energię.
Louise Hay w swojej książce "Ulecz swoje ciało" wskazuje na główne negatywne nastawienia (prowadzące do chorób) i harmonizujące myśli (prowadzące do uzdrowienia) związane z pojawieniem się i leczeniem trądziku:
Dążenie do ukrycia brzydkiego wyglądu.
Harmonizujące myśli: Uważam się za piękną i kochaną.
Doktor Oleg G. Torsunow w swojej książce "Związek chorób z charakterem" pisze:
Trądzik powstaje z: bezcelowości, niechlujstwa, lenistwa, pesymizmu, chciwości.
Trądzik często spotyka się u nastolatków w okresie dojrzewania płciowego. W wyniku aktywizacji działalności dolnych ośrodków w tym okresie budzą się ukryte w człowieku wady charakteru. Ciekawe jest to, że z braku doświadczenia młody człowiek myśli, że to nie on, a wszyscy dookoła zaczęli gorzej się do niego odnosić. To dość złożony okres w życiu nastolatka i dlatego wszyscy krewni i pedagodzy powinni być maksymalnie wyrozumiali. Aktywizacja działalności hormonów płciowych to proces życiowo niezbędny. Jednak równolegle z tym nasila się egoizm nastolatka.
Próbuje on utwierdzić się w społeczeństwie. Rozum 12-15 letniego chłopca lub dziewczyny jeszcze nie okrzepł, dlatego pojawia się trudne do przezwyciężenia poczucie własnej ważności, mądrości i w konsekwencji umniejszanie wartości wszystkich otaczających ich ludzi. Pojawia się też zwiększone przyciąganie do płci przeciwnej, a wszystkie cele schodzą na dalszy plan. W ten sposób młody człowiek nie wie, co ma robić z tymi nowymi uczuciami. W rezultacie znajduje się w stanie zagubienia, pesymizmu i z tego powodu mogą zacząć się różne zaburzenia funkcji hormonów płciowych. Ten sam rezultat pojawia się, gdy pojawia się inna skrajność - zwiększenie rozpusty. Wszystko to nadmiernie aktywizuje opadanie prany w dół poprzez jej strumień, który nazywa się apaną. Nadmierna aktywizacja apany prowadzi do zaburzenia niestabilnych w tym wieku funkcji hormonalnych. Z powodu ich zaburzenia pojawia się zwiększenie wydzielin gruczołów łojowych, a następnie w konsekwencji trądzik.
Leczenie lekami jest tu mało skuteczne, ponieważ to choroba umysłu. Młodemu człowiekowi może pomóc stałe zajęcie. Trzeba przypomnieć sobie o swoich zainteresowaniach i ponownie aktywnie włączyć się w działalność zgodną ze swoimi skłonnościami. Szczególnie korzystna jest działalność, która podnosi energię w górę poprzez aktywizację strumienia apany. Oznaką podnoszenia energii w górę jest uczucie szczęścia, spokoju, optymizmu i zwiększenie entuzjazmu w osiąganiu swojego celu. Opadanie prany w dół też zwiększa entuzjazm, ale już w kierunku płci przeciwnej. Nadmierne przywiązanie do płci przeciwnej świadczy o słabej samokontroli i zwykle tacy młodzi ludzie nie mogą znaleźć sobie dobrego partnera życiowego. Słabość charakteru zawsze wywołuje podświadomy antagonizm. Dlatego w kulturze wedyjskiej przede wszystkim uczono nastolatków kontrolować swoje uczucia w stosunku do płci przeciwnej. Samokontrola wzmacnia nie tylko umysł, ale także zdrowie psychiczne i fizyczne.
Poświęcamy 90 procent uwagi na rozwój umysłu u naszych dzieci. Uważa się, że najlepsze wychowanie to dać jak najwięcej wiedzy z różnych nauk. Jednak wedy zalecają główną uwagę poświęcać rozwojowi rozumu. Zacząć ten proces trzeba od wychowania dobrych cech charakteru, które nie napełniają umysłu informacjami, a oczyszczają charakter człowieka, co czyni jego życie udanym. Następnie rozwijają się cechy charakteru wzmacniające i umacniające rozum, takie jak: samokontrola, celowość, pokora. Wszystkie one sprzyjają osiągnięciu postawionego celu.
Wszystkie wymienione wyżej cechy charakteru, sprzyjające rozwojowi tej choroby, prowadzą do tego samego rezultatu - energia (strumień prany, który nazywa się apaną) zaczyna nadmiernie opadać w dół, co prowadzi do zaburzeń w działalności hormonów płciowych. Dalej zaburza się działalność gruczołów łojowych i w konsekwencji pojawia się trądzik.
Poszukiwania i badania metafizycznych (subtelnych, mentalnych, emocjonalnych, psychosomatycznych, podświadomych, głębokich) przyczyn problemów skórnych trwają. Ten materiał jest stale aktualizowany. Prosimy czytelników o pisanie swoich komentarzy i przysyłanie uzupełnień do tego artykułu. Ciąg dalszy nastąpi!
© Andrei ZHALEVICH
www.zhalevich.com
Wykorzystane źródła
- Andrei Zhalevich. ŚWIATOROZUMIENIE. Poszukiwanie głębokich znaczeń, odkrycie pierwotnych przyczyn i wyższych przeznaczeń. - Wrocław: Zhalevich.Com, 2023 r.
- Луиза Хей. Исцели себя сам. - М.: ОЛМА, 1990 г.
- Владимир Жикаренцев. Путь к свободе. Кармические причины возникновения проблем или как изменить свою жизнь. - СПб.: МиМ-Дельта, 1996 г.
- Лазарев С. Н. Диагностика кармы (Т. 1-12). - CПб.: АО Сфера. 1993-2000 гг.
- Валерий Синельников. Возлюби болезнь свою. - К.: София, 2001 г.
- Лиз Бурбо. Твое тело говорит «Люби себя!». - К.: София, 2008 г.
- Торсунов О. Г. Связь болезней с характером. Жизненная энергия человека. - М., 2015 г.
- Бодо Багински, Шарамон Шалила. «Рейки» - универсальная энергия жизни. - К.: София, 2002 г.
- Энергоинформационная медицина по Коновалову. Исцеляющие эмоции. - CПб.: Питер, 2009 г.
- Макс Гендель. Эзотерические принципы здоровья и целительства. - М.: Профит-Стайл, 2005 г.
- Анатолий Некрасов. 1000 и один способ быть самим собой. - М.:Амрита, 2008 г.
- Лууле Виилма. Душевный Свет. - Екатеринбург: У-Фактория, 2000 г.
- Лууле Виилма. Светлый источник любви. - Екатеринбург: У-Фактория, 2009 г.
i inne źródła na temat psychosomatyki i Światorozumienia