Wrzód żołądka. Psychosomatyka i metafizyka wrzodów żołądka
MOWA : Język polski | Свята-Мова | Русский язык
Masz wrzód żołądka? Przyjrzyjmy się metafizycznym (subtelnym, mentalnym, emocjonalnym, psychosomatycznym, psychologicznym, podświadomym, głębokim) przyczynom wrzodów żołądka.
Oto co piszą na ten temat światowej sławy eksperci w tej dziedzinie oraz autorzy książek na ten temat:
Liz Burbo w swojej książce „Twoje ciało mówi: kochaj siebie!” pisze o wrzodach żołądka i dwunastnicy:
Wrzód żołądka to mniej lub bardziej głębokie uszkodzenie błony śluzowej żołądka. Wrzód powstaje w wyniku osłabienia naturalnej odporności błony śluzowej żołądka na agresywne działanie kwasu żołądkowego. To osłabienie jest spowodowane brakiem śluzu, który chroni żołądek przed trawieniem własnych tkanek. Wrzód towarzyszy ból o charakterze skurczowym.
Zobacz artykuł PROBLEMY ŻOŁĄDKA, z uwagą, że osoba czuje się celem agresji, nie wierzy, że może się sama obronić. Czuje się bezradna. Powinna odzyskać kontakt ze swoimi naturalnymi siłami obronnymi, co jest możliwe tylko pod warunkiem, że zmieni swoje podejście do ludzi i wydarzeń.
Bodo Baginski i Sharmo Shalila w swojej książce „Reiki - uniwersalna energia życia” piszą o wrzodach żołądka i dwunastnicy, zapaleniu żołądka:
Jeśli nie wyrażasz na zewnątrz agresji i uczuć, a skierujesz je do wewnątrz, powstają wrzody żołądka. To jeden ze sposobów dręczenia siebie - żołądek jest trawiony przez własny kwas.
Szanuj swoje uczucia i nie unikaj konfliktów. Otwórz się na zewnętrzne wrażenia i świadomie je traw (w świadomości!). Przyjmij swoją agresję.
Przyznaj się do pragnienia matczynej ochrony i bycia kochanym oraz otoczonym troską. (Zobacz także „Zgaga”).
Walerij W. Sinielnikow w swojej książce „Pokochaj swoją chorobę” pisze o wrzodach żołądka i dwunastnicy, zapaleniu żołądka:
Często jest to strach przed czymś nowym w życiu. Przedłużająca się niepewność, poczucie skazania, lęk przed akceptacją nowości i nieumiejętność jej przetworzenia i przyswojenia wpływają na żołądek. Ludzie z chorym żołądkiem są pełni różnych lęków, dużych i małych. Strach prowadzi do skurczu, a skurcz - do bólu i wrzodu.
Czujesz, że nie jesteś wystarczająco dobry lub wartościowy. Jesteś przekonany o swojej ułomności. Boi się, że nie jesteś wystarczająco dobry dla swoich rodziców, szefów, bliskich. Dosłownie nie możesz strawić tego, kim jesteś. Ciągle starasz się zadowolić innych, zapominając o sobie. Jak powiedział mi jeden pacjent z wrzodem dwunastnicy: „Ciągle się samożywiam”.
Na tę chorobę najbardziej podatni są mężczyźni, ponieważ ciężko znoszą uderzenia w ich męskość i dumę. Mają „zranioną” dumę. Są szczupli, aktywni, drażliwi. Ciągle muszą komuś coś udowadniać: sobie, bliskim, w pracy. Muszą ciągle kontrolować siebie i innych ludzi. Tacy ludzie dążą do posiadania władzy, chcą być zawsze lepsi i boją się, że nie będą na wysokości. Boją się, że nie zdążą na czas.
Niechęć i wstręt do czegokolwiek na tym świecie również prowadzą do wrzodów. Odrzucając cokolwiek na tym świecie, odrzucasz jakąś część siebie. Z drugiej strony - gniew, urazy, złość i beznadziejność. Wydaje się, że życie straciło swoją atrakcyjność. Masz wszelkiego rodzaju przeszkody, aby w pełni cieszyć się życiem. I wszystkie te przeszkody nie tkwią w otaczającym świecie, ale w tobie.
„Nie mogę strawić tych idiotów, z którymi muszę się kontaktować w pracy” - powiedział mi pacjent z problemami żołądkowymi. „Nie mogę znieść ich obłudy, pochlebstw i chciwości” - kontynuował.
Kiedy to mówił, znajdował się w stanie lekkiego transu i po wyjściu z niego nie pamiętał swoich słów.
Najlepszym lekarstwem w takich przypadkach jest miłość i spokój. Ludzie, którzy kochają i szanują siebie i otaczający ich świat, nie mają wrzodów. Naucz się akceptować siebie takim, jakim jesteś. Naucz się akceptować otaczający cię świat - to przecież twój świat.
U mojego przyjaciela zaostrzył się zapalenie żołądka. Od dawna oferowałem mu swoją pomoc, ale nie wierzył, że chorobę można wyleczyć, pracując z podświadomością. Ufał tylko lekom. Ale ból był nie do zniesienia, a leki pomagały niewiele. W końcu zdecydował się i przyszedł do mnie do domu.
Szybko nawiązaliśmy kontakt z podświadomością. Okazało się, że zapalenie żołądka to odzwierciedlenie takich stereotypów jego zachowania jak niechęć, wstręt i różnego rodzaju lęki.
„Nienawidzę i gardzę tym miastem z jego brudnymi ulicami, z jego śmieciami” - mówił do mnie, wyrażając całym swoim jestestwem pogardę. „Nienawidzę nieuczciwości, pochlebstwa, chciwości i chamstwa. Największą przyjemność sprawia mi leżenie w łóżku z czystą krochmaloną pościelą i czystą oraz piękną kobietą obok. A na stole - smaczne i wysokiej jakości jedzenie. W takim stanie mogę być wiecznie”.
Po ustaleniu pozytywnych zamiarów podświadomości stworzyliśmy nowe sposoby zachowania. I już pod koniec naszej rozmowy ostry ból praktycznie całkowicie zniknął.
Oleg G. Torsunow w swojej książce „Związek chorób z charakterem” pisze, że wrzody żołądka i dwunastnicy powodują:
- Napór
- Agresja
- Opryskliwość
- Upór
Napór
Kiedy człowiek w swojej działalności nie uwzględnia cech charakteru i konstytucji innych ludzi, jest zwykle mocno związany z dążeniem do osiągnięcia swojego celu od nich i jest szorstki w zachowaniu. Takie psychiczne naciski często prowadzą do wrzodów żołądka lub dwunastnicy. To choroba pedagogów, kierowników, rodziców, którzy starają się, nie zważając na swoje relacje z dzieckiem i jego możliwości, zmusić go do zrobienia wszystkiego po ich myśli. Napór rodzi silny antagonizm między przełożonym a podwładnym. Jeśli oboje postępują niewłaściwie, każdy dostaje swoje choroby, przy czym u przełożonego może wystąpić wrzód. Aby pozbyć się tej wady, należy zrozumieć, że człowieka praktycznie nie można zmienić i z drugiej strony, jeśli swoją troską, bezinteresownością i życzliwością stworzysz mu dobre warunki do działania, będzie w stanie okazać się z dobrej strony na tyle, na ile jest w stanie. Tylko troska o swoich podopiecznych rozwija wrażliwość charakteru.
Agresja
Złość, chciwość, egoizm rodzą agresję. Wola agresywność może spowodować wrzód dwunastnicy, a agresja w czynach prowadzi do wrzodów żołądka. Agresywne czyny pozostają na długo w pamięci ofiary i zwykle prowadzą do silnego antagonizmu, który z kolei uszkadza tkankę żołądka. Agresywny człowiek zwykle traci wszystkich dobrych przyjaciół i pozostaje w dumnej samotności. To właśnie strach przed tym zjawiskiem zwykle daje możliwość poprawy. Sama poprawa nie jest możliwa bez kultywowania w sobie pokory, bezinteresowności i życzliwości.
Opryskliwość
Zawsze prowadzi do rozkładu ściany żołądka i dwunastnicy w wyniku zaburzeń żywienia. Opryskliwy człowiek nie otrzymuje wystarczającej ilości ciepła od innych ludzi i aby dać siłę uczuciom i subtelnej tkance umysłu, odczuwa silne pragnienie spożywania nadmiernie ostrego, kwaśnego, słodkiego jedzenia, co często prowadzi do rozwoju wrzodu. Pokonanie tej cechy charakteru jest możliwe, jeśli poczuje się smak dobrych uczynków. Dlatego trzeba starać się życzyć wszystkim szczęścia, karmić ubogich, dawać datki do świątyń i pomagać dobrym słowem wszystkim potrzebującym.
Upór
Pierwszy znak egoizmu. Nadmierny upór w zachowaniu wyczerpuje żołądek, który z kolei wymaga od umysłu człowieka łagodności i wyrozumiałości. Te cechy charakteru sprzyjają spokojnemu trawieniu pokarmu. Upór w charakterze zwiększa kwasowość, co często prowadzi do wrzodów. Pokonanie konfliktowej postawy i egoizmu jest ważnymi zasadami leczenia tej choroby. Ponieważ jest to oznaka daleko zaawansowanych zaburzeń w charakterze i zachowaniu człowieka, należy rozpocząć poważną pracę nad samoświadomością. Ważne jest również przestrzeganie reżimu dnia: reżimu żywienia, pracy i odpoczynku. Aby leczyć, należy poznać zasady przyjmowania pokarmów i ściśle ich przestrzegać.
Zgodnie z Siergiejem S. Konowałowem („Medycyna energetyczno-informacyjna według Konowałowa. Uzdrawiające emocje”) przyczyną wrzodów żołądka lub dwunastnicy są dominujące emocje — strach przed nowym i nieumiejętność przyjmowania nowego, zagubienie, tłumienie emocji, wstyd z powodu własnej niekompetencji, zmieszany z zazdrością i złością. Tłumienie uczuć.
Sposób leczenia. Praca z białym i fioletowym światłem, medytacje z książką, aktywne korzystanie ze źródeł dostarczających uzdrawiających emocji.
Władimir Żikareńcew w swojej książce „Droga do wolności. Karmiczne przyczyny problemów lub jak zmienić swoje życie” wskazuje na główne negatywne przekonania (prowadzące do chorób) i harmonizujące myśli (prowadzące do uzdrowienia) związane z pojawieniem się i uzdrowieniem wrzodów:
Negatywne przekonanie prowadzące do wrzodów:
Strach. Silna wiara w to, że nie jesteś wystarczająco dobry. Co cię dręczy?
Harmonizujące myśli:
Kocham i akceptuję siebie. Wewnątrz mnie panuje pokój i spokój. Jestem spokojny/spokojna. Wszystko jest w porządku.
Wrzód narządów trawiennych (W. Żikareńcew)
Negatywne przekonanie prowadzące do wrzodów narządów trawiennych:
Strach. Wiara w to, że nie jesteś wystarczająco dobry.
Silne pragnienie przypodobania się.
Harmonizujące myśli:
Kocham i akceptuję siebie. Jestem w zgodzie ze sobą. Jestem wspaniały/wspaniała.
Louise Hay w swojej książce „Uzdrów swoje ciało” wskazuje na główne negatywne przekonania (prowadzące do chorób) i harmonizujące myśli (prowadzące do uzdrowienia) związane z pojawieniem się i uzdrowieniem wrzodu:
Negatywne przekonanie prowadzące do wrzodu:
Strach. Głęboka pewność, że jesteś wadliwy. Co cię dręczy?
Harmonizujące myśli:
Kocham i akceptuję siebie. W mojej duszy panuje pokój. Wszystko idzie dobrze.
Wrzód septyczny (żołądka lub dwunastnicy) (zobacz także „zgaga”, „problemy żołądkowe”, „wrzód”) (L. Hay):
Negatywne przekonanie prowadzące do wrzodu septycznego:
Strach. Przekonanie o własnej wadliwości. Dążenie do zadowolenia innych
Harmonizujące myśli:
Kocham i akceptuję siebie. W mojej duszy panuje pokój. Jestem wspaniałą osobą.
Dr. Luule Viilma w swoich pracach pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach wrzodów żołądka:
Wrzód zaczyna krwawić, gdy człowiek zmusza się do zemsty na kimś. Kto rani bliźniego, ten nie ma krwawiącego wrzodu, ponieważ jego złość wypływa w postaci krwi z cudzego ciała. Fizyczna rana bliźniego staje się dla niego własną raną duchową, która dręczy człowieka jako poczucie winy, dopóki wina nie zostanie odkupiona. A kto pielęgnuje w sercu straszną zemstę, ten z powodu straszliwego krwawienia żołądka może odejść z tego świata, mimo że nie zdążył zrobić nic złego. Myśl jest równoważna uczynkowi. Jeśli bliźni lub bliźni nie potrzebują tej lekcji, nie ma również adresata.
Krwawe okrucieństwo, które ma zadać cios duchowy, wraca jak bumerang na poziom fizyczny, aby osoba myśląca materialnie zrozumiała, jaką moc ma myśl. Klątwa typu „Pokażę im jeszcze, na co mnie stać!” może wywołać krwawienie z żołądka, nawet jeśli człowiek chce udowodnić zemstą innym, że nie jest słaby, jak myślą.
Poszukiwania i badania metafizycznych (subtelnych, mentalnych, emocjonalnych, psychosomatycznych, psychologicznych, podświadomych, głębokich) przyczyn problemów trawiennych trwają. Ten materiał jest ciągle aktualizowany. Prosimy czytelników o przesyłanie komentarzy i uzupełnień do tego artykułu. Ciąg dalszy nastąpi!
© Andrei ZHALEVICH
www.zhalevich.com
Wykorzystane źródła
- Andrei Zhalevich. ŚWIATOROZUMIENIE. Poszukiwanie głębokich znaczeń, odkrycie pierwotnych przyczyn i wyższych przeznaczeń. - Wrocław: Zhalevich.Com, 2023 r.
- Луиза Хей. Исцели себя сам. - М.: ОЛМА, 1990 г.
- Владимир Жикаренцев. Путь к свободе. Кармические причины возникновения проблем или как изменить свою жизнь. - СПб.: МиМ-Дельта, 1996 г.
- Лазарев С. Н. Диагностика кармы (Т. 1-12). - CПб.: АО Сфера. 1993-2000 гг.
- Валерий Синельников. Возлюби болезнь свою. - К.: София, 2001 г.
- Лиз Бурбо. Твое тело говорит «Люби себя!». - К.: София, 2008 г.
- Торсунов О. Г. Связь болезней с характером. Жизненная энергия человека. - М., 2015 г.
- Бодо Багински, Шарамон Шалила. «Рейки» - универсальная энергия жизни. - К.: София, 2002 г.
- Энергоинформационная медицина по Коновалову. Исцеляющие эмоции. - CПб.: Питер, 2009 г.
- Анатолий Некрасов. 1000 и один способ быть самим собой. - М.:Амрита, 2008 г.
- Лууле Виилма. Душевный Свет. - Екатеринбург: У-Фактория, 2000 г.
- Лууле Виилма. Светлый источник любви. - Екатеринбург: У-Фактория, 2009 г.
i inne źródła na temat psychosomatyki i Światorozumienia