Wrzód dwunastnicy. Psychosomatyka i metafizyka choroby wrzodowej dwunastnicy
MOWA : Język polski | Свята-Мова | Русский язык
Masz wrzód dwunastnicy? Przyjrzymy się metafizycznym (subtelnym, mentalnym, emocjonalnym, psychosomatycznym, psychologicznym, podświadomym, głębokim) przyczynom wrzodu dwunastnicy.
Oto co piszą na ten temat światowej sławy eksperci w tej dziedzinie oraz autorzy książek na ten temat:
Liz Burbo w swojej książce „Twoje ciało mówi: Kochaj siebie!” pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach wrzodu dwunastnicy:
WRZÓD DWUNASTNICY występuje około czterokrotnie częściej niż wrzód żołądka i zazwyczaj rozwija się w wyniku nadmiernej sekrecji soku żołądkowego, który przedostaje się do dwunastnicy z żołądka. Zobacz artykuł „żołądek”, z tym dodatkiem, że chory jest tak skoncentrowany na pewnych problemach, że dosłownie zjada sam siebie. Łatwo się irytuje, odczuwa jednocześnie oburzenie i bezradność. Powinien wyrazić to, co czuje i starać się zaakceptować siebie takim, jakim jest, zdając sobie sprawę z całej złożoności tego procesu.
Doktor Walerij W. Sinielnikow w swojej książce „Pokochaj swoją chorobę” pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach wrzodu dwunastnicy:
Często jest to strach przed czymś nowym w życiu. Długotrwała niepewność, poczucie beznadziejności, obawa przed przyjęciem nowego i nieumiejętność jego przetrawienia i przyswojenia odbijają się na żołądku. Ludzie z chorym żołądkiem są przepełnieni różnymi lękami, dużymi i małymi. Strach prowadzi do skurczu, a skurcz – do bólu i wrzodu.
Czujesz, że nie jesteś wystarczająco dobry lub pełnowartościowy. Jesteś przekonany o swojej niepełnosprawności. Obawiasz się, że nie jesteś wystarczająco dobry dla swoich rodziców, przełożonych, bliskich. Dosłownie nie możesz przetrawić tego, kim jesteś. Ciągle starasz się zadowolić innych, zapominając o sobie. Jak powiedział mi jeden pacjent z wrzodem dwunastnicy: „Ciągle zajmuję się samobiczowaniem”.
Na tę chorobę cierpią głównie mężczyźni, ponieważ trudno im znieść ciosy w ich męskość i dumę. Tacy ludzie mają „zranione” ego. Są szczupli, energiczni, drażliwi. Ciągle muszą coś komuś udowadniać: sobie, bliskim w rodzinie, w pracy. Muszą kontrolować siebie i innych ludzi. Tacy ludzie dążą do władzy, chcą być ciągle lepsi i jednocześnie boją się, że nie podołają zadaniu. Boją się, że nie zdążą na czas.
Niechęć i wstręt do czegoś w tym świecie również prowadzą do wrzodu. Odrzucając coś w tym świecie, odrzucasz część samego siebie. Z drugiej strony – gniew, urazy, złość i beznadzieja. Wydaje się, że życie straciło swoją atrakcyjność. Napotykasz wszelkiego rodzaju przeszkody, aby w pełni cieszyć się życiem. I wszystkie te przeszkody są zawarte nie w otaczającym świecie, ale w tobie samym.
– Nie „trawię” tych ludzi, z którymi muszę pracować – powiedział mi pacjent, który miał problemy z żołądkiem. – Nie znoszę ich hipokryzji, pochlebstw i chciwości – kontynuował.
Kiedy to mówił, był w stanie lekkiego transu, a kiedy z niego wyszedł, nie pamiętał swoich słów.
Najlepszym lekarstwem w takich przypadkach jest miłość i spokój. Ludzie, którzy kochają i szanują siebie i otaczający świat, nie mają wrzodów. Naucz się akceptować siebie takim, jakim jesteś. Naucz się akceptować otaczający świat – to przecież twój świat.
Mój przyjaciel miał zaostrzenie zapalenia żołądka. Od dawna oferowałem mu swoją pomoc, ale nie wierzył, że chorobę można wyleczyć, pracując z podświadomością. Ufał tylko tabletkom. Ale ból był nie do zniesienia, leki mało pomagały. W końcu zdecydował się i przyszedł do mnie do domu.
Szybko nawiązaliśmy kontakt z podświadomością. Okazało się, że zapalenie żołądka to odzwierciedlenie takich stereotypów jego zachowania, jak niechęć, wstręt i różnego rodzaju lęki.
– Nienawidzę i gardzę tym miastem z jego brudnymi ulicami, z jego śmieciami – mówił mi, wyrażając całą swoją istotą pogardę. – Nienawidzę nieuczciwości, pochlebstw, chciwości i chamstwa. Największą przyjemność sprawia mi leżenie w łóżku z czystą wykrochmaloną pościelą i czystą, piękną kobietą obok. A na stole – smaczne i dobre jedzenie. W takim stanie mogę być wiecznie.
Po zbadaniu pozytywnych intencji podświadomych stworzyliśmy nowe sposoby zachowania. I już pod koniec naszej rozmowy ostre bóle praktycznie całkowicie ustąpiły.
Bodo Baginski i Shalila Sharamon w swojej książce „Reiki – uniwersalna energia życia” piszą o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach wrzodu dwunastnicy:
WRZÓD DWUNASTNICY: Jeśli stale tłumisz swoją agresywność, wewnątrz pojawia się napięcie, skurcz, strach i presja. Zaczynają cię pożerać. Jak najlepiej radzić sobie ze swoją agresywnością? Możesz ją przeżyć - ale możesz to zrobić tylko wtedy, gdy nie wyrządzisz krzywdy innym ludziom. Możesz też uważnie ją obserwować, pozwolić jej się objawić – świadomie, nie oceniając i nie potępiając. Wtedy zobaczysz, że twoja agresywność w końcu sama siebie pożre, a jej objawy na poziomie ciała stopniowo znikną. Oczywiście Reiki jest również wspaniałym środkiem do neutralizowania nadmiernego napięcia. I znowu będziesz spokojny, pokojowy i zrównoważony.
Doktor Luule Viilma w swojej książce „Psychologiczne przyczyny chorób” pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach problemów z dwunastnicą (choroby):
Stały ból: Okrucieństwo. Bez serca. Złość na grupę.
Krwawienie wrzodowe, pęknięcie dwunastnicy: Mściwość wobec grupy. Przemiana złości na grupę w okrucieństwo.
Dyskomfort: Brak zaufania do innych, strach, napięcie.
Oto co jeszcze doktor Luule Viilma pisze w swoich pracach o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach problemów z dwunastnicą:
Dwunastnica wyraża ludzkie poczucie łokcia, relacje przyjaźni, poczucie kolektywizmu, mówiąc człowiekowi: jesteś jedyny w swoim rodzaju, w tym sensie, że nie ma nikogo takiego jak ty na świecie, ale musisz być z innymi, realizować się przez innych, aby czuć się dobrze. Staniesz się szczęśliwy tylko wtedy, gdy będziesz mógł dawać, nawet jeśli na razie rozumiesz to dosłownie – jako oddawanie rzeczy, swojej siły lub umiejętności.
U przestraszonego człowieka, który czuje, że wszyscy chcą od niego tylko brać, pojawia się sprzeciw wobec dawania. W rzeczywistości jest to – niechęć do bycia człowiekiem, co jest sprzeczne z pragnieniem bycia człowiekiem. Takie wewnętrzne sprzeczności prowadzą do smutku.
Dwunastnica symbolicznie przypomina początek wielkiej pracy, w którą zaangażowane są wszystkie zainteresowane osoby. Dwunastnica znajduje się zaraz za żołądkiem, na początku jelita cienkiego. Jej stan wskazuje na to, jak człowiek podchodzi do drobiazgów w życiu i do płci żeńskiej. Pokazuje, na ile człowiek potrafi zmobilizować wszystkie siły do wykonania pracy.
Jeśli mężczyzna widzi męską odwagę tylko w rozpoczęciu pracy, a kontynuację złości się na innego, na przykład na żonę, to u niego pojawia się zapalenie dwunastnicy lub wrzód trawienny. Choroba mówi człowiekowi, że zajmowanie się drobiazgami nie jest wstydem, drobiazgi mogą również nauczyć mężczyznę mądrości. Mówi: „Może innym mężczyznom to nie jest potrzebne, ale tobie jest. Jeśli tego nie zrozumiesz, to będziesz źle się czuć”.
Kobiety bardziej lubią kontynuować i kończyć pracę, dlatego rzadziej mają chorobę dwunastnicy. A jeśli kobieta nienawidzi zajmować się drobiazgami życia, to ma wrzód trawienny, który ma ją przekonać do powrotu do kobiecego sposobu myślenia.
Wspomnienia o przeszłości przynoszą gorzkie wspomnienia. Przewód żółciowy otwiera się do dwunastnicy, a nadmierne wydzielanie żółci nasila chorobę tej kiszki, jeśli człowiek oddaje się złym wspomnieniom. Do niej otwiera się również przewód trzustki. Jeśli żółć można porównać do kobiecej zdecydowania i wymagania, których nadmiar powoduje ból, to enzymy trzustki są podobne do męskiej czułości i delikatności, których brak utrudnia trawienie lub przyswajanie subtelności życiowej mądrości. Jeśli kobieta jest zbyt mało wymagająca, zmniejsza się wydzielanie żółci. Jeśli mężczyzna przejawia zbyt dużą wrażliwość w pracy, staje się w działaniu zbyt elastyczny i podatny na wpływy kobiece, to u niego zwiększa się wydzielanie soku trzustkowego i oprócz zaburzeń trawienia obniża się poziom cukru we krwi. Wchłanianie składników odżywczych lub przyswajanie życiowej mądrości gwałtownie spada.
Dwunastnica jest centralnym organem przewodu pokarmowego. Umiejętność pracy zespołowej dla osiągnięcia czegoś wielkiego jest gwarancją zdrowej dwunastnicy.
Poszukiwania i badania metafizycznych (subtelnych, mentalnych, emocjonalnych, psychosomatycznych, psychologicznych, podświadomych, głębokich) przyczyn problemów jelitowych trwają. Ten materiał jest stale korygowany. Prosimy czytelników o komentarze i przesyłanie uzupełnień do tego artykułu. Ciąg dalszy nastąpi!
© Andrei ZHALEVICH
www.zhalevich.com
Wykorzystane źródła
- Andrei Zhalevich. ŚWIATOROZUMIENIE. Poszukiwanie głębokich znaczeń, odkrycie pierwotnych przyczyn i wyższych przeznaczeń. - Wrocław: Zhalevich.Com, 2023 r.
- Луиза Хей. Исцели себя сам. - М.: ОЛМА, 1990 г.
- Владимир Жикаренцев. Путь к свободе. Кармические причины возникновения проблем или как изменить свою жизнь. - СПб.: МиМ-Дельта, 1996 г.
- Лазарев С. Н. Диагностика кармы (Т. 1-12). - CПб.: АО Сфера. 1993-2000 гг.
- Валерий Синельников. Возлюби болезнь свою. - К.: София, 2001 г.
- Лиз Бурбо. Твое тело говорит «Люби себя!». - К.: София, 2008 г.
- Торсунов О. Г. Связь болезней с характером. Жизненная энергия человека. - М., 2015 г.
- Бодо Багински, Шарамон Шалила. «Рейки» - универсальная энергия жизни. - К.: София, 2002 г.
- Энергоинформационная медицина по Коновалову. Исцеляющие эмоции. - CПб.: Питер, 2009 г.
- Анатолий Некрасов. 1000 и один способ быть самим собой. - М.:Амрита, 2008 г.
- Лууле Виилма. Душевный Свет. - Екатеринбург: У-Фактория, 2000 г.
- Лууле Виилма. Светлый источник любви. - Екатеринбург: У-Фактория, 2009 г.
i inne źródła na temat psychosomatyki i Światorozumienia