Zapalenie płuc. Psychosomatyka i metafizyka zapalenia płuc

Z M.O.W.A.

MOWA : Język polski | Свята-Мова | Русский язык


Masz zapalenie płuc? Oczywiście najpierw należy wyeliminować przyczyny, które prowadzą do problemów i chorób z płucami. Rozważmy metafizyczne (subtelne, mentalne, emocjonalne, psychosomatyczne, podświadome, głębokie) przyczyny zapalenia płuc.

Oto co piszą o tym światowej sławy eksperci w tej dziedzinie oraz autorzy książek na ten temat.

Doktor Luuule Viilma w swoich pracach pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach zapalenia płuc:
Kto odczuwa ostrą złość wobec oskarżeń, ten choruje na ostrą formę zapalenia płuc. Można również zachorować będąc biernym obserwatorem cudzej kłótni, jeśli wyraża się nieme potępienie. Kto stale złości się na oskarżających lub sam oskarża, ten ma odpowiednio ostry lub przewlekły zapalenie oskrzeli. Człowiek, który uważa się za zobowiązanego do walki o prawdę i głośno o tym krzyczy, będzie chorować na zapalenie oskrzeli, dopóki prawda nie zostanie ustalona. Ale czyja to prawda? A kto nie zna umiaru, u tego z powodu ciągłego obrzęku w oskrzelach stopniowo tworzy się guz.
Uwalniamy: złość, oskarżenia, poczucie winy, strach, że nie jestem kochany, nienawiść, smutek.
Pneumonia (zapalenie płuc) – ostre zakaźne zapalenie dolnych dróg oddechowych z obowiązkowym zaangażowaniem tkanki płucnej (pęcherzyków płucnych, oskrzeli, oskrzelików), wywoływane przez wirusy, pneumokoki lub gronkowce i inne mikroorganizmy.
Główne objawy: gorączka i wzrost temperatury do 38–40 °C, kaszel (często z obfitą plwociną), duszność przy wysiłku fizycznym i w spoczynku. Czasami pojawiają się nieprzyjemne odczucia lub ból w klatce piersiowej. Wszyscy pacjenci z zapaleniem płuc skarżą się na osłabienie, nadmierne pocenie się, obniżoną wydajność, zaburzenia snu, brak apetytu i inne.
Profilaktyka: rezygnacja z złych nawyków, leczenie chorób górnych dróg oddechowych, przestrzeganie reżimu sanitarno-higienicznego, walka z zanieczyszczeniem powietrza itp.
Kto stale złości się na oskarżających lub sam oskarża, u tego rozwija się przewlekłe zapalenie płuc. Wyleczenie płuc uniemożliwia oskarżająca złość, która nie daje spokoju, ponieważ druga strona nie uznaje swojej winy.

Walerij V. Sinielnikow w swojej książce „Pokochaj swoją chorobę” pisze o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach zapalenia płuc:
Zapalenie płuc prowadzi do rozpaczy, zmęczenia życiem. W twojej duszy rosną rany emocjonalne, które nie mają szans się zagoić.
Przyszła do mnie młoda kobieta z powikłaniami po zapaleniu płuc.
— Swietłana, — poprosiłem ją, — zwróć się teraz do siebie i zapytaj swojego podświadomego umysłu: „Jakie niedawne wydarzenia w moim życiu doprowadziły mnie do choroby?”
Kobieta na chwilę zamyka oczy. — Znam odpowiedź, — mówi zmartwiona. — Już wcześniej podejrzewałam to, ale teraz wszystko stało się jasne. Rozumiesz, uważam, że mąż powinien umieć zarabiać pieniądze i zapewniać utrzymanie swojej rodzinie. Dlatego zawsze szukałam takiego mężczyzny. I oto kilka miesięcy temu taki mężczyzna pojawił się w moim życiu. Zaczęliśmy razem mieszkać. Ma duży dom, gospodarstwo, samochód. Na początku miałam zawroty głowy od tego bogactwa. A teraz nie mogę swobodnie oddychać w tym domu. Nasze relacje nie są formalnie uregulowane i nie czuję się panią domu.
— Co ci przeszkadza czuć się panią domu? — zapytałem.
— Wydaje mi się, że on czuje, że w naszych relacjach najważniejsze są pieniądze, a nie miłość. A ja cały czas staram się udowodnić mu coś odwrotnego. Dlatego muszę dużo pracować i zarabiać przyzwoite pieniądze, aby pokazać mu swoją niezależność finansową. Jestem zmęczona tym, i moje siły się kończą.

Bodo Baginski i Sharmo Shalila w swojej książce „"Reiki" - uniwersalna energia życia” piszą o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach zapalenia płuc:
Zapalenie płuc pokazuje ci, że masz zaburzenie w wymianie z życiem w całej jego różnorodności, w tym subtelnych, niematerialnych aspektów. Wpadłeś w konflikt z powodu dążenia swojego ego do zamknięcia się, i ten konflikt rozniecił, zapalił twoje płuca. Często ukrywa się za tym zaburzenie emocjonalne, uraza lub smutek, przez co zamknąłeś się.
- Pozwól oddechowi życia ponownie wejść w ciebie. Płynie on równomiernie zarówno w dniach radości, jak i smutku, zarówno w napiętych okresach życia, jak i w harmonijnych i zrównoważonych. Reiki tutaj jest cudowną możliwością, aby zapewnić skuteczną pomoc.

Louise Hay w swojej książce „Uzdrów swoje ciało” wskazuje na główne negatywne przekonania (prowadzące do chorób) oraz myśli harmonizujące (prowadzące do uzdrowienia) związane z pojawieniem się problemów z płucami:
Co symbolizuje ten organ w sensie psychologicznym
Symbolizują zdolność do wdychania życia.
Przyczyny choroby
Depresja. Smutek. Lęk przed przyjmowaniem życia. Uważasz, że nie zasługujesz na pełne życie.
Możliwe rozwiązanie sprzyjające uzdrowieniu
Mogę przyjmować całe bogactwo życia. Przyjmuję życie z miłością i do końca.

Poszukiwania i badania nad metafizycznymi (subtelnymi, mentalnymi, emocjonalnymi, psychosomatycznymi, podświadomymi, głębokimi) przyczynami problemów z płucami trwają. Ten materiał jest stale korygowany. Prosimy czytelników o pisanie swoich komentarzy i przesyłanie uzupełnień do tego artykułu. Ciąg dalszy nastąpi!


© Andrei ZHALEVICH
www.zhalevich.com


Wykorzystane źródła

  1. Andrei Zhalevich. ŚWIATOROZUMIENIE. Poszukiwanie głębokich znaczeń, odkrycie pierwotnych przyczyn i wyższych przeznaczeń. - Wrocław: Zhalevich.Com, 2023 r.
  2. Луиза Хей. Исцели себя сам. - М.: ОЛМА, 1990 г.
  3. Владимир Жикаренцев. Путь к свободе. Кармические причины возникновения проблем или как изменить свою жизнь. - СПб.: МиМ-Дельта, 1996 г.
  4. Лазарев С. Н. Диагностика кармы (Т. 1-12). - CПб.: АО Сфера. 1993-2000 гг.
  5. Валерий Синельников. Возлюби болезнь свою. - К.: София, 2001 г.
  6. Лиз Бурбо. Твое тело говорит «Люби себя!». - К.: София, 2008 г.
  7. Торсунов О. Г. Связь болезней с характером. Жизненная энергия человека. - М., 2015 г.
  8. Бодо Багински, Шарамон Шалила. «Рейки» - универсальная энергия жизни. - К.: София, 2002 г.
  9. Энергоинформационная медицина по Коновалову. Исцеляющие эмоции. - CПб.: Питер, 2009 г.
  10. Анатолий Некрасов. 1000 и один способ быть самим собой. - М.:Амрита, 2008 г.
  11. Лууле Виилма. Душевный Свет. - Екатеринбург: У-Фактория, 2000 г.
  12. Лууле Виилма. Светлый источник любви. - Екатеринбург: У-Фактория, 2009 г.

i inne źródła na temat psychosomatyki i Światorozumienia

Przeczytaj także