Zapalenie trzustki. Psychosomatyka i metafizyka przyczyn zapalenia trzustki
MOWA : Język polski | Свята-Мова | Русский язык
Masz zapalenie trzustki (zapalenie trzustki)? Rozważmy metafizyczne (subtelne, mentalne, emocjonalne, psychosomatyczne, psychologiczne, podświadome, głębokie) przyczyny zapalenia trzustki.
Oto co piszą na ten temat światowej sławy eksperci w tej dziedzinie i autorzy książek na ten temat:
Liz Burbo w swojej książce „Twoje ciało mówi: Pokochaj siebie!” pisze o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach zapalenia trzustki:
Zapalenie trzustki to zapalenie trzustki. Zobacz artykuł CUKRZYCA, z tym zastrzeżeniem, że choroba ta występuje u osób, które bardzo przeżywają jakieś niedawne wydarzenie i czują złość z powodu niespełnionych oczekiwań. Zazwyczaj zapalenie trzustki rozwija się u osoby, która zbyt mocno martwi się o swoją rodzinę. Zobacz także „cechy zapalnych chorób”.
Walery W. Sinielnikow w swojej książce „Pokochaj swoją chorobę” pisze o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach zapalenia trzustki:
Ostre odrzucenie osoby, wydarzeń i sytuacji może prowadzić do zapalenia trzustki, osoba w takich przypadkach odczuwa złość i beznadzieję, i wydaje się jej, że życie straciło swoją atrakcyjność.
Przypominam sobie jeden przypadek. Wtedy skończyłem piąty rok studiów i odbywałem praktykę w szpitalu. Na oddział, który prowadziłem, trafił mężczyzna z ostrym zapaleniem trzustki. Zacząłem zbierać wywiad do historii choroby i dowiedziałem się, że ból pojawił się kilka dni po zerwaniu relacji z jedną osobą.
— Wie pan — powiedział mi ze złością — byłem gotów dosłownie go zabić. Po tym, co zrobił, całkowicie straciłem wiarę w ludzi.
Według Siergieja S. Konowałowa („Medycyna informacyjna Konowałowa. Leczące emocje”), w podstawie zapalenia trzustki leży ostre odrzucenie osoby, wydarzeń i sytuacji, które prowadzi do zapalenia trzustki. Osoba w takich przypadkach odczuwa złość i beznadzieję, wydaje się jej, że życie straciło swoją atrakcyjność.
Metoda leczenia. Stosuj techniki neutralizacji negatywnych emocji i przyciągania pozytywnej energii poprzez styl życia i książkę.
Władimir Żikareniew w swojej książce „Droga do wolności. Karmiczne przyczyny problemów lub jak zmienić swoje życie” wskazuje na główne negatywne nastawienia (prowadzące do chorób) i myśli harmonizujące (prowadzące do uzdrowienia) związane z pojawieniem się zapalenia trzustki:
Negatywne nastawienie, prowadzące do zapalenia trzustki:
Odrzucenie. Złość i rozczarowanie, ponieważ życie wydaje się tracić swoją słodycz, świeżość.
Myśli harmonizujące:
Kocham siebie i akceptuję; jestem przyjemnością i radością mojego życia.
Louise Hay w swojej książce „Uzdrów się sam” wskazuje na główne negatywne nastawienia (prowadzące do chorób) i myśli harmonizujące (prowadzące do uzdrowienia) związane z pojawieniem się zapalenia trzustki:
Negatywne nastawienie, prowadzące do zapalenia trzustki:
Odrzucenie. Złość i beznadzieja: wydaje się, że życie straciło swoją atrakcyjność.
Myśli harmonizujące:
Kocham siebie i akceptuję. Tworzę radość w swoim życiu.
Dr Luule Viilma w swoich pracach pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach zapalenia trzustki:
Zewnętrzne wydzielanie trzustki składa się z enzymów trawiennych, które mieszają się z żółcią i dostają się do dwunastnicy. Rozkładają one pokarm na pierwotne składniki tak doskonale i całkowicie, że organizm jest w stanie je przyswoić, jeśli człowiek nie przeszkadza temu procesowi, jeśli nie przyjmuje żadnych nakazów ani zakazów, zachowując spokój. Odważny człowiek, czyli taki, który żyje zgodnie ze swoimi potrzebami, traktuje nakazy i zakazy jako ważne wskazówki życiowe. Jak dziesięć przykazań.
Dla człowieka z lękami - a to jest osoba, która żyje pragnieniami - nakazy i zakazy brzmią jak przymus, co zawsze wywołuje sprzeciw. Sprzeciwiają się nawet dziesięciu przykazaniom. Przy najmniejszym wewnętrznym sprzeciwie człowiek najpierw zamyka się w sobie jako forma samoobrony, a dopiero potem przeciwstawia się agresorowi. Ktoś, kto nosi w sobie protest, dla takiej osoby jedzenie jest agresorem, ponieważ zmusza do zajmowania się nim, zmusza do jego trawienia. Niezależnie od tego, jak zdrowa jest żywność, trzustka sprzeciwia się jej.
Innymi słowy, odmawia produkcji wystarczającej ilości enzymów potrzebnych do rozkładania jedzenia.
Jeśli ktoś pragnie, aby traktowano go godnie, ale otrzymuje coś przeciwnego, to jego trzustka jest uszkodzona. Im więcej ma ktoś dumy, tym poważniejsza jest choroba. Nagły i absolutny sprzeciw wobec wszystkiego powoduje sytuację, w której trzustka przestaje cokolwiek produkować.
W wyniku tego rozwija się OSTRE ZAPALENIE TRZUSTKI.
Osoba przerażona, czująca, że wszyscy chcą od niej tylko brać, sprzeciwia się dawaniu. W rzeczywistości jest to niechęć do bycia człowiekiem, co stoi w sprzeczności z pragnieniem bycia człowiekiem. Podobny konflikt wewnętrzny przeradza się w smutek.
Niepłakany smutek powoduje obrzęk górnej części trzustki. Obrzęk blokuje wypływ enzymów, a trzustka jest zmuszona do trawienia samej siebie, podobnie jak zazdrośnik, który gotuje się we własnym sosie i nie zdaje sobie sprawy, że, uważając się za dobrego, zmusza innych do tańca według swojej melodii. Problem polega na tym, że ze strachu nie pozwala, aby to stało się widoczne. Krótko mówiąc, jest to pragnienie poniżenia innej osoby.
Osoba godna, czy to szlachetna, nie uważa innej osoby za złą i nie pragnie nikogo poniżać. Tylko narastająca złość u poniżonego prowadzi do poniżenia innego. Jeśli nagły przypływ złości następuje, na przykład, w trakcie kłótni, gdy osoba czuje, że została poniżona i nie może się z tym pogodzić, to rozwija się ostre zapalenie.
ZŁOŚĆ PONIŻONEGO POWODUJE ZAPALENIE.
Jest to zagrażająca życiu choroba z silnym bólem. Kto próbuje znaleźć swój błąd przynajmniej po konflikcie, ten przyczynia się do tego, że druga strona również chce załagodzić spór. Im szybciej to nastąpi, tym większa szansa na uniknięcie ostrego zapalenia trzustki.
Kto długo gromadzi złość, ten nieuchronnie rozwija przewlekłe zapalenie trzustki. Osoba obwiniająca innych nie dostrzega własnego lęku przed byciem winnym i dlatego nie rozumie, dlaczego inna osoba na nią atakuje, mimo że sama to sprowokowała. Im bardziej brutalny i poniżający atak, tym bardziej bolesne jest zapalenie, ponieważ do własnej brutalności dochodzi brutalność innej osoby. Problem dawania i otrzymywania jest nieszczęściem współczesnego świata.
W przypadku przewlekłego zapalenia trzustki trzustka odnosi się do jedzenia równie wybrednie, jak człowiek do otoczenia. Jeśli nikt już człowiekowi nie odpowiada, to musi opuścić ten świat, ponieważ trzustka przestaje funkcjonować. Jeśli zaczyna życzyć źle tym niechcianym osobom, których zaliczył do wrogów i których drwiny musiał nieustannie znosić, to rozwija się rak. Wkrótce z powodu raka trzustka będzie zmuszona przestać funkcjonować.
TAK:
Żołądek (charakteryzujący jakość ludzkiej osobowości), trzustka (pozwalająca ocenić, na ile człowiek jest w stanie być osobowością) i dwunastnica (wyrażająca stosunek do otoczenia, rodziny, przyjaciół, zespołu, współpracowników) są ze sobą bezpośrednio powiązane. Człowiek jako indywiduum i człowiek jako osobowość są bezpośrednio związani ze sobą poprzez innych ludzi. To, co indywiduum daje innym ludziom, ludzie wynagradzają osobowości, ale w bardziej doskonałej formie.
Z kolei trzustka w niezauważalny dla oka sposób daje żołądkowi przez krew to, czego potrzebuje, aby żyć i wykonywać swoją pracę. Osobowość z kolei daje indywiduum poprzez widoczną dla oka działalność to niewidoczne, co jest potrzebne indywiduum, aby żyć i pracować. W ten sposób otoczenie jest niezbędną częścią mojego zdrowia i szczęścia, a od tego, jak się do niego odnoszę, zależy moje istnienie - czy będę żył, czy umarł.
Siergiej N. Łazariew w swoich książkach „Diagnostyka karmy” (książki 1-12) i „Człowiek przyszłości” pisze o tym, że główną przyczyną absolutnie wszystkich chorób, w tym chorób trzustki, jest deficyt, brak lub nawet brak miłości w duszy człowieka. Kiedy człowiek stawia coś wyżej niż miłość do Boga (a Bóg, jak mówi Biblia, jest Miłością), to zamiast zdobywać boską miłość, kieruje się ku czemuś innemu. Do czegoś, co (błędnie) uważa za ważniejsze w życiu: pieniądze, sławę, bogactwo, władzę, przyjemności, seks, relacje, zdolności, porządek, moralność, wiedzę i wiele innych wartości materialnych i duchowych… Ale to wszystko nie jest celem, a jedynie środkami do zdobycia boskiej (prawdziwej) miłości, miłości do Boga, miłości jak Boga. A tam, gdzie nie ma (prawdziwej) miłości w duszy, jako sprzężenie zwrotne od Wszechświata, pojawiają się choroby, problemy i inne nieprzyjemności. Jest to potrzebne, aby człowiek zastanowił się, zdał sobie sprawę, że idzie w złą stronę, myśli, mówi i robi coś nie tak, i zaczął się poprawiać, wstąpił na właściwą Drogę!
Poszukiwania i badania metafizycznych (subtelnych, mentalnych, emocjonalnych, psychosomatycznych, psychologicznych, podświadomych, głębokich) przyczyn problemów trawiennych trwają. Materiał ten jest ciągle korygowany. Prosimy czytelników o pisanie swoich komentarzy i przesyłanie uzupełnień do tego artykułu. Ciąg dalszy nastąpi!
© Andrei ZHALEVICH
www.zhalevich.com
Wykorzystane źródła
- Andrei Zhalevich. ŚWIATOROZUMIENIE. Poszukiwanie głębokich znaczeń, odkrycie pierwotnych przyczyn i wyższych przeznaczeń. - Wrocław: Zhalevich.Com, 2023 r.
- Луиза Хей. Исцели себя сам. - М.: ОЛМА, 1990 г.
- Владимир Жикаренцев. Путь к свободе. Кармические причины возникновения проблем или как изменить свою жизнь. - СПб.: МиМ-Дельта, 1996 г.
- Лазарев С. Н. Диагностика кармы (Т. 1-12). - CПб.: АО Сфера. 1993-2000 гг.
- Валерий Синельников. Возлюби болезнь свою. - К.: София, 2001 г.
- Лиз Бурбо. Твое тело говорит «Люби себя!». - К.: София, 2008 г.
- Торсунов О. Г. Связь болезней с характером. Жизненная энергия человека. - М., 2015 г.
- Бодо Багински, Шарамон Шалила. «Рейки» - универсальная энергия жизни. - К.: София, 2002 г.
- Энергоинформационная медицина по Коновалову. Исцеляющие эмоции. - CПб.: Питер, 2009 г.
- Анатолий Некрасов. 1000 и один способ быть самим собой. - М.:Амрита, 2008 г.
- Лууле Виилма. Душевный Свет. - Екатеринбург: У-Фактория, 2000 г.
- Лууле Виилма. Светлый источник любви. - Екатеринбург: У-Фактория, 2009 г.
i inne źródła na temat psychosomatyki i Światorozumienia