Zaparcie. Psychosomatyka i metafizyka zaparcia
MOWA : Język polski | Свята-Мова | Русский язык
Czy masz zaparcia? Rozważmy metafizyczne (subtelne, mentalne, emocjonalne, psychosomatyczne, psychologiczne, podświadome, głębokie) przyczyny zaparć.
Oto, co piszą na ten temat znani na całym świecie eksperci i autorzy książek o tej tematyce:
Liz Burbo w swojej książce „Twoje ciało mówi: 'Kochaj siebie!'” pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach zaparć:
Jelito grube odpowiada za usuwanie tego, czego organizm już nie potrzebuje, zaparcia oznaczają, że człowiek trzyma się starych myśli, które już mu nie służą. Osoba, która ma zaparcia, często powstrzymuje się od mówienia lub robienia czegoś, ponieważ boi się, że się nie spodoba lub wyda się nieuprzejma, boi się stracić kogoś lub coś.
Może to być również osoba drobiazgowa, która zbyt mocno trzyma się tego, co ma, i nie chce pozbywać się tego, co już jej nie służy. Zaparcia mogą również wystąpić, gdy ktoś czuje, że jest zmuszony coś oddać - czas, energię lub pieniądze. Jeśli już oddaje to, co się od niego wymaga, robi to z wielką niechęcią i tylko dlatego, że nie chce czuć się winny.
Zaparcia mogą dotyczyć osób, które dramatyzują jakieś wydarzenie z przeszłości, związane z nim pomysły, od których nie mogą się uwolnić. Stres związany z niezdolnością do porzucenia przeszłości powoduje niepokój, mroczne myśli, złość, strach przed upokorzeniem, a nawet zazdrość.
Blokada mentalna: Jeśli cierpisz na zaparcia, oznacza to, że twoje ciało mówi ci, że czas pozbyć się starych przekonań, które już ci nie służą. Zrób miejsce na nowe pomysły i możliwości. Twoje ciało mówi ci, że musisz oczyścić jelita, w przeciwnym razie nie będziesz mógł spożyć nowego pokarmu. To samo dotyczy twoich myśli. Musisz traktować niepokoje, mroczne myśli i natrętne idee jak odpady i pozbywać się ich na czas. Ciągłe powstrzymywanie się z obawy przed utratą kogoś lub czegoś tylko ci szkodzi. Lepiej postaraj się przeanalizować sytuację i określić, co możesz stracić, jeśli pozwolisz sobie mówić i robić to, co chcesz. Takie podejście jest bez wątpienia znacznie korzystniejsze.
Bodo Baginski i Shalila Sharamon w swojej książce „'Reiki' - uniwersalna energia życia” piszą o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach zaparć:
Również w tym przypadku problem duchowy wyraźnie manifestuje się na poziomie fizycznym. Zaparcia zawsze wiążą się z problemem chciwości, chcesz coś zatrzymać, nie oddać, a często jest to coś materialnego. Trudno ci również rozstać się ze starymi pomysłami, a to wiąże się z pewną dozą strachu, że na powierzchnię wypłyną wyparte do podświadomości wrażenia. Tak gromadzi się doświadczenie duchowe, którego nie możesz zostawić, a zaparcia pokazują ci to na poziomie cielesnym. I tutaj żądanie brzmi bardzo jasno: wyrzuć! Zostaw za sobą materialną drobiazgowość, zostaw przeszłość, przestarzałe wyobrażenia, zostaw wyparcie nielubianych tematów do podświadomości. Pozwól swojemu życiu płynąć przez ciebie i znajdź w sobie pewność i bogactwo.
Dr Walery Sinielnikow w swojej książce „Pokochaj swoją chorobę” pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach zaparć:
Zatrzymanie kału w jelicie symbolizuje niechęć do rozstania się z przestarzałymi myślami. Utknąłeś w przeszłości. Wierzysz w ograniczenia i niedostatek, dlatego podświadomie boisz się z czegoś zrezygnować w życiu, ponieważ nie jesteś pewien, czy będziesz w stanie zrekompensować tę stratę.
Trzymasz się starych, bolesnych wspomnień z przeszłości.
Możliwe, że boisz się zakończyć relacje, które już ci nic nie dają. Albo boisz się stracić pracę, której nie lubisz. Albo nie chcesz rozstawać się z rzeczami, które stały się bezużyteczne.
Wyrzuć z domu wszystkie niepotrzebne rzeczy i przygotuj miejsce na nowe. I przy tym powiedz na głos: „Pozbywam się starego i robię miejsce na nowe!”
Czasami zaparcia odzwierciedlają skąpstwo i chciwość do pieniędzy.
Przypomina mi się jeden interesujący przypadek. Przyszła do mnie trzydziestoletnia kobieta, która od czasów szkolnych cierpiała na silne zaparcia. Środki przeczyszczające nie pomagały. Lewatywy robiła rzadko, tylko w ostateczności. Za pomocą metody podświadomego programowania pozbyła się jednego starego i niepotrzebnego przekonania. Już następnego dnia jelita zaczęły normalnie pracować.
Zgodnie z Siergiejem Konowałowem („Medycyna energetyczno-informacyjna według Konowałowa. Uzdrowiające emocje”):
Zaparcia świadczą o nadmiarze zgromadzonych uczuć, wyobrażeń i przeżyć, z którymi człowiek nie może lub nie chce się rozstać, aby zrobić miejsce na nowe. Niechęć do rozstania się z przestarzałymi myślami, życie w przeszłości, złośliwe nastawienie do teraźniejszości wyrażają się w uporze i stłumionej urazie.
Sposób leczenia. Ćwiczenia fizyczne, prawidłowe odżywianie. Pij więcej wody, kąp się. Medytacje, trening mięśni, relaksacja, praca z książką.
Louise Hay w swojej książce „Uzdrów swoje ciało” pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach zaparć:
Niechęć do rozstania się z przestarzałymi myślami. Utknąłeś w przeszłości. Czasem w złośliwości.
Harmonizujące myśli: W miarę jak rozstaję się z przeszłością, wchodzi we mnie nowe, świeże życie. Przepuszczam przez siebie strumień życia.
Anatolij Niekrasow w swojej książce „1000 i jeden sposób na bycie sobą” pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach zaparć:
Zaparcia – być może człowiek trzyma się przeszłości. Oznacza to również, że czas zwrócić uwagę na swoje ciało. Ludzie zazwyczaj nie poświęcają wystarczającej uwagi oczyszczaniu swojego organizmu – dużo myślą o tym, co do niego wprowadzić, a uważa się, że sam może się oczyścić.
Zaparcia sygnalizują, że należy regularnie przeglądać „szafy” swojego umysłu i oczyszczać je z przestarzałych złudzeń i wyobrażeń. Wszystko płynie, wszystko się zmienia i trzeba odważniej wprowadzać do swojego życia nowe rzeczy, robiąc dla nich miejsce z usuwania starego.
Zaparcia u dzieci wskazują, że w relacjach rodziców, w ich rozumieniu świata brakuje niezbędnej dynamiki, żyją starymi wyobrażeniami, przeszłymi osiągnięciami. Konieczne jest odnalezienie w sobie tych standardów, które od dawna wymagają przemyślenia. Czas płynie, a człowiek stoi lub porusza się wolniej niż ogólny nurt.
Dr Luuule Viilma w swojej książce „Psychologiczne przyczyny chorób” pisze o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach zaparć:
Skąpstwo, chciwość. Wstyd z powodu wyników swojej pracy.
Oto jeszcze, co dr Luuule Viilma pisze w swoich pracach o możliwych psychosomatycznych, psychologicznych i metafizycznych przyczynach zaparć:
Kiedy ktoś, marząc o pięknej sylwetce, przy każdym posiłku rezygnuje z kolejnego zbędnego kawałka, jego ciało reaguje najmniej boleśnie, choć powoli. Ciało zaczyna coraz bardziej rozumieć, że teraz będzie musiało przyjmować o jedną porcję negatywności mniej. W ten sposób przez nawyki żywieniowe kształtują się pojęcia.
Podobny sposób myślenia rozwija w człowieku oszczędność. Ale jeśli ktoś przesadza i staje się skąpcem, to swoje dobro obraca w złe. Typowym objawem skąpca są zaparcia. Zaparcia pokazują, czym obraca się skąpstwo w życiu. Skąpiec chce tylko otrzymywać, ale nie chce nic dawać. Skąpcem jest też ten, kto wie, ale nie dzieli się swoją wiedzą, bo boi się, że ktoś inny okaże się potem mądrzejszy od niego. On zazdrośnie pielęgnuje swoją wiedzę i obraża się lub wpada w złość, jeśli ktoś przekaże światu coś, co skąpiec uważa za swoje odkrycie. U takiej osoby, oprócz innych ran duchowych, z pewnością występuje zaparcie. Uwolnij się od skąpstwa przez przebaczenie, a zaparcie minie.
Na wycieczce jedna moja dobra znajoma skarżyła się, że zaraz pęknie z powodu zaparć. W warunkach domowych jest to jeszcze jakoś do wytrzymania, ale w podróży staje się nieznośną męką. Zdziwiłam się: „Kochana moja, puść swoje skąpstwo, po co się męczyć!” — „Jakże ja jestem skąpcem, już wydałam wszystkie pieniądze. A ty jeszcze nic nie kupiłaś!” — zaprotestowała. „Tylko skąpiec mówiłby o tym, a tylko u skąpców pieniądze uciekają przez palce. Ja nie mam z tym problemu. Wydaję pieniądze z przyjemnością i potem nie żałuję”, wyjaśniłam.
Cały dzień zajęło jej uwolnienie się od skąpstwa, a wieczorem problem został rozwiązany. Od tego czasu jej jelita opróżniają się regularnie trzy razy dziennie.
Czasami przytaczam ten przykład, aby rozśmieszyć cierpiących. Zwłaszcza przez to, że uważała się za niezwykle hojną osobę i nie rozumiała, że z obawy przed uznaniem za skąpą (czego się boimy, to przyciągamy) bezmyślnie wydawała pieniądze na innych. Prezenty, które wcześniej robiła innym, nie sprawiały jej tyle radości, co te, które robi teraz za te same pieniądze. Wcześniej ludzie czuli się jej dłużnikami, teraz widzą w prezentach wyraz miłości.
Skąpstwo jest jednym z najłatwiej uwalnianych stresów. Strach przed swoimi czynami wywołuje procesy spazmatyczne w przewodzie pokarmowym. Strach przed tym, co będzie, wywołuje biegunkę. Złość „i tak mi nie wyjdzie” prowadzi do zaparć. Kto się wstydzi, czując się winny, ten trzyma wszystko dla siebie i zarabia na zaparciach.
Przychodzimy z dnia wczorajszego
i idziemy w dzień jutrzejszy.
Swoje błędy możemy naprawić dzisiaj.
Dziś to jeszcze możliwe.
Wtedy nadejdzie jutro.
Poszukiwania i badania metafizycznych (subtelnych, mentalnych, emocjonalnych, psychosomatycznych, psychologicznych, podświadomych, głębokich) przyczyn problemów jelitowych trwają. Ten materiał jest stale aktualizowany. Prosimy czytelników o przesyłanie swoich komentarzy i uzupełnień do tego artykułu. Ciąg dalszy nastąpi!
© Andrei ZHALEVICH
www.zhalevich.com
Wykorzystane źródła
- Andrei Zhalevich. ŚWIATOROZUMIENIE. Poszukiwanie głębokich znaczeń, odkrycie pierwotnych przyczyn i wyższych przeznaczeń. - Wrocław: Zhalevich.Com, 2023 r.
- Луиза Хей. Исцели себя сам. - М.: ОЛМА, 1990 г.
- Владимир Жикаренцев. Путь к свободе. Кармические причины возникновения проблем или как изменить свою жизнь. - СПб.: МиМ-Дельта, 1996 г.
- Лазарев С. Н. Диагностика кармы (Т. 1-12). - CПб.: АО Сфера. 1993-2000 гг.
- Валерий Синельников. Возлюби болезнь свою. - К.: София, 2001 г.
- Лиз Бурбо. Твое тело говорит «Люби себя!». - К.: София, 2008 г.
- Торсунов О. Г. Связь болезней с характером. Жизненная энергия человека. - М., 2015 г.
- Бодо Багински, Шарамон Шалила. «Рейки» - универсальная энергия жизни. - К.: София, 2002 г.
- Энергоинформационная медицина по Коновалову. Исцеляющие эмоции. - CПб.: Питер, 2009 г.
- Анатолий Некрасов. 1000 и один способ быть самим собой. - М.:Амрита, 2008 г.
- Лууле Виилма. Душевный Свет. - Екатеринбург: У-Фактория, 2000 г.
- Лууле Виилма. Светлый источник любви. - Екатеринбург: У-Фактория, 2009 г.
i inne źródła na temat psychosomatyki i Światorozumienia