Zespół chronicznego zmęczenia, osłabienie, wyczerpanie. Psychosomatyka i metafizyka zespołu chronicznego zmęczenia, osłabienia, wyczerpania

Z M.O.W.A.

MOWA : Język polski | Свята-Мова | Русский язык


Czy często czujesz się zmęczony bez widocznych przyczyn? Czy stale odczuwasz brak energii, apatię i fizyczną słabość? Rozważmy metafizyczne (subtelne, mentalne, emocjonalne, psychosomatyczne, podświadome, głębokie) przyczyny słabości, zmęczenia i wyczerpania.

Doktor N. Wołkowa pisze: „Udowodniono, że około 85% wszystkich chorób ma przyczyny psychologiczne. Można przypuszczać, że pozostałe 15% chorób jest również związanych z psychiką, ale ustalenie tego związku jest jeszcze przed nami... Wśród przyczyn powstawania chorób uczucia i emocje zajmują jedno z głównych miejsc, a czynniki fizyczne – jak wychłodzenie czy infekcje – działają wtórnie, jako mechanizm wyzwalający...”

Doktor A. Meneghetti
w swojej książce „Psychosomatyka” pisze: „Choroba to język, mowa podmiotu... Aby zrozumieć chorobę, należy odkryć projekt, który podmiot tworzy w swojej podświadomości... Następnie konieczny jest drugi krok, który musi wykonać sam pacjent: musi się zmienić. Jeśli człowiek zmieni się psychologicznie, choroba, będąc anormalnym przebiegiem życia, zniknie...”

Oto co piszą o tym światowej sławy eksperci w tej dziedzinie i autorzy książek na ten temat.

WYCZERPANIE

Liz Burbo w swojej książce „Twoje ciało mówi 'Kochaj siebie!'” pisze:
Wyczerpanie (lub WYPALENIE ZAWODOWE) pojawia się przy silnych przeciążeniach emocjonalnych i fizycznych, towarzyszy mu utrata wydajności oraz bardzo często niepokój lub depresja. Objawami wyczerpania są zwiększone zmęczenie, utrata smaku do życia i pociągu seksualnego. Osoba cierpiąca na wyczerpanie czuje się, jakby walczyła z maszyną, systemem, czymś bardzo dużym i niepokonanym. Wyczerpanie najczęściej występuje u kadry zarządzającej, pielęgniarek, nauczycieli oraz przedstawicieli innych zawodów pracujących w dużych strukturach organizacyjnych. Wyczerpanie często jest mylone z depresją. O różnicach między tymi schorzeniami można dowiedzieć się z artykułu DEPRESJA.
Blokada emocjonalna:
Zgodnie z moimi obserwacjami, wyczerpanie najczęściej dotyka osoby, które mają złe relacje z rodzicem tej samej płci. W dzieciństwie i młodości osoba ta chciała wywrzeć dobre wrażenie na ojcu lub matce, starając się im przypodobać, ale nigdy nie uzyskała pożądanego uznania. Takie osoby zwykle czują się zależne i bezradne. Nie wierząc w swoją niezależną wartość, zwykle pracują ze wszystkich sił, jakby próbując coś komuś udowodnić. Myślą, że działanie jest ważniejsze niż bycie. Zwykle mają reputację pracowitych osób, jednak często czują, że ich wysiłki są traktowane jak coś oczywistego. Oczekują od życia zbyt wiele i czują się bardzo samotne, gdy nikt nie uznaje lub nie docenia rezultatów ich działań. W końcu rozczarowują się i mówią sobie: „Kogo to, do diabła, obchodzi, co robię?” Po tym tracą wiarę w siebie, zaczynają czuć się bezsilni i szybko się poddają. Nie są w stanie już nic zrobić; co więcej, nie mają nawet ochoty cokolwiek robić.
Blokada mentalna:
Jeśli to, co zostało powiedziane, odnosi się do ciebie, postaraj się jak najszybciej zrozumieć siebie i zaakceptować takim, jaki jesteś. Kiedyś postanowiłeś, że im więcej będziesz pracować, tym bardziej będą cię kochać rodzice. Teraz tylko ty sam możesz uwolnić się od tego błędnego przekonania. Żaden człowiek na świecie, łącznie z tobą, nie ma prawa kazać ci skakać wyżej niż możesz. Kochać siebie oznacza uznanie swoich zdolności, możliwości i słabości oraz wszystkiego, co z nich wynika. Jeśli masz wrażenie, że jeden z twoich rodziców wymagał od ciebie zbyt wiele, myliłeś się. Ty sam tego od siebie wymagałeś. Kiedy dorosłeś, na skutek przeniesienia psychologicznego takim rodzicem stała się dla ciebie twoja praca i nadal starasz się zasłużyć na czyjąś miłość przez pilność i pracowitość. Musisz natychmiast przemyśleć swoje podejście do pracy. Nie musisz cały czas dokonywać cudów, aby zrobić wrażenie na przełożonych tylko dlatego, że często i chętnie wymagają od podwładnych rzeczy niemożliwych. Masz prawo powiedzieć „nie”, jeśli czujesz, że nie masz dość sił. Osoba, która zna i uwzględnia swoje możliwości, rzadziej jest obiektem krytyki i ogólnie żyje szczęśliwiej. Pamiętaj, że kiedy człowiek jest szczęśliwy, jego energia stale się odnawia. Uważa się, że wyczerpanie jest spowodowane brakiem energii, w rzeczywistości jednak brak energii jest spowodowany wyczerpaniem zdolności człowieka do miłości.

Bodo Baginski i Shalila Sharamon
w swojej książce „"Reiki" - uniwersalna energia życia” piszą:
Na wyczerpanie cierpią niemal wyłącznie kobiety, i to najczęściej w wieku dojrzewania. Wyczerpanie symbolizuje nieświadomą ucieczkę od cielesności, seksualności i kobiecości, które manifestują się na zewnątrz także w przesadnym dążeniu do czystości i wstrzemięźliwości. Należy, abyś przyjęła swoją kobiecą stronę, pragnienie ciepła, bliskości i seksualności - i je zaakceptowała. Tylko dobrowolnie przyjmując wszystkie aspekty życia, odnajdziesz wewnętrzną pełnię i z nią prawdziwą wolność.

SŁABOŚĆ

Louise Hay
w swojej książce „Możesz uzdrowić swoje życie” pisze:
Słabość - Potrzeba umysłu, by odpocząć.
Harmonizujące myśli: Z entuzjazmem podchodzę do życia, energia i entuzjazm przepełniają mnie.

ZMĘCZENIE

Louise Hay w swojej książce „Możesz uzdrowić swoje życie” pisze:
Zmęczenie - Oporność, nuda. Zajmowanie się czymś niechcianym.
Harmonizujące myśli: Daję swojej świadomości wesołe wakacje.

Liz Burbo w swojej książce „Twoje ciało mówi 'Kochaj siebie!'” pisze:
Poniższy opis odnosi się do osób, które często odczuwają zmęczenie bez widocznych przyczyn. Ci ludzie stale odczuwają brak energii, apatię i fizyczną słabość.
Blokada emocjonalna:
Takiej osobie brakuje konkretnego celu w życiu. Cel to chęć zrealizowania czegoś konkretnego w sferze działania lub posiadania. Nasze ciało emocjonalne, czyli ciało pragnienia, jest szczęśliwe, gdy mamy przynajmniej jeden cel na jutro, jeden cel na najbliższą przyszłość i jeden cel na odległą przyszłość. Zamiast działać i osiągać te cele, osoba, która stale odczuwa zmęczenie, zanurza się w swoich myślach, zmartwieniach i lękach, które blokują jej działania i kradną jej energię.
Blokada mentalna:
Uważasz, że nie zasługujesz na coś, albo traktujesz życie zbyt poważnie. Twój umysł działa znacznie aktywniej niż twoje ciało. Postaraj się najpierw docenić to, co masz w swoim życiu, znajdź w nim przyjemne aspekty. Następnie wypisz na kartce wszystko, co sprawia ci przyjemność, i stwórz jasny plan, mając zamiar kiedyś go zrealizować. Nieważne, ile czasu to zajmie, ale twoje ciało emocjonalne musi być zadowolone, inaczej nie będziesz w stanie w pełni cieszyć się życiem. Silne zmęczenie jest normalne po rozwiązaniu ważnego konfliktu. Jednocześnie może to być oznaka początku WYCZERPANIA.

Bodo Baginski i Shalila Sharamon w swojej książce „"Reiki" - uniwersalna energia życia” piszą:
Zbyt duże zmęczenie wskazuje, że życie lub odpowiedzialność są dla ciebie zbyt wielkie, że chciałbyś, nawet nieświadomie, zanurzyć się w niepamięć - sen. Pozwól sobie na odpoczynek, do którego dążysz. Nie zmuszaj się do aktywności, o ile to możliwe, ale wejdź w siebie i zbieraj tam nowe siły, aby aktywność mogła stać się wyrazem radości życia. Daj sobie więcej Reiki. Może ci również pomóc jakaś prosta technika medytacyjna.

Carol Ritberger w swojej książce „Sygnały ciała: O czym mówią nasze choroby” pisze o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach zespołu chronicznego zmęczenia:
Ogólny opis. Wcześniej uważano, że ten problem jest głównie spowodowany ogólnym przemęczeniem wynikającym z nadmiernego wysiłku w pracy lub przebywania pod długotrwałym stresem; obecnie badania wykazują, że zespół ten jest wynikiem zaburzenia autoimmunologicznego, które, co dziwne, częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. Istnieje jeszcze nie do końca udowodnione przypuszczenie, że wywołuje go wirus Epsteina-Barr, sprawca mononukleozy, ponieważ oba te schorzenia mają podobne objawy.
Portret psychologiczny. Najczęstszą głęboką przyczyną występowania zespołu chronicznego zmęczenia jest niezadowolenie wynikające z przeciążenia umysłu i braku czasu na najważniejsze rzeczy. Osoby cierpiące na tę dolegliwość doświadczają stanu, który doktor Stephen Covey, autor książki „7 nawyków skutecznego działania”, nazywa „uzależnieniem od pilności”: działają z konieczności zrobienia wszystkiego, co nie znosi zwłoki, zamiast robić to, co ważne. Tacy pacjenci niemal wszyscy twierdzą, że przed wystąpieniem choroby czuli, że ich życie wymyka się spod kontroli, są przeciążeni, emocjonalnie zimni, chwycili się różnych rzeczy, nie mając czasu na cieszenie się życiem. Skarżą się, że inni ciągną z nich energię, zawsze biorą i nic nie dają w zamian. Nie mają czasu na to, co lubią. Cały czas poświęcają na zaspokojenie potrzeb innych. Cierpią na syndrom bezradności – nieumiejętność powiedzenia „nie”, gdy ktoś prosi ich o pomoc. Trudno im rozdzielać obowiązki i powierzać część zadań innym, myślą, że jeśli nie zrobią wszystkiego osobiście, to wszystko będzie zrobione źle lub nie na czas. Współczujące emocje: gniew, uraza, niezadowolenie, niepokój, irytacja, strach przed zdradą. Głębokie potrzeby: potrzeby umysłu - czuć się bezpiecznie i kontrolować życie. Co należy zmienić: myśli.

Siergiej N. Łazariew w swoich książkach „Diagnostyka karmy” (tom 1-12) i „Człowiek przyszłości” pisze o tym, że główną przyczyną absolutnie wszystkich chorób jest brak, niedobór lub nawet brak miłości w duszy człowieka. Kiedy człowiek stawia coś ponad miłość do Boga (a Bóg, jak mówi Biblia, jest Miłością), zamiast dążyć do boskiej miłości, kieruje się ku czemuś innemu. Do tego, co (błędnie) uważa za ważniejsze w życiu: pieniądze, sławę, bogactwo, władzę, przyjemności, seks, relacje, zdolności, porządek, moralność, wiedzę i wiele innych materialnych i duchowych wartości... Ale to wszystko nie jest celem, lecz jedynie środkiem do osiągnięcia boskiej (prawdziwej) miłości, miłości do Boga, miłości jak u Boga. A tam, gdzie nie ma (prawdziwej) miłości w duszy, jako zwrotna reakcja od Wszechświata, przychodzą choroby, problemy i inne nieprzyjemności. To ma na celu, aby człowiek się zastanowił, zdał sobie sprawę, że nie idzie w dobrym kierunku, myśli, mówi i robi coś źle, i zaczął się poprawiać, wszedł na właściwą Drogę! Istnieje wiele niuansów, jak choroba objawia się w naszym ciele. Więcej na ten temat można dowiedzieć się z książek, seminariów i wideoseminarów Siergieja Nikołajewicza Łazariewa.

Poszukiwania i badania nad metafizycznymi (subtelnymi, mentalnymi, emocjonalnymi, psychosomatycznymi, podświadomymi, głębokimi) przyczynami zmęczenia, słabości i wyczerpania trwają. Ten materiał jest stale korygowany. Prosimy czytelników o nadsyłanie swoich komentarzy i uzupełnień do tego artykułu. Ciąg dalszy nastąpi!



© Andrei ZHALEVICH
www.zhalevich.com


Wykorzystane źródła

  1. Andrei Zhalevich. ŚWIATOROZUMIENIE. Poszukiwanie głębokich znaczeń, odkrycie pierwotnych przyczyn i wyższych przeznaczeń. - Wrocław: Zhalevich.Com, 2023 r.
  2. Луиза Хей. Исцели себя сам. - М.: ОЛМА, 1990 г.
  3. Владимир Жикаренцев. Путь к свободе. Кармические причины возникновения проблем или как изменить свою жизнь. - СПб.: МиМ-Дельта, 1996 г.
  4. Лазарев С. Н. Диагностика кармы (Т. 1-12). - CПб.: АО Сфера. 1993-2000 гг.
  5. Валерий Синельников. Возлюби болезнь свою. - К.: София, 2001 г.
  6. Лиз Бурбо. Твое тело говорит «Люби себя!». - К.: София, 2008 г.
  7. Торсунов О. Г. Связь болезней с характером. Жизненная энергия человека. - М., 2015 г.
  8. Бодо Багински, Шарамон Шалила. «Рейки» - универсальная энергия жизни. - К.: София, 2002 г.
  9. Энергоинформационная медицина по Коновалову. Исцеляющие эмоции. - CПб.: Питер, 2009 г.
  10. Анатолий Некрасов. 1000 и один способ быть самим собой. - М.:Амрита, 2008 г.
  11. Лууле Виилма. Душевный Свет. - Екатеринбург: У-Фактория, 2000 г.
  12. Лууле Виилма. Светлый источник любви. - Екатеринбург: У-Фактория, 2009 г.
  13. Александр Астрогор. Исповедь болячки. - М.: Профит-Стайл, 2021 г.
  14. Макс Гендель. Эзотерические принципы здоровья и целительства. - М.: Профит-Стайл, 2005 г.
  15. Волкова Н. Популярная психогинекология. - CПб.: Диля, 2007 г.
  16. Антонио Менегетти. Психосоматика. - М.: НФ «Антонио Менегетти», 2023 г.

i inne źródła na temat psychosomatyki i Światorozumienia

Przeczytaj także