Zez. Psychosomatyka i metafizyka zeza
MOWA : Język polski | Свята-Мова | Русский язык
Masz zeza? Przede wszystkim, należy usunąć przyczyny, które prowadzą do osłabienia wzroku i chorób oczu. Przyjrzyjmy się metafizycznym (subtelnym, mentalnym, emocjonalnym, psychosomatycznym, podświadomym, głębokim) przyczynom problemów ze wzrokiem i chorób oczu.
Oto, co piszą na ten temat światowej sławy eksperci w tej dziedzinie oraz autorzy książek na ten temat.
Bodo Baginski i Sharmo Shalila w swojej książce „Reiki - uniwersalna energia życia” piszą:
Zez to coś w rodzaju posiadania tylko jednego oka. Widzisz wszystko tylko pod jednym kątem. Wszystko wydaje ci się płaskie, bez prawdziwej głębi.
Aby stać się całością, musisz poznać i drugą stronę rzeczy i świata oraz nauczyć się je szanować. Spróbuj następnym razem szczerze spojrzeć wokół siebie, nie staraj się wypierać z pola widzenia jakiejś części całości. I w tym przypadku choroba oczywiście zmusza nas do uczciwości i pokazuje, czego nam brakuje. Słuchaj wskazówek swojego ciała. To takie piękne - widzieć wszystko wokół!
Walery V. Sinielnikow w swojej książce „Pokochaj swoją chorobę” pisze:
Kiedy człowiek widzi normalnie obojgiem oczu, oba obrazy nakładają się synchronicznie jeden na drugi. W przypadku zeza człowiek widzi dwa różne obrazy pod różnymi kątami. Jego podświadomość musi wybrać jeden z nich. Tak powstaje jednostronne spojrzenie na rzeczy.
Zez pojawia się częściej w dzieciństwie i odzwierciedla pewne zachowania rodziców. Rodzice w takim przypadku działają wbrew sobie.
Leczę małą dziewczynkę. Kiedy rodzice po raz pierwszy przyszli do mnie, miała wiele chorób, w tym zeza. Teraz jej stan zdrowia znacznie się poprawił, zez praktycznie zniknął. Pomogła w tym homeopatia oraz powolna zmiana światopoglądu rodziców.
Początkowo rodzice dziecka nie mogli dojść do porozumienia. Ciągle kłócili się między sobą oraz z dziadkami. Dziecko swoimi chorobami sygnalizowało im o wewnętrznych „rozbieżnościach”, nieporozumieniach w rodzinie.
Oleg G. Torsunov w swojej książce „Związek chorób z charakterem” pisze:
Zez powstaje z powodu braku równowagi między wolą a umysłem. Lewe półkule odpowiada za działalność umysłową, prawe - za działalność woluntarną. Gdy pojawia się brak równowagi w pracy półkul, człowiek myśli jedno, a robi coś innego, co prowadzi do zeza. Może to wynikać z poprzedniego życia. W poprzednim życiu człowiek tak postępował, i ten stan umysłu przeniósł się do tego życia, co spowodowało problemy.
Z tego samego powodu dochodzi do braku równowagi w pracy narządów. Prawa strona jest bardziej napięta, lewa mniej, lub odwrotnie. Prawa strona jest bardziej napięta, co oznacza, że wola jest napięta, a lewa strona bardziej napięta, co oznacza, że myśl jest bardziej napięta. Z tego samego powodu powstaje skrzywienie kręgosłupa. Dlatego samej terapii manualnej nie da się tym wyleczyć. Można ją stosować jako doraźny środek, ale jako metoda leczenia jest lepiej jej nie stosować, ponieważ mogą pojawić się różne problemy. W przypadku zeza, zaburzenia regulacji mięśni oka, jest to częściej wynikiem podstępności, skrytości, napięcia. Również astygmatyzm. Krótkowzroczność rozwija się z powodu nadmiernej wewnętrznej relaksacji umysłu, często wynika to z nadmiernego przewijania dzieci. Kiedy dziecko jest silnie przewijane, zmusza się je do bycia zrelaksowanym. Gdy człowiek jest zbyt zrelaksowany, w tyle głowy znajduje się centrum regulacji mięśni oka oraz mięśni ciała, nadmierna długotrwała relaksacja mięśni ciała dziecka prowadzi do krótkowzroczności. Przyczyną krótkowzroczności jest również pewien rodzaj pesymizmu. Pewien rodzaj pesymizmu prowadzi do krótkowzroczności. Może to być widoczne już od urodzenia. Predyspozycje do wszystkich chorób również wynikają z naszych poprzednich żyć.
Władimir Żikarenzew w swojej książce „Droga do wolności. Karmiczne przyczyny powstawania problemów lub jak zmienić swoje życie” wskazuje na główne negatywne postawy (prowadzące do chorób) i myśli harmonizujące (prowadzące do uzdrowienia):
Negatywna postawa prowadząca do zeza:
Niechęć do zobaczenia, co tam jest. Przecięte cele.
Myśli harmonizujące:
Bezpieczne jest dla mnie patrzeć. Wewnątrz mnie jest pokój i spokój.
Bielmo na oku, rozbieżne zezowanie
Negatywna postawa prowadząca do rozbieżnego zezowania:
Strach przed spojrzeniem w teraźniejszość, która jest tutaj.
Myśli harmonizujące:
Kocham i akceptuję siebie właśnie teraz.
Louise Hay w swojej książce „Możesz uzdrowić swoje życie” wskazuje na główne negatywne postawy (prowadzące do chorób) i myśli harmonizujące (prowadzące do uzdrowienia):
Negatywna postawa prowadząca do zeza:
Niechęć do zobaczenia „co to jest tam”. Działanie wbrew.
Myśli harmonizujące:
Widzieć jest dla mnie całkowicie bezpieczne. W mojej duszy panuje spokój.
Egzotropia (rozbieżne zezowanie)
Negatywna postawa prowadząca do rozbieżnego zezowania:
Strach przed spojrzeniem na rzeczywistość - tutaj.
Myśli harmonizujące:
Kocham i akceptuję siebie - właśnie teraz.
Poszukiwania i badania metafizycznych (subtelnych, mentalnych, emocjonalnych, psychosomatycznych, podświadomych, głębokich) przyczyn problemów ze wzrokiem i chorób oczu trwają. Ten materiał jest stale korygowany. Prosimy czytelników o przesyłanie swoich komentarzy i uzupełnień do tego artykułu. Ciąg dalszy nastąpi!
© Andrei ZHALEVICH
www.zhalevich.com
Wykorzystane źródła
- Andrei Zhalevich. ŚWIATOROZUMIENIE. Poszukiwanie głębokich znaczeń, odkrycie pierwotnych przyczyn i wyższych przeznaczeń. - Wrocław: Zhalevich.Com, 2023 r.
- Луиза Хей. Исцели себя сам. - М.: ОЛМА, 1990 г.
- Владимир Жикаренцев. Путь к свободе. Кармические причины возникновения проблем или как изменить свою жизнь. - СПб.: МиМ-Дельта, 1996 г.
- Лазарев С. Н. Диагностика кармы (Т. 1-12). - CПб.: АО Сфера. 1993-2000 гг.
- Валерий Синельников. Возлюби болезнь свою. - К.: София, 2001 г.
- Лиз Бурбо. Твое тело говорит «Люби себя!». - К.: София, 2008 г.
- Торсунов О. Г. Связь болезней с характером. Жизненная энергия человека. - М., 2015 г.
- Бодо Багински, Шарамон Шалила. «Рейки» - универсальная энергия жизни. - К.: София, 2002 г.
- Энергоинформационная медицина по Коновалову. Исцеляющие эмоции. - CПб.: Питер, 2009 г.
- Анатолий Некрасов. 1000 и один способ быть самим собой. - М.:Амрита, 2008 г.
- Лууле Виилма. Душевный Свет. - Екатеринбург: У-Фактория, 2000 г.
- Лууле Виилма. Светлый источник любви. - Екатеринбург: У-Фактория, 2009 г.
- Бейтс У., Корбетт М. Как улучшить зрение без очков.
i inne źródła na temat psychosomatyki i Światorozumienia